Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #20 üzenetére

    szerintem egy ilyen cégnek, még ha öfennsége a google is, semmi esetre sem éri meg összerúgni a port egyik kormánnyal sem. ez most kb egy olyan műhiszti, mint amit az operások levágnak, hoyg nem nő a részesedés, és fogást próbálnak keresni a másikon. biztos azért nem nő a részesedésük, mert cenzúrázzák őket, és biztos nem azért, mert egyszerűen vacak szolgáltatást nyújtanak (kínai szemszögből nézve).
    a szervereik biztonságát meg maguknak kellene megoldani. ha egy ukrán/orosz/akármilyen botnet betámadja őket mondjuk, akkor az a megoldás, hogy az egész országot lebannolják a szervereikről? remek és elegáns megoldás :)
    mondjuk az tuti, hogy ha a google blokkolná Kínát, akkor azzal kb egy generációra elásnák magukat arrafelé, ezzel pedig remekül segítenének a konkurenciának. szóval ez szerintem teljesen ésszerűtlen lépés lenne.
    nem tudom, hogy a kínai kormány felügyeli-e a gmail-nél sokkal népszerűbb hotmail és yahoo mail fiókokat, de érdekes módon ők képesek együttműködni, és megfelelő szolgáltatást adni, egyedül a google-ről hallani, hogy itt cirkuszolnak, meg eljátszák a mártírt. szerintem nagyon nem hatná meg a tömegeket, ha kivonulnának, ezeregy hasonló színtű levelező van csak országon belül, és még külföldiből is van választék. a térképük meg alapból szar arrafelé.

    én sem látom értelmét a balhézásnak, ha nincs változás, de az nagyjából borítékolható volt, hogy a kínai kormány nem fog ilyen téren engedni. szerintem a google egyszerűen elszámolta magát, túlbecsülte a saját befolyását, közben pedig nincs semmilyen ütőlap a kezében, és most azért próbálják nagyobb dobra verni, meg politikai ügyet csinálni belőle, hogy esetleg ezzel gyakoroljanak nyomást a kínaiakra. de ehhez szerintem ők kicsik azért...

Új hozzászólás Aktív témák