Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Nyugis #44 üzenetére

    Ha megnézed a cikk címét: "A Facebook tagadja, hogy a sebezhető fiatalokat céloznák meg"
    ez a gyerekeinkről szól, nem rólunk. Arról a sulis 8-18 éves korosztályról, ahol ez olyan evidencia mint nekünk anno a kétkazettás magnó. Ha megtiltod a gyerknek, te leszel az oka a szemében annak, hogy mindenki le lúzer dinoszauruszozza. Szerintem a problémát kezelni kell megtanulniuk és nem kivonni őket belőle erőszakkal.

    VIC20 #25 - neten mindenki bátrabb. Te hallottál olyanról anno hogy valaki öngyilkos lett mert foci közben kicikizték? Teljesen más a lélektana ha nyilvánosan aláznak, mert az ott, akkor történik. Ha faszbúkon csoportosan kiközösítenek, az valahogy olyan állandó. Nem tudsz tiszta lappal indulni másnap reggel. Ha valaki összehugyozta magát az osztálykiránduláson, kiröhögték huszonketten, és néha részegen felidézték. Ma lekamerázzák, és a világ elé tárják kitörölhetetlenül.*

    Dilikutya #26 - "Ha valakit emiatt közösítenek ki, azt előbb-utóbb az a társaság más miatt is kiközösíti, egyszerűen nem oda való" - teljesen más értékrend alapján lesz valaki véleményvezér a való életben mint a fészbúkon. És emiatt más alapján is közösítenek ki valakit.

    Vesa #27 - Amit leírtál az úgy summázható, hogy "valami értékesről való lemondás a kényelemért". Rengeteg értékről mond le a mai kor embere (a szabadságáról többek között) kényelemből.

    * Konklúzió szerintem: Alapvető emberi értékek, elvek mentén kell nevelni a gyerekeket, hansúlyosan odafigyelni a netes alázás és a sebezhetőség jelenlegi helyzetére, és nem eltiltani, mert az széllel szemben való brunyálás. Amúgy én hiszek abban, hogy az egyetemes emberi értékek keresztülhasítják az összes ilyen innen-onnan megmagyarázott problémát, aminek a gyökere mindig emberi gonoszság vagy kapzsiság. Nincs az a technikai fejlődés aminek a középpontjában ne az ember állna még mindig.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák