Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vladi #19 üzenetére

    elolvastam a cikket is. :)) elmondom én hogy látom:

    ie 2000, minden ruha mocskos, ha elfeslett kidobjuk = -100
    1800 mossuk a ruhát, hogy ne legyen koszos = -50
    1950 baromi fárasztó mosni a ruhát, csináljunk hozzá gépet = + 90
    2010 baromi sokat fogyaszt a gép, csináljunk modernet = + 98
    2015 baromi izé hát okosítsuk fel a mosógépet = + 99
    2025 szívat a mosógép nap 8x, költi a pénzem, 3 napja a netet bújom, meg custom fw-t forgatok rá, a mosatlan ruha meg hegyekben áll. = -100

    tehát, a probléma 98%-át megoldottuk, a maradék 2% (?) megoldásával meg generáltunk egy raklap új problémát. Jóvanazmáúgyahogyvan nemkellodaokosssSSss.. :W

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Vladi #19 üzenetére

    Ó, alapanyag problémában pedig segíthetne nekem a hűtő + a bolt globális rendszere. Múltkor elterveztük itthon, hogy ez meg ez meg ez a spéci, új recept készülne a következő pár napban és szedjük hozzá elő az alapanyagokat. Előbb kigyűjtöttem, miből mennyi kell, aztán megkérdeztem az asszonyt, hogy ebből mi van otthon. Ezután elindultam a városba, hogy megvegyem, ami kell. Jártam öt boltban, mire meglett minden, de ha mondjuk előre tudom, hogy hol mi van, 3-mal megúsztam volna. Ha a hűtő (vagy akármi okos itthoni cucc) kezelni tudta volna, hogy mi kell a kajákhoz, mi van itthon és mit hol kapok meg (ne adj isten megrendeli nekem), akkor spóroltam volna egy csomó időt.

    Jó, nyilván az lenne a menő, ha fejből mennének a receptek, a nyersanyagok egyik részét itthon termelnénk, a többit meg a helyi piacon venném meg a kofáktól, de sajnos ez már nem opció (pláne nem télvíz idején).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák