Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz 8th #7 üzenetére

    "Az őszi választások hajrájában az arctalan beazonosíthatatlan számonkérhetetlen és mindenható facebook cenzorok jobboldali politikusok publicisták kommentelők oldalait rendre letiltották."

    Ez konkrétan nem igaz.

    Thanos was right.

  • dabadab

    titán

    válasz 8th #7 üzenetére

    Az őszi választások hajrájában az arctalan beazonosíthatatlan számonkérhetetlen és mindenható facebook cenzorok jobboldali politikusok publicisták kommentelők oldalait rendre letiltották. Ha történetesen semmi olyat nem írtak akkor is.

    Gondolom a jobboldali alatt valójában azt érted, hogy a fideszes propagandagépezet tagjai voltak, az a kitétel, meg hogy "ha éppen véletlenül pont nem uszítottak, akkor is" meg erősen LOL

    Éppen ideje, hogy valaki végre leverjen egy hatalmas józanító maflást annak a fake news gyár szennyoldalnak mert tűrhetetlen ez a szélsőséges liberálnáci véleményterror és kettős mérce ami ott megy

    LOL

    Komolyan, azzal együtt, hogy a facebook meg a hasonló, nagyra nőtt közösségimédiás cégek átláthatatlan és számonkérhetetlen moderálási gyakorlata valóban komoly probléma, sikerült kabarét csinálnod a dologból, azzal, hogy egyrészt nylvánvaló hazudozással meg teljesen értelmetlen szóvirágokkal tűzdelted tele (a kedvencem a "szélsőséges liberálnáci véleményterror") másrészt meg olyan nagyvonalúan suhansz el a kormány ennél sokkal súlyosabb gyakorlata mellett, hogy az kifejezetten komikus.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • #06658560

    törölt tag

    válasz 8th #7 üzenetére

    Добро пожаловать в ВКонтакте

  • Gargouille

    őstag

    válasz 8th #7 üzenetére

    Tudod eleve ott kezdődik ez az egész, hogy elnézték (és szerintem te is) a házszámot. Mint arra felhívták mások is a figyelmet, hogy ezek nem "állami közművek", ezek privát cégek privát oldalai. Akkor is azok, ha sokan használják. Az égegyadta világon senki nem kötelez rá, hogy publikálj rajta vagy, hogy olvasd vagy regisztrálj. Eleve értelmetlen bármiféle "objektivitást" vagy szólásszabadságot számonkérni rajtuk... azt a közpénzből működtetett állami tulajdonú köztévétől kellene, akit amúgy törvény kötelez(ne) rá. :)

    Itt valójában csak arról van szó, hogy bántja a mi döbrögink csőrét, hogy nincs hatalma ezen kommunikációs csatornák felett, és - bármilyen zseniális gázszerelők is támogatják - sajnos sosem fog tudni annyit összeharácsolni, hogy kilóra felvásárolja vagy eltapossa őket, mint a hazai kommunikációs csatornák nagy részét. És blokkoltatni sem meri, mert a közfelháborodás miatt azonnal bukna is a sleppjével együtt. Úgyhogy marad a szálka a köröm alatt.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz 8th #7 üzenetére

    +1
    A baloldali / liberális kommentelők úgy látom "korábban keltek" ... :U

    (#8) cuebler
    " ... sosem értettem a pestisracok.hu ajvékolását ... "
    Ha, nem érted, az elég nagy baj.
    " ... senki nem kötelezi őket a youtube használatára ... "
    Segítek picit: sajnos a Youtube (vagy ha úgy tetszik a Google) szinte megkerülhetetlen. Akárcsak a Facebook. Mára már ezeknek a multinak bőben nagyobb hatalmi ereje van, mint egyik-másik választott (!) politikusnak. És ez baj! Ha, veled bárki bármikor úgy járna el, mint a pestisracok.hu-val tette a Google, hidd el, te is ajvékolnál.

    (#9) Narxis
    "Ez konkrétan nem igaz." - miért is ne lenne? :F

    (#12) dabadab
    " ... nagyvonalúan suhansz el a kormány ennél sokkal súlyosabb gyakorlata mellett ... "
    Mesélj! A magyar kormány mikor cenzúrázott úgy bármit is, mint ahogy teszi a facse vagy a YouTube? Tudom menő dolog Magyarországon azt hangoztatni, hogy nincs szólásszabadság és, hogy a baloldali média el van nyomva, csak éppen egyik sem igaz. Ezt gyengébb pillanataikban a baloldal sajtómunkásai is el szokták ismerni.

    (#18) headhunter
    "MTVA, Tv2, , Origo, stb... " - bagoly mondja ...
    Én is tudok ilyen sort: 24.hu, index, 444, ATV ...

    (#31) Gargouille
    Szerintem tudod te is nagyon jól, hogy a szóban forgó multik megkerülhetetlenek. Szóval ezt, hogy kire, mi lett rákényszerítve vagy nem, szerintem hagyjuk. És nem, nem csak a magyar kormánynak van tele a hócipője az előbbi cégekkel. Ha utána nézel / olvasol, látni fogod, hogy már többen - pártállástól függetlenül (!) - hangoztatták már azon véleményüket, hogy szabályok közé kell ezeket a cégeket terelni. És itt nem cenzúráról van szó. Ellenkezőleg!

Új hozzászólás Aktív témák