Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Depression #81 üzenetére

    Remélem a win7-ben már profi módjára fog működni.

    Nem fog ott sem. A Windows 7-ben alapértelmezésként mindössze két esetben találkozhatunk a képernyőt is elsötétítő, félelmetes üzenettel: alkalmazások emelt jogosultsági szinttel való indításakor (ebbe beletartoznak a programtelepítők is), valamint akkor, ha nem a felhasználó kezdeményezte az eleválást (például kattintással, vagy a „runas” paranccsal), hanem egy program működése idézte azt elő. Rendszermappákban való másoláskor, törléskor és átnevezéskor, valamint a rendszer beállításainak módosításakor tehát nem kapunk figyelmeztetést (feltéve, hogy rendszergazda fiókkal operálunk)

    Ennek nagyon megörültem, amikor olvastam, mert az Everest-es problémára szerencsére már találtam megoldást Vistán, de utána moonman leírta, hogy nem egészen úgy van ez, mert engem az az egy kerget az őrületbe, hogy ha usermódban indított Total Commanderből (vagy akár intézőből) megnyitok például egy rendszermappában lévő .ini-t (mivel a fájlkezelő usermódban van, így a rajta keresztül duplaklikkre megnyíló társított szoftver is) és szerkesztem, akkor mentésnél mindig szenved, hogy "Access Denied", aminek a következtében az ilyen fájlok szerkesztését csak úgy tudom véghezvinni, hogy vagy megnyitom a társított szoftvert emelt jogosultsági szinttel és belőle tallózom ki, vagy a fájlkezelőt nyitom meg emelt jogosultsági szinttel és a fent leírt műveletet végigjátszom.
    Erre megoldás lehetett volna egy egyszerű "Run as" parancs a fájloknál illetve társításoknál is, nem csak a futtatható fájloknál.

  • moonman

    titán

    válasz Depression #81 üzenetére

    "képtelen tanulni, és nem csak telepítés során kér engedélyt"

    négymillió-huszonháromezer-ötszázhatvannegyedszer is leírom: az UAC nem tanítható, nem is lesz az. ha az lenne, elvesztené funkcióját, ugyanis nem programra, userre, vagy protokollra szűr, hanem a jogosultsági szinteket felügyeli. marhára tökmindegy, hogy mi és miért kér teljes hozzáférést a rendszerhez, minden alkalommal engedélyezni kell, különben szart se ér az egész.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Depression #81 üzenetére

    "A Vistán azért lövik le általában az UAC-ot, mert képtelen tanulni, és nem csak telepítés során kér engedélyt."
    akkor ott valami csunyan el van kormolva, ha folyton admin jog kell a programnak
    kukaba vele

Új hozzászólás Aktív témák