Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gombsadi

    aktív tag

    Gondolom jo adag irigyseg is van a cegek reszerol a google iranyaba.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz dabadab #2 üzenetére

    Es a tobbi hasonszoru ceg is(marmint nagy multik). Ezek tovabbra is csak mas cegek gazdasaginerdekeit serto uzletek. De tovabbra is az a kerdes: a tobbi vallalat versenyezni nem akar?! Mi lenne, ha egy HP pszchi-tech testor vedene az amerikai elnokot? Vagy egy Microsoft altal tervezett mesterseges inteligencia melytudati oktatassal oktatna a csemeteinket 4 eves kortol, es o dontene el, hogy ki, milyen palyara valo?

    floatr:

    Epp linkelni akartam az autos projektet(de utalom ezt a szot), de, hogy felhoztad folosleges. A lenyeg az itt is, hogy a nagy autoipari konszernek majd akkornfognak perelni, mikor az emberek kezdik befogadni, elfogadni ezt a technologiat.

    Azt nem tudom, hogy annyi korlatozas, vizsgalat utan mit akarnak meg a versenyhivatalok? Nem reg volt hir az is, hogy a zumm miatti fiasko okan ellenorizni fogjak, meg eloirnak neki szabalyokat(a tobbi meg szabadon garazdalkodik). Akkor lehetne majd egyseges az egesz, es barki, barmit hasznalhatna...(nem baj, majd a siro gorcsot kapo egyenek[multik, termeszetes jogi szemelyek] Lesz ACTA, aztan majd nezunk ki a fejunkbol)

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #14 üzenetére

    Rosszul fogalmazott, a "barati" szenatorok irjak, terjesztik be, es vegigverik a kongresszuson(latszolag), a hatterben meg komoly alkuk mennek a penzekrol.:);)
    Mintha ott nem pooitikusok, emberek lennenek.... :U

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz dabadab #18 üzenetére

    "Igen. Es oket is pont ugyanigy figyelik meg korlatozzak."

    Igen, így kellene működnie, de erre kíváncsi leszek!

    "Ezt mi alapjan allitod ilyen bizonyossaggal? A versenyfelugyeleti szervek pont azert vannak, mert az ilyen tulsulyos versenyzok kepesek arra, hogy a piaci folyamatokra a tarsadalom szamara is karosan hassanak."

    Jelenleg azok a vállalatok akik panasszal élnek/éltek a google ellen, azok érdekeltségébe benne van olyan szolgáltatás, amit a google is nyújt. Azt meg nem hiszem, hogy bármi úgy működik, ahogy kellene, ahogy kis hazánkban a multik mentek sírni az EU bizottsághoz, úgy ott is szerintem jobbára egyik cég mószerolja a másikat!

    "Ez hogy jon ide? Az, ha a tobbiek panaszkodnak Schleck kulacsa miatt, azt jelenti, hogy nem akarnak versenyezni?...
    Az ilyen versenyugyi hirek topikjaban valahogy mindig van egy olyan erzesem, hogy egy csomoan zsigerbol haborodnak fel, ugy, hogy kozben a versenyjogrol (hogy mukodik, miert van egyaltalan) nagyjabol semmit sem tudnak."

    Úgy, ahogy fentebb írtam: "egyik cég mószerolja a másikat!". Tessék versenyre kelni, mindenkinek adott a lehetőség, pl a facebook a szerver piac felé kacsintgat(vagyis a tároló piac felé).
    Valóban, én nem ismerem az amerikai, de még a magyar versenyjogot sem, de azt tudom, azt te is tudod, mi az ami helyes, mi nem. Meg tudjuk ítélni és nagy százalékban ez van a törvényekben is, kivéve a speciális eseteket.

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz Morden24 #31 üzenetére

    De más esetben is így van, csak a Google még nem indított semmilyen vizsgálatot senki ellen. Én nem emlékszem semmire, de ha ha mégis, javítsatok ki.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz dabadab #34 üzenetére

    Persze, hogy azok. Egyreszt ok latjak, hogy mi a helyzet a piacon, masreszt meg ok azok, akiket leginkabb erint az, ha serul a piaci verseny. Most komolyan, pl. a Google online hirdetesi piacon tanusitott magatartasa miatt szerinted a sajtkeszitoknek kellene reklamalniuk?...

    Nem kifogásoltam azt, hogy ki az érintett, de engedtessék már meg, hogy némi handicappel induljon nálam egy ilyen hír, mert a valóságot nem látom át teljesen, nem vagyok egyik cég alkalmazottja sem, csak amit olvasok abból vonom le a következtetésemet. A jog(bármilyen) olyan amilyen.

    Szerintem meg a DG Competition alapvetoen jol mukodik.

    Lehet, de szerintem annyira azért mégsem! Vannak más vállalatok(név nélkül) akik ellen folyt már vizsgálat, mégis minden rendben volt, de azóta is bizonyos szegmensben egyeduralkodó! Pedig van alternatíva- vagy volt, csak elsorvadtak(vagy segített esetleg benne?) a korábbi alternatívak, most meg ha valaki szeretne versenyre kelni vele, alig tudja megtenni.

    Ezek a bejelentesek arrol szolnak, hogy valaki - a bejelentok szerint - csal a versenyben (azt meg a versenyhivatal donti el, hogy ez tenyleg megtortent-e, nem a cegek). Egyebkent erdekes ez a "moszerolas". Ha hozzad betornek, akkor te "bemoszerolod" a betorot?

    Igen, a bejelentő szerint. De mivel boldog boldogtalan(Amerikában) feljelenthet bármiért, bárkinél, addig amíg nem tiszta a dolog, vagy nem egyértelmű, nem "furcsa"?
    Feljelentem természetesen, de a betörés magántulajdonba, és a betörés egy piacra nem ugyan az. Itt meg a piaci szereplők egymást jelentgetik fel "bemószeroljak" egymást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák