Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz #06658560 #6 üzenetére

    én úgy vok vele, hogy ahogy az fx is használhatatlan volt a tabmixplus nélkül, úgy az ie7 is használhatatlan az ie7pro nélkül.
    egyébként ha zavar tabosdi, akkor belehet állítani, h ablakozzon inkább, mint ie6.
    btw, most már én is kivárnám az ie8-at. remélem gyorsan elterjed és ie6 gyorsan kihal.
    az lenne a legjobb, ha ms nem ilyedne be és benthagyná kritikus frissítésként (khm, a cikk kifelejtette, h 3 hét után kivették auto updateből és rendszergazdák számára addig is volt eszköz a telepítés blokkolására).

    //
    van némi félreértés a "várjuk ki a win7" körül. ezt sokan úgy képzelik, h amint megjelenik majd egyből átállnak. ám akkor majd megint lesznek átállási nyűgök, mert még nagyobb lesz a szakadék. aztán húzzák még egy ideig, majd átállunk a win8-ra, aztán már csak azon kapják magukat, h ezer éves elavult rendszerük van és gyorsan tenni kéne valamit.
    a fáziskésés egyébként is megfigyelhető a cégeknél. nem úgy ugranak az újra, mint az átlag felhasználó. és ez rendben is van így. jelen probléma abból fakad, h xp már mainstream korában többet élt, mint sok verzió egész életciklusa során.

  • FTeR

    addikt

    válasz #06658560 #9 üzenetére

    és az ie7pro pont ezen változtat (többek között).
    2.0 előtt fx tabosdija is használhatatlan volt extek nélkül. de még 2.0val is elég gyenge.
    ezért írtam azt amit.

    ha nem jó az ie7pro van sok másik ami a tabosdival foglakozik...

  • FTeR

    addikt

    válasz lapa #10 üzenetére

    a cégek nagy részénél az IT csak egy szükséges rossz és nem az üzletmenetet megkönnyítő/gyorsító eszköz.
    általánosságban elmondható, h a cégek 1-1 generációt kihagynak. ez látszik azon is, h vistára inkább a 2k-sok álltak.

    jelen szitó attól más, h xp 2 generációnyi időt megélt a mainstreamben. eddig mindig 3 generáció élt. hasamra ütök: 10:80:10 arányban. előző:jelenlegi:következő, csakhogy mostanra az első kettő is ugyanaz az os.

  • FTeR

    addikt

    válasz Integra #15 üzenetére

    nyilván megnehezíti az adminisztrálást, de épp a leírtak miatt kell folyamatosan váltani és nem nagyokat ugrálva.
    az már a kockázat vállalás kérdése, h az átállási ciklus hogyan csúszik a termék bevezetési ciklusához képest. sztem terheltségtől függ, h vkinek van-e ideje kora változatokkal játszani.
    jómagam szeretek beta tesztelni de vannak olyan környezetek, ahol inkább a jól bevált módszert használom, egészen addig még meg nem bizonyosodok róla, h az újabb generáció is kiforrott.

    ha egy cég szeret káttingedzselni, akkor érdemes partnerséget kötni ms-el és igénybe venni a hozzáértő supportot, a helpdesk hívogatása helyett.

  • FTeR

    addikt

    válasz Integra #25 üzenetére

    úgy érted, h adott cég ezen a rendszeren nőtt fel és nincs is miért váltani? végül is nagy világ bankok is 50 éves rendszereken nyomulnak.

    érdekes megfigyelni, h a közvélemény hogyan fogadta a vistát, hogyan vélekedik most ról és hogyan fogadja a win server 2008-at. előbbin mindenki szörnyülködik, míg utóbbiról szuperlatívuszokban beszélnek. szvsz mindkét vélekedés átesett a ló másik, csak épp ellenkező oldalára. a vicc az, hogy a korábbi winekkel ellentétben itt, még a kódbázis is azonos. ha megnézed 2k8 about-ját, akkor írni fogja, h Service Pack 1, v6XXX.

    wint mindig a jövő gépeire írnak. ezért volt xp kezdetén a rinya az erőforrásigénnyel és ezért bírja még most is. persze egyes pl több magos rendszereken vagy 64biten már erősen kiütközik az elavultsága.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz Integra #39 üzenetére

    ööö, mysql?
    mssql-ben azon felül, h rakat sebesség és méret rekordottmegdöntött, az a legszebb, h 2004 óta nem találtak benne biztonsági hibát** (2003-ban is csak 3 volt, míg pl oracle úgy 10-150 között ingadozott).

    vistához egyáltalán nem kell 3x-os gép. egyetlen dolog ami nem árt, az 2 giga ram. 1 giga ramot már fillérekért osztogatnak. akinek meg olyan gépe van, h xp is csak elnyekereg rajta***, annak meg ne sírjon a szája a vista miatt.
    ráadásul a 2giga ram is csak ahhoz kell, h minden extra fícsör zökkenőmentes legyen. alapból az 1 giga ramot jóval hatékonyabban használja ki. kedvenc, sokat hangoztatott példám az, h 1g ramnál xp 600megát eszik, míg vista 700at, de ha elindítod pl wow-ot, akkor xp 1,2g-re ugrik (tehát swappol), míg vista nem megy 900főlé.

    **asszem pár hónapja találtak benne 1et. így megszakadt a szép sorozat.
    ***tipikusan vmilyen 3-4éves teszkó gazdaságos celereon, kevés rammal maxthon vinyóval.

  • FTeR

    addikt

    válasz #06658560 #43 üzenetére

    elképzelhető. lehet, h még RC2 körül néztem, régen volt már.

  • FTeR

    addikt

    válasz lapa #45 üzenetére

    valóban nem készülékedben van a hiba, hanem a felfogásodban. ám ez mindenki saját szoc problémája.
    az IT fiatal kora végett dinamikus korát éli, így a fejlődés 2 év alatt elavultá teszi a korábbi generációkat.
    az erőforrás igény nem önkényes módon növekszik, hanem az új fícsörök függvényében.
    ha az emberiség a te logikád mentén haladna, még mindig a kőbaltánál tartanánk.

    mint korában írtam, az új generációs mókák (legalábbis az ms winnnél megfigyelhető módon) egyre hatékonyabban használják ki a rendelkezésre álló erőforrásokat, ám ez nincs arányban az új, a használat hatékonyságát növelő fícsörök erőforrás igényének növekedésével. azt is írtam, h a win nem a tegnap gépeire készül.

    senki nem kötelez rá, h vistát használj. jelen állás szerint xp supportja tovább él, mint a vistáé (nyilván az is tolódni fog, de jelenleg így vannak a dátumok).

    nekem is 2 512es ramom volt új gépben...
    beta2 idején egy athlon 2000xp-m volt 768 rammal. sosem volt felső kategóriás mégis vígan elfutkorászott rajta a longhorn. aztán irónikus módon az új gépemen driver hiány miatt nem működött, de a hivatalos megjelenés után 1 hónappal azok is megjöttek.

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #54 üzenetére

    nemtom, nemvok sql server expert, de a kereső óriás ismét a segítségemre sietett: [link]
    nagyon úgy néz ki, h már a 7.0is tudta, ami ha minden igaz mostanában lesz 10 éves.

    #57
    a dolog úgy néz ki, h a framework rendszerek gyorsabbak, mint pl a c vagy ++, mert automatikusan agyon optimizálják magukat. azt mondjuk nemtom ahhoz képest hogy áll a cobol. példának okáért java átlag majdnem 2x gyorsabb, igaz az erőforrással még mindig kicsit pazarló, míg mondjuk a .net nagyon figyel arra, h 2x ne legyen semmi betöltve, de az inkább közel olyan gyors, egyes esetekben gyorsabb mint a c.

    //
    csak félreértések elkerülése végett, win nemcsak pc-re van. annyira nem, h tavaly óta már a SUN is árul wines szekrényeket.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #64 üzenetére

    //teljesen off
    számtech hajnalán a júzer megtanulta a számítógép nyelvét: 0100. innen jutottunk el oda, h vista beépítve** megérti ha angolul beszélsz hozzá és majd a jövő elhozza, h úgy csevegjünk vele, mint egy scifi-ben (nemhogy átmegy a turing teszten, de még rendesen meg is érti és végrehajtja, ha kell).
    talán grafikus felület elterjedésénél húzhatjuk meg azt a határt, ahol a számtech átbillent a másik oldalra és a júzerek várják el, h a gép megértse őket és nem fordítva.
    vajon az, h ezen az elméleti határvonal melyik oldalán töltöttünk el többet vagy hol vált belőlünk szaki, mennyire határozza meg, h melyik felfogás kézenfekvőbb vagy egyszerűen szimpatikusabb nekünk?
    miközben a technológia fejlődésével óhatatlanul egymás felé közelít a 2 hozzáállás, jól látszik a kiindulási elvekben meglévő eltérés. míg win mindig is egy júzer koszpontú, addig linux egyértelműen egy geek, gép központú megközelítés.
    maga termék nem is igazán számít. ha linux "elwinesedik", akkor a tábor átáll egy olyanra, ami még nem az*** és ugyanígy, ha win véletlen átesne a másik oldalra, egyből találnának alternatívát az emberek.

    **vagyis a hangvezérlés egy ugyanolyan szintű parancs, mint egy hotkey
    ***nem ugyanazok lelkesednek a suse-ért, akik a debianértés látjuk mi a közvélekedés pl az UHUról...

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #68 üzenetére

    szándékosan a GUI elterjedését és nem annak feltalálását írtam. hogy egészen őszinte legyek én ezt a w3.x és a w95 közé tenném. teljesen szubjektív vélemény, sztem ekkor került ki a pc a geek rétegből.
    plusz a GUI-t én nemcsak mint felületet nézem. komoly szemléletváltásra volt szükség.
    érdemes megnézni a korai w95 appokat. ugyan winforms-os implementációk voltak, mégis teljesen a dos-os CLI logika mentén lettek felépítve. szal új technológia, de régi interaction design.
    itt megjegyezném, h a GUI nem mindenre a legjobb megoldás. feladatok automatizálására egyértelműen a CLI a jobb választás. de vegyük észre, h utóbbihoz érteni kell, meg kell tanulni a parancsokat, a szintaxist és nem árt megérteni a működését, mindezt nem várhatjuk egy átlag júzertől, aki egyébként nem is akar ilyen automatizálásokat.
    habár itt említést tennék az ms powershell-es törekvéseiről, ahol adott gui powershell utasításokat generál, amit macro képében fel is lehet venni és belátásunk szerint újra felhasználni (arról a szépségről nem is beszélve, h teljesen .net OO, szal bármit meg lehet benne csinálni, amit egy .net-re írt appban meglehetne).

Új hozzászólás Aktív témák