Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Teclis1993 #30 üzenetére

    Persze, jó mondani hogy lépjünk meg minden, de egy új utasítás architektúrára kell egy rendszer, jó, megírják, de akkor kellenek programok is, a felhasználók nem fogják az újat választani, ha nincs rá semmi.
    Pl WinRT...
    Szóval egyszerűen hangzik a váltás, de nem a gyártók oldalánál hasalna el, hanem felhasználói oldalon.
    Ha pl valaki Photoshoppol az nem váltana át az új technológiára, mert nem tudna dolgozni, ráadásul az új technológiát ki is kell ismerni, megtanulni kezelni, fejlesztői környezetet írni rá, stb stb... A probléma a támogatottság, hidd el, ha mégérné, aki az elsők között tenné meg, az szakítaná a legtöbbet, ők sem hülyék..

  • julius666

    addikt

    válasz Teclis1993 #32 üzenetére

    Tételezzük fel hogy egy program megírása során megoldani való problémák és maga az algoritmus megirtsa veszi el az idő 90%-kát

    Ne tételezzük fel, mert ez rohadtul nem így van. Ha fordított arányt vennénk, még lehet az is túlzás lenne.

    ha már nekem nem kell csak egy másik nyelvre átírnom egy programot akkor az már nem egy nagy durranás és változás

    Maga a kódolás része hogy mennyire "nem nagy durranás", nyelvfüggő. Lehet viszonylag egyszerű és kevésbé az, adott esetben akár közel lehetetlen is (pl. erősen szekvenciális algoritmus párhuzamosítása). De a fejlesztés még mindig nem csak ebből áll.

    Neked ez nem szakmád, ugye? :)

  • mzso

    veterán

    válasz Teclis1993 #30 üzenetére

    "Nem értem mért nem lépünk az IBM optikai megoldására vagy ha már nagyban játszunk akkor Kvantumszámítógépek felé"
    Pont amiért nincs hidegfúziós elem a mobiltelefonban, meg holokijelző a monitorban. Csak arra lehet lépni ami létezik. Az hogy vannak ötletek meg primitív prototípusok nem sokat érnek.

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Teclis1993 #32 üzenetére

    Nyelvenként éltérő kódot kell írni, és most nem csak arra gondolok, hogy pl a C#-ban és a JAVA-ban átírsz pár szót, és a kód lefordul (bár ebben az esetben nagyjából helytálló ez a kijelentés) hanem vannak egymástól ennél a kettőnél jóval eltérőbb nyelvek. Azokat is meg kell tanulni, nem elég ismerni a megfelelő algoritmust.. De azért jópofa ötlet. :)

    #38 E.Kauffman
    Persze, lehet emulálni, bizonyos esetekben. Pl normális PS3 emulátor még mindig nem készült, de ha emulálunk, akkor pont az új architektúrából adódó többlet teljesítmény vész el..
    Egyébként szerintem nem érted, amit mondtam. Senki nem fog az új architektúrára programokat írni, ha nem veszi meg senki, és senki nem fogja megvenni, ha nincsenek rá programok. Csak azért mert nem fogják a vásárlók megvenni, mert modernebb architektúra, ennyiszer meg annyiszor gyorsabb satöbbi, ha nem tudnak rajta dolgozni, akkor veszett ügy. Pl a Windows RT-nek szerintem nagyon is lenne értelme, pl vennék egy 12-13 colost, hozzá billentyűzetes dokkolóval, amiben van aksi, 16-17 órás üzemidő, honlapot szerkeszteni meg PHP-ni elég lenne a jövőre érkező csúcsmodellekkel, csak sajnos ez nem ilyen egyszerű. Ha még épp nem ezeket csinálnám, akkor meg tabletként funkcionálna, de nincsenek rá megfelelő programok, szóval nem veszem meg, mivel nem veszi senki, ezért nincsenek rá programok. Nem rossz ötlet az RT, csak nem veszik. Pedig engem érdekelne, ha lenne rá XAMPP meg ilyenek. Annyira nem nagy számításigényű dolgok, pl részecske szimulációt nem akarnék rajta futtatni, de ezekre bőven elég lenne és két napot kibírna töltés nélkül vagy egy hosszabb napot.
    Látod, nem is kell a jövőbe menni hogy az architektúra váltás hátrányai kiütközzenek.

Új hozzászólás Aktív témák