Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz vicze #3 üzenetére

    "UK olyan elmaradott távközlésben, hogy sírni tudnék néha, kiköltözéskor azt éreztem, hogy visszaléptem a 2000-es évek elejei magyar viszonyokba. Az árakba meg bele se megyek..."

    Na ez az... Én is akartam panaszkodni rájuk. Otthon gigabites net van optikai kábelen talán 3500 körüli összegért, itt meg elvben 17 megabit (aminek örülök, ha átlagban a harmadát látom...) kb. 3-4-szer annyiért. És ez még mindig jó, mert tavaly még 5 Mbit volt, ami talán szarabb volt, mint vagy 15 éve a 2,5 Mbites UPC-s kábelnetem (ami egyrészt full stabil volt, másrészt meg akkortájt baromi gyorsnak is számított a sok 128-512k-s szarDSL mellett). Fura volt, hogy egy Index címlap alkalomadtán akár egy percig is töltött... Amikor utána otthon voltam egy keveset, megdöbbentett, hogy minden kb. azonnal megvan :B. Oké, mentségére szóljon, hogy hozzám már WiFi-n jön (már amikor jön), de gyakorlatilag mindig lassú. 1 MB/s feletti letöltési sebességet szinte sohase látok, de a stabil >300 kB/s-nek már örülni szoktam... :P

    De a helyzet mobil fronton se rózsás. Először a 3-nél voltam, egy csomó helyen konkrétan nem volt térereje. Az első albérletemtől kellett sétálnom vagy 30 métert, hogy tudjak telefonálni :P. Aztán váltottam giffgaffre, ott meg máshol volt szarabb a térerő, mint a 3-vel. De velük egyelőre ki vagyok békülve, mert a 7,5 fontos havi előfizetésükhöz eredetileg 500 mega mobilnet járt, azt pár hónapja először talán 750 megára, vagy kapásból 1 gigára emelték (most épp annyi), de júliustól már majd 2 giga lesz az is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz clon #20 üzenetére

    Annyira azért nem gáz az ózdi net se. Ózd azért nem egy túl nagy város, de még mindig nem az igazi borsodi "vidék". Kisebb falvakban szerintem abszolút nincs kanócos net, szóval az, hogy a (papíron) 80 megás net már 6300-ért elérhető, az egyáltalán nem olyan rossz. Nekem meg a rengeteget szidott 29-es körzetben, Ecseren van egy házam, de amúgy miskolci voltam sokáig. Szerencsém van, mert Miskolcon nálunk sokáig rendes kábelTV se volt, amikor az Avason már talán 5, ha nem 10 éve is tök jól ki volt építve. A net is. Aztán szerencsére jött a UPC, és sokkal jobb lett minden. A netje nagyon jó volt (15 éve...), és akkor még a kábelTV-je is jó volt. Aztán vagy 5 éve lett Digi is (szerencsére), azóta nyilván az van. Olcsóbb és sokkal jobb, pláne a netje. Az meg külön poén, hogy Ecseren kb. akkor kötötték be a netet abba az utcába, ahol házat vettünk, amikor megvettük a házat :). Oda már 200 megás netet köttettem be, amit előbb 500 megára, majd tavaly valamikor 1 gigabitre emeltek. De előtte meg kb. semmi nem volt, és az is baromi drága volt - rosszabb volt a helyzet, mint Ózdon most. De ez persze igen erősen szerencse kérdése, lehet, hogy tőlünk pár utcányira csak gagyinet van, bár UPC talán kb. mindenhol van már, sőt a Telekom is elkezdett tavaly mozgolódni. Mondjuk - racionálisan nézve - digis utcákban kb. semmi esélye sincs egyiknek se...

    #24: A beltéri térerő tényleg nagyon gáz, sok helyen nincs. És ezt már csak azért se értem, mert alig nagyobb mint Magyarország, majdnem ötszörös lakossággal, ahol még ráadásul a vásárlóerő is rendben van... Talán a Voda meg az O2 nagy általánosságban jó, vagyis hát elvben ők a legjobbak, de a maradék legalább 5 nagyobb szolgáltatóval legalább helyenként igen komoly gondok vannak... A net meg megint csak olyan, amilyen. Erősen szoktam kacagni, amikor a 38 meg 76 Mbites DSL-t úgy állítják be, mintha az lenne a netezés non-plus-ultrája. De legalább a garantált sávszél csak a töredéke az elvi maximumnak (ahogy kell), viszont cserébe tizenpár k-ba nem akciósan simán fájhat...

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz csongi #39 üzenetére

    Azért azt tegyük hozzá, hogy fajlagosan sokkal olcsóbb kihúzni az optikát egy 40 lakásos társasházhoz, ahol lesz mondjuk 34 előfizetőjük, akiket ráadásul arányaiban kevesebb eszközzel is le tudnak fedni, mint elkezdeni egy nem túl sűrűn lakott családi házas részben random helyekre fejleszteni... A mi utcánkban az egyik szomszédunk pl. tuti UPC-s maradt (bár nem tudom, hogy mindig az van-e még nekik). Leginkább talán megszokásból, mert se jobb, se olcsóbb nem volt az ő szolgáltatásuk a Digiénél.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák