Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Apollyon #3 üzenetére

    többre vinné ha ezt a tudást máshol profitálná.

    A feketepiac sokkal jobban fizet. A kockázat meg relatív. Van, aki nem tenné meg, mert fél a kockázatoktól, van aki nem tenné meg, mert becsületes és van akit kifejezetten vonz a dolog, mert ilyen a természete. Ott vannak például az extrémsportolók. Azok is naponta kockáztatják az életüket. Az ilyeneket nem lehet megváltoztatni, ezért nem is értek egyet azzal, hogy a sitt helyett az FBI meg különböző titkos szervek alkalmazzák őket. Látszólag lehet, hogy megbánta tettét, de mindig ott a rizikó, hogy vajon tényleg megbánta, vagy csak az alkalmat várja, hogy visszavághasson.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ngabor2 #8 üzenetére

    vagy az alapot (oprendszert) kellene végre úgy megcsinálni, hogy ne másszon bele n+1-féle kártevő.

    Már megcsinálták, úgy hívják Windows Vista. És az alapértelmezett beállításai pontosan ezt a célt szolgálják. 100%-ig hülyebiztos oprendszer pedig nincs. Hiába szereled fel a legjobb ajtót a legjobb zárral, ha kinyitod a betörőnek, amikor kopog.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Lenry #13 üzenetére

    és ezt honnan a francból veszik?

    Mert olyan hülye ember még nem született meg, aki ennyi munkát beleöl egy ilyen hálózat kiépítésébe és nem akar belőle profitálni.

    plusz azt se nagyon értem, hogy hogy tud pénzt termelni egy féreg?

    A fertőzött gépeken figyeli a netbankolásokat, vagy random lejelszavaz bizonyos fájlokat, amikhez csak 999$-ért csak itt és csak most meg lehet vásárolni a recovery programot, esetleg random adware hirdetéseket jelenít meg, hogy te vagy a szerencsés kiválasztott, pls nevet, címet, telefonszámot, tökömtudjamit adj meg, majd a listát eladja a spamereknek jó pénzért, vagy bármi ilyesmi. Sok lehetőség van.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cathfaern #15 üzenetére

    Ha viszont már teljes joga van, akkor semmilyen oprendszer nem tudja megvédeni.

    Elvileg lehetne egy olyan oprendszert csinálni, amiben a stabil működéshez szükséges rendszerfájlokat nem módosíthatja semmilyen külső tényező, legyen az szoftver vagy user, de ez további problémákat vetne fel piacvesztés szempontjából. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Major Major #38 üzenetére

    Az MS-nek az eddigi akciói mellett valami újat is ki kell találnia, mert a felelősség harmadsorban az övék.

    Novemberben már volt frissítés. Ha valaki nem tette fel azóta, azokkal szemben kéne alkalmazni a Sárközy féle netlekapcsolást, mert aki nem fogja fel, hogy a biztonsági frissítés mire való az nem méltó a számítógéphasználatra, kap majd Ballmer bácsitól egy MS logóval ellátott kőbaltát, azt talán nem rontja el, de ha mégis, legalább globális problémát nem okoz vele.

    ha a confickert tömegesen az alapinstallos corporate licenszes ős XP-k terjesztik.

    ...amire 2014-ig jár biztonsági frissítés támogatás.

    bizonyos népszerű programok telepítéskor felhívnák a figyelmet az OS biztonsági veszélyeire

    Kereskedelmi programokat felejtsd el,
    1: Annyira nem hülyék, hogy még plusz pénzkiadásra ösztönzik a usereket, örülnek, ha azt a programot kifizeti és nem warezolja az illető.
    2: A kisezer biztonsági szoftver közül melyik mellett tegyék le a voksukat? Aki szponzorálja őket? Ez eddig is adott volt. Nekem meg elegem van a Google Toolbarokból és a többi hülyeségből, ne integráljanak még bele valami freeware cuccot (AVG, Avast...stb) Olyat meg eleve nem fognak népszerűsíteni, amelyik cégnek van konkurenciaszoftvere is a piacon.

    neadjisten megtagadnák a települést.

    Ha egy third-party retek nekem vizsgálgatja a vinyómat szoftverek után, úgy, hogy nem adok rá engedélyt az már a vég.

    Kiterjeszthetnék a biztonsági riasztást tálca-ikonról egy böngészőben folyamatosan jelen levő figyelmeztető sávra.

    Hogy aztán legyen belőle mégegy marhanagy balhé, aztán az EU meg besírjon, hogy mert az MS monopol és a saját cuccait akarja népszerűsíteni, a Windows tűzfalat és a Defendert, meg majd a Morro-t, vagy a támogatott vírusirtókat, mint a TrendMicro ;]

    Továbbá ki kéne dolgozni egy olyan technológiát a kritikus netes alkalmazások (jellemzően a pénzügyi dolgokra gondolok) számára

    A bank számára nem mindegy, hogy melyik bankszámláról melyikre vándorol a pénz?
    Tudod, a pénz nem vész el, csak átalakul. Ha néztél feltáró dokumentumfilmeket, akkor tudhatod, hogy a pénznek nincs fizikális értéke. Annyi, mintha én ráírnám a klozettpapírra, hogy 20 000Ft. Nincs fedezete már nagyon rég, a fedezetet adó kerethez képest a létrehozott pénz exponenciálisan növekszik, ezért alakult ki a válság.

    Az oktatás meg az ilyeneknek felesleges. Az autóvezetés már komolyabb kockázat mégis mennyi hülye van érvényes jogsival az utakon? A fejlett országok államformái meg nem engednek teret a destruktív elemek semlegesítésére. :DDD

    Olyan világot élünk, ahol ha közeleg az atomrobbanás nemhogy menekülnének az emberek közös erővel, hanem pár okos gombafelhőnéző 3D-s szemüveg üzletet nyit mások meg a várható becsapódási pontot körberakják székekkel és jegyeket árulnak.

    Ha megszűnne a cyberbűnözés, csődbe mennének a biztonsági szoftverek gyártói, ha megszűnne a valós bűnözés megszűnnének a rendőri, bírói és ügyvédi munkakörök, ez van. Minden mindentől függ.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Major Major #47 üzenetére

    Ha valaki ekkora szelettel rendelkezik az OS piacon, akkor ne csak a haszna legyen meg belőle, kicsit vállaljon is többet a problémák megoldása érdekében.

    Mit? Az EU-s törvények kötik őket. Nem lehetnek ettől agresszívebbek. Így is ha ki akarod kapcsolni a biztonsági központot, hogy a tálcán ne irkáljon állandóan a kis piros pajzs, hogy veszélyben vagy, akkor registryhez vagy msconfighoz kell nyúlnod. Az a user meg, aki ennyire beleássa magát a rendszerbe az értsen hozzá. Ha meg nem, akkor nem lehet mit tenni ellene, ha ott sem lehet kikapcsolni, akkor fogja a user és letölt egy H4XX0R Pistike féle crack-et, amivel kikapcsolja a biztonsági központot. Mindig lesz rá megoldás.

    És nem scanről van szó, hanem adott progi egyszerűen leellenőrzi a legújabb biztonsági frissítés meglétét.

    Tényleg, például a FF fejlesztőinek nincs elég dolguk, még a Windows-os változatnál kövessék nyomon a havi MS frissítési periódusokat, aztán ellenőrizzék le, hogy minden kbupdate megvan-e, ezzel 2-3 perccel megnövelve a telepítési időt. Aztán ha nincs, akkor a user használjon inkább IE-t, mert az FF nem települ.

    biztos vagyok benne, hogy a többi böngészőgyártó is alkalmazná

    Aztán, mivel a FF és a Chrome nyílt forráskódú, így lenne egy h4xx0r Pista, aki fogná a forráskódot, kiszedné belőle az ellenőrző részt, majd a saját oldalán kínálná letöltésre, hülyeuser meg örülne, hogy ebben nem ugrál a banner.

    az autósoknak van felelősségbiztosítása, ami (ha eltekintünk a biztosítós anomáliáktól) fedezi az okozott kárt.

    Nyilván egy trabantos kisnyugdíjas ha csinál egy tömegkarambolt, amibe totálkáros lesz egy 40 millás BMW és egy 30 millás Mecedes, akkor ki fogja fizetni. Még véletlenül sem a károsultak Casco biztosítója fogja állni, amíg a balesetet okozó illető a hűvösön csücsül, vagy közmunkán dolgozik. Ennyit a felelősségbiztosításról.

    Van egy viszonylag nagy géppark, amire nem telepítették a megfelelő biztonsági frissítéseket.

    Na igen, szép számmal vannak olyan gépparkok is, ahol uptime-ban versenyeznek, hogy "Az én szerverem már 5 éve fut". Azt meg kétlem, hogy az MS megoldotta volna a Server oprendszereken az újraindítás nélküli frissítéseket. Vagy igen? Mert akkor holnap már teszem is fel a 2008-at. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz Major Major #61 üzenetére

    Nem egészen világos milyen törvényekről beszélsz. Mert én új tájékoztatási csatornákat javasoltam.

    De hányszor írjam még le, hogy a Firefoxnak nem érdeke ingyen energiát ölni egy ilyen projektbe. Ők maximum örülnek, ha az emberek emiatt esetleg elpártolnak az MS-től, mert FF Linuxra is van és a fejlesztők is az OpenSource hívei.

    ha a féreg behazudja a biztonsági frissítés verzióját. De bizonyára ezt is meg lehet oldani valahogy.

    Igen. Átalakulnak vírusirtó céggé és folyamatosan frissítik az adatbázist, hogy semmi ne hazudja be.

    Itt most azokat az embereket kell mozgósítani, akik eddig nem kaptak megfelelő tájékoztatást.

    Wháááááárrrghhhh! :DD :DD :DD :Y :W Azon túl, hogy nap mint nap ez folyik a csapból is és már a bulvárlapokban is informatikai szaktanácsokat osztogatnak, tényleg nem kapnak megfelelő tájékoztatást.

    Ha tudsz ilyen esetről linket, akkor legyél oly kedves küldeni

    Tessék, hirtelen ennyi. A trabantos kisnyugdíjas Németországban volt, azt most hirtelen nem találtam, de ha érdekel, akkor ráguglizol.

    [link], [link], [link]

    Mi köze a karbantartott szervereknek a nem frissített XP-khez?

    Azoknak semmi. A nem karbantartott szerverekről beszélek. Annyi közük van, hogy Windows-ról van szó, nem XP-ről. Egy nem frissített Server 2003 vagy NT is ugyanúgy megfertőződhet, ha rendszeres update-ek utáni újraindítás helyett uptime-ban versenyez a többi szerverrel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Major Major #66 üzenetére

    Tehát szerinted a megfertőződött gépek tulajai brahiból nem frissítik a gépüket és teszik ki veszélynek az adataikat.

    Nem, ahogy az amcsi öregasszony sem brahiból tette bele a macskáját a mikróba. Vannak végtelenül hülye emberek, akiket nem tudsz megváltoztatni, csak erőszakkal, vagy valami nagyon durva ráhatással. Van nekik egy becsípődésük, aminek az ellenkezőjéről nem fogod tudni meggyőzni őket. Ha mondod nekik, akkor kiröhögnek és hülyének néznek, de nem fogják elismerni az igazadat, mert a lelkük mélyén abban a tudatban élnek, hogy nekik van igazuk és mindenki hülye körülöttük.

    Egyébként lehet, hogy a ph-n a csapból is ez folyik, de a ph nem a világ.

    [link], de van egy olyan érzésem, hogy ezeket már máshol is nagyon sokszor leírták.

    De nem látom sehol leírva, hogy ne fizetett volna a biztosító.

    Mondtam ilyet? Tehát mivel nem tud fizetni, a biztosítónak okoz olyan pénzkiadást, amit élete végéig sem fog tudni behajtani rajta. Jó, egy ilyenre jut 1000 normális, aki nem csinál komolyabb balesetet éveken keresztül, de ez akkor is kiesés a biztosítónak, ahogy a kártevők is kiesést jelentenek annak a cégnek, akinek a megelőzésére meg kell vásárolnia a védelmi szoftvereket. Ezzel szemben a kártevőirtó cégek ebből élnek. Az informatikusoknak plusz bevételt jelent, hogy helyrehozzák a userek fertőzött gépeit, az újságíróknak egy plusz tényezőt, amiről cikkezhetnek, ingyen reklámot a Linuxnak és az Apple-nek mert "azokra nincs vírus", a kürt.kft-nek az adataikat vesztett cégek/tehetősebb userek után, remélem nem hagytam ki senkit azok listájáról, akik profitálnak a jelenlegi helyzetből.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Major Major #68 üzenetére

    A userektől kezdve akiket elárasztanak spammel

    Ami a spamelő cégeknek ingyenreklám, amivel szinte a semmiből profitot termelhetnek ha már csak 1000-ből 10 ember rákattint. Különben meg a userek senkit sem érdekelnek. Ez van, ezt kell szeretni. Mivel nincs más lehetőségük, csak elviselni a spamet, így ez a helyzet pont kedvez a "nagyoknak".

    a szolgáltatókon át akiket folyamatosan leterhel a fölös adatforgalom

    Erre vannak berendezkedve.

    esetleges szerencsétlen cégekig, akiket a konkurencia egy bérelt ddos támadással törölt le a net színéről.

    A gyenge cég elhullik, az erős megmarad. Az erős mégnagyobb lesz és neki szintén érdeke, hogy ezzel a módszerrel eltörölje a konkurenciát + akiket pénzel, hogy ne vegyék észre, hogy ők tették ezt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #72 üzenetére

    Nem. Nekem ez csípőből szokott jönni. :DDD

    De pontosan mire is gondolsz?

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #74 üzenetére

    "Mivel nincs más lehetőségük, csak elviselni a spamet"

    Miért? Milyen lehetőségük van, azon kívül, hogy cserélgetik a mailszolgáltatókat, hogy melyik enged be kevesebb spamet, illetve szorgalmasan törölgetik olvasás nélkül a spam mappa tartalmát?
    A "nem adják meg regisztrációnál" ugyancsak nem alternatíva, mert valamilyen címet meg kell adni regisztrációkor és akkor a regisztrálós címről jövő átirányítások között lesznek spamek, vagy ott kell időnként ellenőrizni a spam mappát, hogy nem-e került közé rendes levél.

    Amelyik céget le lehet ddosolni, azzal baj van.

    Ha jól tudom már az MS ellen is volt DDoS támadás.

    Tisztességes cég nem fordul alvilági módszerekhez

    Hol van a mai világban tisztességes cég? Tudom, tudom, nincs rá bizonyíték, így nem is trollkodom, de ezen majd gondolkozz el egyszer.

    mert kiderül és abból börtön lesz vagy kőtörés.

    Kivéve, ha egy hackert megbíznak vele, aki ügyes és nem kapják el és az az egyetlen gyanú, hogy neki állt érdekében nem elegendő, hacsak nincs rá bizonyíték, hogy valóban ők tették. Ilyen magas körökben már gyakran elvész az igazság és a kenőpénzek veszik át a helyét. Vagy te hogy bizonyítanád be, hogy egy Sri Lankáról, Zimbabwéből és Kínából érkező DDoS támadás mögött a konkurenciád áll? Ilyen erővel akár magadat is támadhatod, hogy a konkurenciát ezzel kiiktasd. Ez hülyeség. Ha a hackert nem kapják el és nem vall, akkor esélytelen.

  • Penge_4

    veterán

    válasz janos1988 #76 üzenetére

    Miert nem irnak a szakamberek egy hasonlo modszerrel terjedo "virust", csak epp ez nem fertoz hanem foltoz.

    Már le lett írva a topicban korábban. Azért, mert illegális lenne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #77 üzenetére

    Szép hosszú listája van azoknak a módszereknek és eszközöknek, amivel spam ellen védekezni lehet.

    És ezeket szerinted az egyszeri user ismerni fogja? Mert akik ennyire otthon vannak a védekezés terén nyilván nem az az elenyésző % fogja jelenteni a potenciális profittermelőket.

    A világon a cégek nagyobb része tisztességes.

    Fő az optimizmus. :D Egyébként én úgy vagyok vele, hogy egy olyan társadalomban, ahol erőszakkal kell betartatni a törvényt, hogy az emberek ne hágják át azokat, ott már nagy gondok vannak. Kb mint a ketrecbe zárt állatoknál, csak itt törvények vannak villanypásztor helyett és hatósági személyek a korbács helyett.

    Aki egy ilyet megszervez, ott a pénzmozgás bizonyításával lehet előrejutni.

    Erre való a "jó öreg" aktatáska. :DDD De ne fejtegessük tovább, mert úgyis neked lesz igazad. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Depression #81 üzenetére

    Remélem a win7-ben már profi módjára fog működni.

