Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robyeger

    addikt

    Gyönyörűen néznek ki a tervek papíron és kívánom nekik, hogy sikerüljön, mert eddig a 32nm új AMD cpuk-ból sincs elég darab és azok se szuper magas órajelűek a kezdetekkor. Az AMD kénytelen a TSMC gyártatni a brazost és a diszkrét GPU-kat is, van még mit a tejbe aprítaniuk...

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz Abu85 #4 üzenetére

    Én már azzal is megelégszek az FM1-es APU-knál, ha diszkrét vga mellett fogja tudni hozni a magasabb órajeleket, hiszen akkor a PCIe vezérlőt leszámítva már ~100W keretben dolgozhat magában a CPU. (biztos lesznek majd ilyenek, csak mikor?)
    Amúgy lehet hogy nem látom át az egészet, ahogy az AMD gondolkodik vagy ahogy érnek a lehetőségei, de a helyükbe az AM3+ chipsetekhez még csinálnék egy DX11 grafikai képességűt olyan 880G továbbgondolását, továbbá ha úgy is hatalmas a HT3.0 sávszélessége egy PCIe 3 generációit támogató chipet is terveznék. Szóval Rory Read helyett én potom fél milla $ is elválalltam volna az elnöki posztot, de nem kerestek meg :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    konkrétan a turbo core 2-ra gondoltam, annak kellene emelni a CPU-t 100W közelébe, ha le van kapcsolva az IGP, de az első A8-3850 példányoknál még nem jött össze a turbo.
    Jó elfogadom, IGP chipsetnek még a (880G)Radeon 4250 is egész szép tünemény az Intel IGP-hez képest, de az AMD-nek szerencsétlenül jön ki, hogy az Intel pont most nem fog foglalatot váltani, marad az LGA1155-nél, így sok Intel lap mondhatni már PCIe 3 gen., míg az AMD a PCIe 2 gen. kullog, szerver oldalra is kell a új PCIe. Szerintem nagy idő veszteséget vállal be az AMD, ha új chipset helyett majd később fogja beintegrálni a bullokba is a PCIe 3-ast. Arról a blamázsról nem is beszélve, hogy a diszkrét vga-ban a 7000 radeon már valszeg 3 generációs lesz és az AMD nem tud hozzá olyan platformmal szolgálni, ami teljesen kihasználja.

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz vinibali #9 üzenetére

    mi itt szakmai berkegben tudjuk, hogy manapság jóformán nincs is olyan alkalmazás, ami ki tudná használni a PCIe 3-ast, esetleg az opencl zero copy -val tudjuk mérni, de marketingben ez nem elhanyagolható veszteség lesz az AMD-nek szerintem...

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz Abu85 #10 üzenetére

    biztos tudod, hogy az alaplap gyártók már kaptak a leendő PCIe 3-as diszkrét vga-ból és az Ivy Bridge procikból mérnöki példányokat, megnézték és működik, így persze hogy öles betűkkel reklámozzák, szóval igazad van; amennyire kicsi a fizikai előnye a dolognak, szerintem annál nagyobb a marketing.

    "Az OpenCL zero copy csak az AMD APU-k belső Onion buszán használható. A PCI Express szabványnak nem része."
    Már 1el többet tudok, de valahogy biztos mérhető az is :)

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Új hozzászólás Aktív témák