Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz julius666 #20 üzenetére

    "most vegyél egy nagy levegőt - a chrome beelőzte. Nulláról, mennyi idő alatt? 2-3 év?"
    2008 szeptemberében jelent meg a Chrome első publikus változata. Szóval kb. 1,5 év.

  • DV

    senior tag

    válasz julius666 #19 üzenetére

    Konkretan a gmail az iGoogle-n belul. Mikor megnyitom a gmail-t 2 tab-ot nyit meg es az egyik tab ures es valami hibauzenet van benne. Neztem az Opera forumat es masnak is elojon ez a hiba.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #20 üzenetére

    "most vegyél egy nagy levegőt - a chrome beelőzte."

    Az USA-ban. Európában és a globális statisztikákon még nem. De ezen ne vesszünk össze, mert nyilván be fogja előzni, mivel a világ legnagyobb marketing felülete áll a rendelkezésükre. 2-3 év múlva már a rókát is és az IE9-et fogja szorongatni. 2-3 év múlva már a ChromeOS-nek is nagyobb lesz a részesedése, mint a desktop Unix/Linux/BSD rendszereknek együttvéve és az meg majd az OSX-et fogja szorongatni.

    "Operáék meg kiverték az EU-ból hogy win-telepítés után kötelezően feldobjon egy ablakot ahol a júzernek kelljen választania."

    Aztán szépen felsorakozott mögé libasorban a Mozilla, a Google, az IBM, az Adobe és még egy rakás multi. :D
    Az MS-féle állami támogatásokat is megszüntetném. Egy országban tanuljon olyan OS-en aki iskolába jár, amilyet az iskola meg tud venni, illetve meg akar venni. Kicsit más lenne akkor ennek is a megítélése és nem a Microsoft oktatná a usereket, a számítógép nem a Windows lenne az internet pedig nem a kék "e" betű. Nem is lenne szükség ilyen terelgetésekre.
    Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint a birkáknak a villanypásztor.
    IT fórumon ne is várd, hogy tapsolni fog bárki, ugyanis itt mindenki tudja milyen böngészők vannak a piacon. A nagy átlaggal nem foglalkoznak. A Microsoft előretörése sem érinti őket, mivel többségükben Win-t használnak, amit jogtisztán is meg tudnak venni röhögve, így szimplán száraz jogi szempontból vizsgálják az ügyet, vagyis "xy cég miért jogosult a konkurenciát reklámozni?"

    Ugyanaz, mint az életben. Itt sem azt vizsgálják, hogy xy gyár több ezer köbméter mérgező gázt juttat a levegőbe, vagy xy szippantós kocsi beleengedett több tonna fost az ivóvízhálózatba, hanem hogy milyen jogon korlátozzák szegény céget.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #27 üzenetére

    "A főnökét meg biztos ki fogja elégíteni az a válasz, hogy a sulijában a nyílt forráskódot részesítette előnyben a rendszergazda"

    Most jelenleg az a legnagyobb ellenérv céges szegmensben a nyílt forráskód ellen, hogy az embereket át kell miatta képezni és így többet fizetnének ki supportra, mint MS-nél, ahol még az 1.0-s Gizike is tudja használni és csak komolyabb gebaszoknál kell a rendszergazdának beavatkoznia. Ha viszont az iskolában is azt használnák (továbbmegyek, az informatika nem merülne ki az Office használatában, hanem alapfokú dolgokat is megtanítanának, mint OS telepítés, szoftvertelepítés, biztonság, formázás, partícionálás, hardvereszközök ismerete, stb), akkor a cégek is jobban átállnának, mert spórolás terén már a Linux felé billenne a mérleg.

    "szippantós-mérgesgázos példád meg nem tudom mi akar lenni"

    Arra, hogy némely jogi nagyágyú már inkább hasonlít egy programozott robotra, mint egy logikusan gondolkodni képes emberre. Csőlátással mormolják a jogi passzusokat, de nem látnak a szemellenzőn túlra. Ebben az esetben például nem mérlegelik a globális károkat és a globális kiszolgáltatottságot, csak magát a szituációt kritizálják.
    Ugyanígy te is az Operát fikázod, hogy bepanaszolták az EU-nak az MS-t, de nem veszed figyelembe, hogy az cég saját érdekein túl ennek mekkora* jelentősége van, mikor az IE több ízben tönkretette a webet az egyeduralmával, aminek még most is isszuk a levét a webfejlesztők pedig többszörösen isszák.
    * Nyilván nem arra kell gondolni, hogy tömegesen fognak átállni alternatív browserre, viszont az ítélet precedens értékű volt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #38 üzenetére

    "Ugyanis az átlagembert nem érdekli/hülye hozzá/mind2, hogy a mindennapi feladatainak ellátásához szükséges tudásnál többre tegyen szert."
    Mire lesz nagyobb szüksége a jelenlegi életben? A mindennapi feladataihoz legtöbbször az ének, háztartástan (horgolás, kötés) és egyéb órákon elsajátított dolgok még annyira sem lesznek szükségesek. Gépet gyakrabban fog használni, mint Petőfi verseket szavalni. Lehet, hogy idealizmus, de a 21. században illene az informatikát a kötelező tantárgyak közé tenni, mint matek, fizika, irodalom/nyelvtan, történelem, idegen nyelv.

    "de lásd azoknak a példáját, akik humános irányba mennek tovább a középiskolából: habár tanítanak nekik szögfüggvényeket meg egyéb nyalánkságokat matekból, érettségi után 1-2 év és jó ha összadni, szorozni tudnak."
    Jó, a bölcsésznek nyilván kevésbé lesz szüksége a matekra/fizikára, de számítógépet ugyanúgy használni fog.
    A szögfüggvényekről meg annyit, hogy azt is illene már picit megreformálni. Már általános iskolában olyan egyenleteket/függvényeket tanítanak, amire maximum matematikusként vagy fizikusként lesz szükséged, de az emberek többsége kétjegyű számokat nem tud összeadni fejben.

    "Arról nem is beszélve hogy az infótanárok többsége se mind tudná a felsorolásodban lévőket hibátlanul..."

    Például az enyém sem tudta. Mikor egyszer magyarázta a másolást és megjegyeztem, hogy Ctrl+C Ctrl+V-vel egyszerűbb lenne onnantól nem is kedvelt és 4-estől jobb jegyet nem adott. :DDD

    "Az általam példának felhozott költségvetéses progikat pl. mind újra kéne írni linuxra."

    Szerinted ha holnap bejelentenék, hogy xy iskolákban Linux lesz Windows helyett mennyi időbe telne ezeket összehozni valamelyik hobbi közösségnek? 1-2 éven belül még Photoshop klónok is megjelennének.
    Amire igény van, azt nagyon gyorsan megírják.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz julius666 #46 üzenetére

    Nekem kellemes volt József Attila szerelmi bánatairól tanulni, pedig rühelltem az irodalmat, mert totális baromságnak tartottam, hogy előre megmondják, ki mit gondoljon miről, hogyan értelmezzen mit, milyen politikai állásfoglalás van abban, hogy kék az ég és zöld a fű. Azonban mára egyszerű tanulási célra készített programok és weboldalak mellett amatőr verseket is írok. Nem baj az, ha az embert rákényszerítik, hogy megismerjen mást is, képes legyen másképp is gondolkodni, egyáltalán gondolkodni.
    Az informatika oktatása pedig tényleg katasztrófa, ami nagyon nagy hiba, hisz már most elkerülhetetlen a vele való érintkezés, mi lesz majd 10 év múlva? Kicsit a téma keretein belül maradva egy példával élve: aki nem képes más böngészőt használni csak azért, mert képtelen egy másik nevű ugyan olyan program használatára, annak elé tolnék egy Uzbl-t, hogy mostantól ezt használod b*meg, amíg meg nem érted (megjegyzem, meglepően egyszerű, ha szán rá egy kis időt az ember). Itt kéne kezdeni az informatika oktatását.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák