Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz t72killer #1 üzenetére

    Szerintem a saját területi szuveneritásuk megtartását ide keverni felesleges, mert akkor ennyi erővel függetenséget a katalánoknak, meg a szerbeknek, meg az erdélyieknek meg pistabácsinak aki nem akar adót fizetni, s kikiáltotta a kocsmája függetlenségét. Legyen anarchia.

    Az pedig, hogy egy állam nem ismeri el másik, nem részét képező állam függetlenségét, arra nyugaton is sok példát lehet találni. Például az usa sem ismeri el taiwan függetlenségét, de valsz se az eu, se magyarország nem ismeri el hivatalosan.

    Szóval szerintem maradjunk annyiban, hogy a melyik országot kell utálni, ki a gonosz és ki a követendő, az éppen attól függ, hogy melyik érdekszférája diktálja a helyi propagandát. Minden hatalom elkövet bármit, hogy a saját érdekeit érvényesítse. Nem csak kína, az oroszok vagy az usa, de a vezető európai államok is végeztek és végeznek olyan tevékenységeket a nagyvilágban, amely de-facto emberiség ellenes bűntett, van hogy még a saját törvényeik szerint is, ami olyankor valahogy mégsem számít. Csak a hatalom számít. :(

    (#4) t72killer
    nekem pedig úgy tűnik, hogy jelenleg kínai a világ legkapitalistább országa, s lehet sok magyar rabszolga irigyelné sok kínai munkás helyzetét, ha tudná, hogy valójában hová fejlődött a helyzet, miközben itt megállt az idő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák