Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Ez szép kis összefoglaló!
    Zárásként még el tudtam volna képzelni, hogy elmész egy partyra és utána írod meg róla a véleményed.
    Én már voltam pár goaparty-n és annyira nem vészes a helyzet, mint leírtad.
    Viszont egy 7köznapi discotól igencsak különbözik, pozitív értelemben.

    Azt, hogy mindnyájan egyek vagyunk, voltaképp sokkal régebb óta tudjuk. Tudnunk kellene.
    Hiszen minden anyag alkotóeleme a proton, neutron, elektron. Ergo nem kell a húrelmélethez fordulni, ami még ezeket az alkotóelemeket is még kisebbre bontja, apró energiaszálakra. Arról nem is beszélve, hogy ez még közel sem bizonyított tény! Alakul a dolog, de a tiszta energia dolog, meg a húrelmélet még nem bizonyított.
    Persze a lényeghez nem is kell, elég ha tudjuk azt, hogy egy darab fém is atomokból áll, amik protonokból, neutronokból, és elektronokból. Ahogy az emberi szövetek is molekulákból, amik szintén atomokból állnak azok pedig szintén stbstb....

    Esetleg pár képpel feldobhatnád :) De amúgy tényleg érdekes és jó lett. Főleg az, ahogy kitértél a vallásokra, és egységesen kezelted őket.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tobal #3 üzenetére

    Engem érdekel :)

    Persze a drogok vele járnak, de nem feltétlenül.
    Persze én is ismertem csajt, aki szerint cucc nélkül nem lehet meghallgatni azokat a zenéket... Érdekes, nekem megy... Már évek óta.
    Meg amúgy az ilyen stílusú / típusú emberek a köznapi életben is kicsit mások. Tehát valami azért maradt, de tény, hogy nagy a szerepe a drognak is...
    Bár én őszintén azt mondom, hogy inkább egy drogos goa party, mint egy piás disco, ahol ha csak rosszul nézel valakire már agyonvernek, vagy megkéselnek.
    A kettő között szerintem ez a legfőbb különbség.
    Egy goa party (főleg az erdő közepén) mindig egy nyugodt, békés hely, ahol a buli a szórakozás meg az általad leírt érzések a jelentősek.
    Ezzel szemben egy discoban az megy, hogy mindenki mutogatja magát, ki a legnagyobb májer, ki a legmenőbb és ki kit fog leütni legközelebb, meg vajon kibe lehetne még belekötni stb stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #10 üzenetére

    Szerintem nemtúlsok. Mármint a 60-as évekbeli rock, meg a mostani 'Goa' zene.

    A goára mindig is jellemző volt a széles spektrum, mármint, elektronikus zenékhez képest igen sokféle hang és hangeffekt jelenik meg bennük.
    Messze nem olyan, mint egy techno- house zene, ahol voltaképp van egy erős basszus, aránylag gyors 140-148bpm-mel, meg néha egy kis cicergés.

    Amúgy én imádom ezeket a zenéket. Bár goából is van többfajta. De sokszor mintha egy egész kis történetet mesélne el. Ami mindenki számára nyilván hihetetlen. De én mégis így érzem.
    LSD-t sosem próbáltam és nem is akarom (már hallott tapasztalatok miatt sem), de a fűvel például olyan dolgokat hallasz ki a zenéből, amit 'józan' állapotban nem. Nyilván ez sem igaz így szó szerint. Csak arra utalok, hogy olyankor az érzékelés kicsit megváltozik. Felerősödik. Más területeket emel ki, mint amúgy.
    Ezt már nem egyszer tapasztaltam. Adott egy számomra ismert régi zene, és mikor először hallom, hmm 'fűvel', akkor meglepődök, mert olyan hangokat hallok ki belőle, amit amúgy nem hallottam. Majd utána, mondjuk másnap meghallgatva u.a. a számot, már megint nem hallom. Jó, persze ha nagyon odafigyelek rá, akkor ki lehet hallani, de meglepő, hogy teljesen másképp.
    Szal v.színűleg ez a THC 'tudatmódosító?' (én inkább érzékelésmódosítónak hívnám) hatásának köszönhető. Ezért ezek a számok 'erre' építenek.

    Meg persze nem véletlenül vannak ilyen un. utaztatós zenék. Amiket talán elszállós zenének is neveznek... De ez megint nem erről szól. Ezt megint túlzásba viszi a közhiedelem. Ez nem az, hogy az ember meghallja és ott fetreng tőle a földön... Pusztán tényleg úgy érzi az ember legbelül, mintha a zene egy utazásra vinné. Mint akusztikailag, mint érzelmileg és esetleg egy Winamp MilkDrop plug-in segítségével vizuálisan is.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #13 üzenetére

    Pontosan ezért nem akarom és nem is fogom kipróbálni :)

    Oh, most nézem a linkedet! :C Egyik kedvenc. Bár nem az a számomra mesélős fajta :) Ez inkább a bulizósabb féle...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #19 üzenetére

    "nem tudod 100%-osan megjósolni, hogy milyen hatást vált ki."

    És ez sajnos elég nagy probléma (veszély) lehet. Ismerőseim mesélték, hogy fűzben vágtázó lovakat flesseltek a távoli égboltra... :U
    Másoknál meg minden elhajlott, meggörbült... (látták a Föld gravitációja okozta térgörbületet :D) Szóval elég durva lehet. Főleg a 8-10 órás hatás.
    Bár 'szakértők' szerint a tiszta citromlé gyorsan lehoz róla. Így ha valami baj van, akkor az segíthet. De semmiképpen nem próbálnám ki. Mondjuk úgy igen, ha lenne egy kapcsoló, amivel ki-be lehetne kapcsolni a hatást :D De ilyen nincs.

    Amúgy szintén ugyan azon szakértő kollegák szerint ez a videó nagyon élethűen mutatja be milyen hatása is van a cuccnak. Ami szerintem egy tapasztalatlan ember számára elég ijesztő lehet. Esetleg beparázik, rákattan valamire, hogy nem tud leszállni a cuccról, bepánikol vagy akármi...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák