Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz zdanee #35 üzenetére

    Ez az "illegális" dolog hülyeség, főleg a mai világban, ahol már mindenhol fotóznak, videóznak. Nem tudsz elbújni. Sőt mondjuk úgy, hogy ha az otthonodból kiteszed a lábadat, akkor már el is felejtheted a személyi jogaidat. Ez van. Nekem is volt egy képem, amit az egyik kis oldalra feltöltöttem (amikor megjelent a W7, és a 7-es buszon volt reklám), és pár nappal később pedig már nagyobb hír oldalakon is fent volt. Onnan a képet letöltve az EXIF információt megnézve teljesen megegyezett a lemezen lévővel. Engedélyt nem kértek (de jól is esett, hogy jó képet lőttem :) ).

  • Chamea2

    tag

    válasz zdanee #35 üzenetére

    2 tévedés is van a hozzászólásodban:
    1. Nem illegális fényképezni, csak annak felhasználása.
    2. A facebookra feltöltött képek nem szabad felhasználásúak(a Facebook részére legfeljebb, korlátokba ágyazva, de nem 3. személynek/szervezetnek, pl. n*p*sz*r) és semmilyen oldal/szervezet nem bírálja/hatja felül a törvényeket, mert azok magasabban vannak(egyébként is: miért is engedélyeznék 3. résztvevő részére, mikor a 3. résztvevő a kutyát nem érdekli?). Példának okáért: hiába van a TV2 összes adása megosztva, szabadon elérhetővé téve, sőt, még sugározva is, mégsem teheti közzé a NAVA. A fényképek is szerzői jogvédelem alatt állnak, ezért kellene ott is razziázni BTK szerzői és szomszédos jogok megsértése miatt, merthogy haszonszerzés céljából sérti meg az illető. Ott hibázik az elméleted(sok más emberé is), hogy a facebook teljes körűen nem mondathatja le az egyént a szerzői/személyiségi jogáról, arról az illetőnek magának kell nyilatkoznia, hogy közzétehető. Ha ez nincs meg, mert pl. bozóánusz nem kérte meg, akkor az törvénytelen, akárki akármit is mond.

Új hozzászólás Aktív témák