Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bash

    őstag

    válasz Tzombi #79 üzenetére

    Ha mondjuk 1985-öt írnánk akkor még esetleg helytálló lenne ezen állításod, de amikor legutóbb ránéztem a naptárra már 2007-et mutatott.

    http://bashtravel.com/

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz Tzombi #79 üzenetére

    Sok minden okozhat rákot: lehet genetikai eredetű, vírusok, vegyszerek és egyéb anyagok, amikkel találkozunk és sugárzás is okazhat rákot, bár az első inkább egy tényező nem pedig ok. Ugye a genetikai meghatározottság nagyon fontos tényezőt jelent nem pedig azt, hogy rákos leszel, de sajnos vannak olyan esetek, amikor egy családban valamennyi női tag emlőrákot kap. Ha valaki genetikailag hajlamos a betegségre, akkor a másik 3 tényező sajnos nagyon megnövelheti a kialakulás esélyét. Ezt az őseinktől kapjuk, sokat nem tehetünk ellene.
    Sokféle vírus van amiről kimutatták már hogy rákot okazhat, egy barátom kapott 1 vírusfertőzést és attól leukémiája lett és belehalt. Ezt nem lehet elkerülni vagy elkapod vagy nem, maga vírusfertőzés sokszor tünetmentes.
    A káros anyagok elkerülése lehetséges, biotáplálkozás pl, saját kert gyümölccsel, zöldséggel, és saját nevelésű állatok, lehetőleg minél kevesebb táppal, a cigarettázás mellőzése, stb. A gond az hogy vannak olyan anyagok, melyek a szervezetben alakulnak át veszélyes anyagokká, önmagukban nem okoznának sejtburjánzást. Ebben a máj a ludas. Ezért szoktak olyan kísérleteket is végezni, hogy "májpéppel" kezelik a különböző anyagokat, hogy vizsgálják annak rákkeltő képességét.
    A különböző sugárzások közül a legnagyobb veszélyt az ultraibolya sugárzás jelenti, viszont ezt is nagy részben el lehet kerülni, ha nem megyünk napozni, jól felöltözünk nyáron is, és az uv-tól védő krémeket használjuk. Esetleg radon sugárzást mérni ahol lakunk és sokat szellőztetni. Ezek a leginkább ismert okok, tényezők.
    A rák keletkezésének módja is sok esetben jól ismert egy sejtnek megszűnik az "önmegsemmisítő" képessége és el kezd szaporodni (sokszorozódni), ennek hátterében a genetikai állomány megváltozása van. Az ilyen sejtek nem pusztulnak el csak szaporodnak és szaporodnak, miközben eredeti funkciójukat nem látják már el. Egy tumorszupresszor gén, vagy egy onkogén megsérül, vagy akár mindkettő (a fenti okok miatt). A gyógyítás sokszor sikeres, sokszor nem, gyógyszeres és sugárkezeléses terápiákat alkalmaznak, jelenleg. Fontos a rendszeres szűrővizsgálat, saját magunk vizsgálata. Pl a nőknél az emlők vizsgálata. Ha időben orvoshoz kerül az ember jó esély van a felépülésre, főleg ha jó indulatú daganatról van szó. A rosszindulatú daganatos megbetegedések esetén ugyanez nem mondható el, mert áttét képződhet, vagy ha sikerül is legyőzni az csak a csata megnyerése, mert általában visszatér és sajnálatos módon sokszor elveszíti az ember a háborút ellene.
    Viszont én amondó vagyok h nem érdemes lemondani például a strandolásról, vagy nekem jól esik esténként kimenni az erkélyre meló után 1-1 cigit elszívni, haverokkal italozni. És a kérdés ha minden élvezetről le is mondunk, akkor az megéri e, főleg hogy minden igyekezetünk ellenére is kaphatunk rákot (vagy bármilyen egyéb betegséget).

    Ja és a kérdésedre a válasz: az egyik ilyen teszt az Ames teszt illetve annak a 2. változata az Ames teszt II.

    Resistencia eterna

Új hozzászólás Aktív témák