    Nem fog ott sem. A Windows 7-ben alapértelmezésként mindössze két esetben találkozhatunk a képernyőt is elsötétítő, félelmetes üzenettel: alkalmazások emelt jogosultsági szinttel való indításakor (ebbe beletartoznak a programtelepítők is), valamint akkor, ha nem a felhasználó kezdeményezte az eleválást (például kattintással, vagy a „runas” paranccsal), hanem egy program működése idézte azt elő. Rendszermappákban való másoláskor, törléskor és átnevezéskor, valamint a rendszer beállításainak módosításakor tehát nem kapunk figyelmeztetést (feltéve, hogy rendszergazda fiókkal operálunk)

    Ennek nagyon megörültem, amikor olvastam, mert az Everest-es problémára szerencsére már találtam megoldást Vistán, de utána moonman leírta, hogy nem egészen úgy van ez, mert engem az az egy kerget az őrületbe, hogy ha usermódban indított Total Commanderből (vagy akár intézőből) megnyitok például egy rendszermappában lévő .ini-t (mivel a fájlkezelő usermódban van, így a rajta keresztül duplaklikkre megnyíló társított szoftver is) és szerkesztem, akkor mentésnél mindig szenved, hogy "Access Denied", aminek a következtében az ilyen fájlok szerkesztését csak úgy tudom véghezvinni, hogy vagy megnyitom a társított szoftvert emelt jogosultsági szinttel és belőle tallózom ki, vagy a fájlkezelőt nyitom meg emelt jogosultsági szinttel és a fent leírt műveletet végigjátszom.
    Erre megoldás lehetett volna egy egyszerű "Run as" parancs a fájloknál illetve társításoknál is, nem csak a futtatható fájloknál.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #83 üzenetére

    Akkor egyet mondj meg nekem. Mi a különbség aközött, hogy én öntudatosan belépek a task schedulerbe (UAC engedélyt megadva saját kezem által) majd ott beidőzítem minden indulásra az Everest-et (pipa a Run with high privileges mellé) és onnantól nekem a gép indulásakor elindul az Everest anélkül, hogy bármilyen engedélyt kérne.

    Illetve aközött, hogy ugyanúgy egy UAC megerősítést igénylő control panelben beállítom, hogy mondjuk megbízom az Everestben és ha duplaklikkolok az ikonján, akkor ugyanúgy ne dobáljon nekem ablakokat, mintha az első megoldást teszem meg, csak éppen itt bármikor ráklikkelhetek, az első esetnél meg előre definiált megoldásokból választhatom ki, mikor induljon.

    Ha jól tudom az UAC azért nem manipulálható kártevők által, mert kernelszinten fut és a kernelszinthez semmilyen third-party cuccnak nincs hozzáférése Vistától fölfelé, még a vírusirtóknak sem, ezért is kellett őket átírni Vista kompatibilisre. Tehát minden esetben a felhasználónak kell jóváhagyni az ablakot, egy külső programmal nem lehet automatizálni a user tudta nélkül.

    Ezt jól megfigyeltem a távirányító progimmal, ami, mivel usermódban futott, így csak addig a pontig tudta szimulálni az egér mutatóját, amíg egy adminmódban futó ablak fölé nem ért, ott hiába kattintottam, nem tudott semmit csinálni, nem tudta befolyásolni a program működését.

    Ugyanígy, hiába adja meg Pistike az automatikus admin indulást xy szoftvernek, ha a usermódban futó böngészővel letöltött kártevő csak usermódban tud ténykedni, így nem fér hozzá az adminmódban futó szoftverekhez. De ha Pistike adminmódban futtatja a böngészőjét, ezzel együtt a belőle indított/vele letöltött szoftverek is adminjogot kapnak, akkor tökmindegy, hogy ezt Pistike állandó UAC elfogadással, illetve UAC kikapcsolással teszi meg, vagy egyszer állítja be, hogy az adott program mindig adminmódban fusson.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #85 üzenetére

    annyi, hogy a második megoldásról nem tudok

    Beugrott egy újabb lehetőség. A Küldés menüpontot lehet bővíteni. A Társítást nem lehet valahogy hasonlóan, akár registry bejegyzések létrehozásával? Úgy értem, nincs valami kapcsolója ( a "%s"-hez hasonlóan) a "Run As Administrator"-nak, amit a target mezőbe írok a registryben?
    Tehát, hogy csak jobbklikkelek egy fájlon, majd Társítás és a kiválasztott program adminmódban indul, feldobja az UAC ablakot, majd megnyitja a fájlt?

    így pl a drag&drop is csak "lefelé" működik

    Pont ezért nem is megoldás, hogy a fájlkezelő folyamatosan admin módban fusson.

    Tehát csak az elsötétítést nem lehet anélkül kikapcsolni, hogy a secure desktopot ne kapcsold ki? Mert TFT monitoron nagyon idegesítő. Csak azért kérdezem, mert amikor én kikapcsoltam, a többi ablak Aero Glass volt, de az UAC prompt szegélye Aero Classic volt akkor is.

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #86 üzenetére

    akkor ott valami csunyan el van kormolva, ha folyton admin jog kell a programnak
    kukaba vele

    Könnyű mondani, ha pont az a program az, ami kulcsfontosságú. Meg még elég sok program tárolja a Program Files-ban az .ini fájljait.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Depression #88 üzenetére

    Nálam semmi baj nincs vele. Az 1.7.x verzióknál még volt egy olyan kis probléma, hogy ha új torrentet adtam hozzá, akkor elkezdett narancssárgán villogni a tálcán. 1.8-tól semmi bajom nincs vele, tökéletesen működik Vistán. Ugye nem valami ős verziót használsz? :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #91 üzenetére

    viszont nem értem, miért kell a fájlkezelőnek folyamatosan admin módban futnia?

    Épp ezt mondom, hogy felesleges lenne ez is, de még ráadásul kényelmetlen is. Én már csak ilyen rendszertelen típus vagyok, aki gondol egyet és elkezd buherálni valamelyik ini-ben, aztán 2 hétig csak a saját fájlokban mozgok. :D Ezért is felesleges admin módban futnia.

    nem pont CRT-n okoz gondokat a váltogatás?

    Nem, mert a TFT-nél kikapcsolja egy pillanatra a háttérvilágítást, ami nem tesz neki jót. CRT-nél ekkora időrésnél még nem kapcsol ki a monitor.
    TFT-nél a háttérvilágítás a monitor "lelke", a ki-be kapcsolgatástól hamarabb tönkremegy, míg CRT-nél a folyamatosan villogó elektronoknak tökmindegy, hogy milyen színt rajzolnak ki.

    Amúgy inkább akkor szokott gond lenni, amikor már 10-20 napja megy a gép. Restart után és pár napig még nekem is azonnal vált, nem látszik, hogy kikapcsol a monitor (TN paneles TFT-nél igencsak észrevehető, hogy a fekete tényleg fekete-e ;] ), utána meg van, hogy 1 másodpercre elsötétedik, aztán jön elő a secure desktop.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #94 üzenetére

    már egy sem. katt "compatibility files" gomb.

    Vagyis ha ebbe átmásolok egy olyan fájlt a Program Files-ból, ami nincs benne, akkor azt is fogja tudni írni usermódban? Vagy csak amik alapból benne vannak? Mert akkor telepítem az eddig emiatt portable módban használt szoftvereimet, aztán legalább gyorsabb lesz, mert .ini helyett a registrybe fog dolgozni.

    Köszi. Ezt a gombot eddig észre se vettem. Mappaméret szerinti sorbarendezésre nincs valami tipped? :)

    szerk (#97) de túl gyors ahhoz, hogy jól megnézzem. - Akkor próbáld ki majd ha fut a rendszer már legalább 10-15 napja.

    szóval nem tudom, miért kapcsolna ki. - Nem a felbontás miatt, hanem mivel leáll a desktop szerintem úgy érzékeli, mintha kikapcsolnád a gépet (amikor ugye energiatakarékos üzemmódba vált a monitor).

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #99 üzenetére

    arról van szó, hogy ha a program saját maga teszi oda

    Na ez az, ami a KMPlayernél nem jött be. A program elindul és működik is usermódban, de néhány beállítás, társítások...stb nem. És mégsem generált magától virtuális fájlt.

    16 nap jó lesz?

    Jó tudni, hogy a Win7-ben már ez is javult, mert a screenshot onnan van. :P

Új hozzászólás Aktív témák