Új hozzászólás Aktív témák

  • leslie_smith

    aktív tag

    Kicsit talán off, de itt úgy látom vannak szakértők, így kérdeznék egyet :)
    Mióta elkapott a netes paranoia elkezdtem megreformálni a profiljaim. (szerencsére kezdőként se voltam szivárogtató csak sok hülyeséget osztottam meg és használtam egy két hülye kvízt, mert azt hittem vicces)
    Na de miután kitöröltem minden számomra feleslegest (vagy akár égőt) letöltöttem mind a Facebook, mind a Google cuccaim (6 és 7,5 giga) átbogarásztam és bár nem vagyok cyber szakértő, nem találtam semmi olyat amiről nem tudnék, vagy jobb esetben ne látszana nyilvánosan is.
    Például az összes valaha feltöltött/elküldött fénykép és videó simán kiteszi a 75-80%-át az adathalmaznak. (Google fotóknál főleg, de oda is leginkább egy rakat lopott meme és a még számomra is értéktelen fotók mennek, mivel nem vagyok posztolós, így csak magamnak teszek el kirándulásokról meg barkácsolásokról képeket)
    Az összes hozzá hozzászólás, ismerős szerzés és törlés dátuma. Rendszeresen nézem a facebook beállítás központot, de rólam csak annyit tud miről érem el az oldalt leginkább. (mobil, míg másoknál azt is tudja milyen politikai irányultsága van) Mióta kikapcsoltam a Google követését azóta nem jegyzi meg mire kerestem rá youtube-on és ha épp nem megy a blokkoló kapom a notino meg egyéb irreleváns és idegesítő reklámot.
    Szóval van értelme kérni a kikapcsolást és figyelnem tovább vagy ezzel csak ámítanak?
    Egyébként próbálkoznék legalább azokat máshova áthívni akikkel tartom is a kapcsolatot, de valamiért annyira makacsul ragaszkodnak az emberek a Facebookhoz. Én meg keresni is rég DuckDuckGo-val keresek és nem hiányoznak a "személyre szabott" funkciók.

    A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

Új hozzászólás Aktív témák