Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz settenkex #24 üzenetére

    rpi bolt webshop privacy policyjéből idézet:
    "A webáruház böngészése során technikai információk kerülnek rögzítésre(például log fájlok formájában, melyek tartalmazzák a felhasználó ip címét, az időpontot, a meglátogatott oldal URL-jét), mely személyes azonosításra nem használható, de statisztikai célokat szolgál."

    Ipon:
    "Az Ügyfél által megadott személyes adatokat a Vállalkozás közvetlen üzletszerzés, valamint az eredeti adatfelvétel céljától eltérő célra kizárólag az Ügyfél előzetes tájékoztatását és engedélyadását követően használhatja."
    "2.2. Az Ügyfél személyes adatainak megadása minden esetben önkéntes, hozzájáruláson alapuló, a Vállalkozás a megadott személyes adatokat kizárólag a jelen adatvédelmi nyilatkozat és a hatályos adatvédelmi jogszabályok előírásainak megfelelően használhatja fel."
    "4.1. A Vállalkozás az Ügyfél személyes adatait minden esetben a jelen adatvédelmi nyilatkozatnak és hozzájárulásnak megfelelően használja fel, azokat harmadik félnek – jelen nyilatkozatban foglalt kivétellel - nem adja ki."
    "A Vállalkozás a Ügyfélről gyűjtött személyes adatokból készült statisztikákat harmadik fél részére kizárólag az adatközlő személyére vonatkozó információtól megfosztva továbbít. Az így továbbított adatból semmilyen eljárással nem reprodukálható az adatközlő valamely személyes adata."

    erre adok engedélyt, amikor az rpiboltban vagy az iponban vásárolok. na ezt a személyes azonosításra nem használható dolgot töri meg ez a rendszer azáltal, hogy nagy mennyiségű adatból személyes azonosításra alkalmas összefüggéseket bányász ki. ezzel megsérti azt az adatkezelési engedélyt, amit a webshopban látott tájékoztatás alapján adtam.

    "Ha már valaki vádaskodik, jó lenne ha utána is olvasna (illetve ismerné az ide vonatkozó szabályozást, ha már hivatkozni akar valamire)...": szerintem is jó lenne, ha már vádaskodsz velem szemben, ismernéd a szabályozást.

    "A cél - amiről a cikk is szólt amúgy - pont az hogy jobbá tegyék az ügyfeleik marketing üzeneteit, hogy a vásárló ne spameket kapjon, hanem releváns ajánlatokat, arról amiről akar és annyit amennyit akar.": meg kellene végre érteni, hogy nem tudják személyessé tenni a marketing üzeneteket törvénysértés nélkül.

    "A Google is személyre szabja a felületeit, a keresési találatokat (ott is van hirdetés).
    Ez is illegális? Persze hogy nem...": a google működésének zöme illegális. olyan szinten illegális, hogy már arra is volt példa, hogy saját maguktól is megijedtek.

    "De a Facebook is követi a felhasználóit és a viselkedésüket, azokon az oldalakon is ahol használják a facebook addonjait...": hogy ez illegális-e, az kérdőjel. szerintem mocsokság, hogy a facekbook követi a felhasználóit, az menti a törvénytelenségtől, hogy amikor regisztrálsz a facebookra, rádkényszeríthetik önkéntes adatkezelésként, és akkor törvényes csak nem etikus. a facebook működésében az az alapvető törvénytelen szemétség, hogy azokat is nyomonkövetik, akik egyáltalán nem regisztráltak a facebookra.

    nem véletlen, hogy egyre több helyen kezdik tiltani a facebookot.

    "Szerintem sokkal jobb az, ha Asimov könyvet veszek, scifi könyveket fog ajánlani a bolt, mintha Viagrát, vagy ázsiai feleséget...": szerintem meg ha azt mondom, hogy az adataimhoz kuss van, akkor nemhogy nem ajánlanak semmit, hanem az adataimtól is távol tartják magukat. nehogy már felmentse őket a törvénytelen adatkezelés alól az, hogy kicsit relevánsabb a spamjük.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák