Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz clon #20 üzenetére

    Aha vadkelet...
    UK 9e, jó, nagyon jó esetben 5MB-ért, fél milliós város központi részén.
    Komolyan a linkelt árakért és sebességekért hálát adnák az égnek. :(
    Vadkelet ja, itt olyan 100%-os monopólium van, hogy az állam támogatja a hálózatfejlesztést, annak a cégnek, aminek évi 2milliárd fontos profitja van.

  • bteebi

    veterán

    válasz clon #20 üzenetére

    Annyira azért nem gáz az ózdi net se. Ózd azért nem egy túl nagy város, de még mindig nem az igazi borsodi "vidék". Kisebb falvakban szerintem abszolút nincs kanócos net, szóval az, hogy a (papíron) 80 megás net már 6300-ért elérhető, az egyáltalán nem olyan rossz. Nekem meg a rengeteget szidott 29-es körzetben, Ecseren van egy házam, de amúgy miskolci voltam sokáig. Szerencsém van, mert Miskolcon nálunk sokáig rendes kábelTV se volt, amikor az Avason már talán 5, ha nem 10 éve is tök jól ki volt építve. A net is. Aztán szerencsére jött a UPC, és sokkal jobb lett minden. A netje nagyon jó volt (15 éve...), és akkor még a kábelTV-je is jó volt. Aztán vagy 5 éve lett Digi is (szerencsére), azóta nyilván az van. Olcsóbb és sokkal jobb, pláne a netje. Az meg külön poén, hogy Ecseren kb. akkor kötötték be a netet abba az utcába, ahol házat vettünk, amikor megvettük a házat :). Oda már 200 megás netet köttettem be, amit előbb 500 megára, majd tavaly valamikor 1 gigabitre emeltek. De előtte meg kb. semmi nem volt, és az is baromi drága volt - rosszabb volt a helyzet, mint Ózdon most. De ez persze igen erősen szerencse kérdése, lehet, hogy tőlünk pár utcányira csak gagyinet van, bár UPC talán kb. mindenhol van már, sőt a Telekom is elkezdett tavaly mozgolódni. Mondjuk - racionálisan nézve - digis utcákban kb. semmi esélye sincs egyiknek se...

    #24: A beltéri térerő tényleg nagyon gáz, sok helyen nincs. És ezt már csak azért se értem, mert alig nagyobb mint Magyarország, majdnem ötszörös lakossággal, ahol még ráadásul a vásárlóerő is rendben van... Talán a Voda meg az O2 nagy általánosságban jó, vagyis hát elvben ők a legjobbak, de a maradék legalább 5 nagyobb szolgáltatóval legalább helyenként igen komoly gondok vannak... A net meg megint csak olyan, amilyen. Erősen szoktam kacagni, amikor a 38 meg 76 Mbites DSL-t úgy állítják be, mintha az lenne a netezés non-plus-ultrája. De legalább a garantált sávszél csak a töredéke az elvi maximumnak (ahogy kell), viszont cserébe tizenpár k-ba nem akciósan simán fájhat...

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz clon #20 üzenetére

    Igazából Magyarországon a net a nagyobb vidéki városokban a legmegbízhatóbb. Bp. erősen kilóg a mezőnyből, mert teljesen random, hogy melyik szolgáltató hol elérhető. Simán előfordul, hogy a melletted lévő házban 1Gbit DIGI optika van, nálatok meg csak a T-Home arany árban, szar minőségben.
    Ha meg érdeklődsz csak a vállukat vonogatják, hogy hát ilyen a kiépítettség és a következő 5 éven belül biztosan nem fog változni. Bp.-en ha rendes netet akarsz, akkor a lakásvásárlás/bérlés előtt rá kell kérdezni az elérhető szolgáltatókra, különben komoly meglepetések érhetnek.

Új hozzászólás Aktív témák