Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #28 üzenetére

    "mari néni virágboltja"
    Találkoztam már olyan kocsmával, ahol törzskártya program működött, zöldségesnél is el tudok ilyet képzeni.
    Megértem, hogy átsiklottál mari néni virágboltján. Nekem meg ez ragadt meg, s nem a kocsma.

    Egyfelől örülök neki, hogy van GDPR. Viszont költségként látom, hogyha valaki saját vállalkozásba kezd, akkor jobb, ha szán rá valamennyit, hogy leellenőrzik mennyire GDPR kész. Aztán bízhat benne, hogy az olcsó átvilágítás jó is volt. Mondjuk, hogy hogy Viktorunk nyilatkozott, hogy kisvállalkozások nem lesznek büntetve, aztán, hogy a nyilatkozat szelleme mennyire lett/lesz a gyakorlatba átültetve már más kérdés.

    Cifu,bambano :
    Van olyan szervezet, minősítés ami igazolja, hogy valaki ért is a GDPR-hez? Ha megbízok valakit, akkor legalább tudjam, hogy mire számíthatok?

    (#32) bambano:
    azért kérdésként felmerül: te miért az adatkezelést végző cégek pártjára állsz, miért nem az érintett egyszeri magánemberek pártjára?
    Nem nekem szántad a kérdést, de a válasz egyszerű: Egész addig, míg nem származik belőle kára, hogy az adataival visszaéltek addig csúnya GDPR. Utána meg mi az hogy nincs rá törvény, hogy a káromat a béna Mari virágárus megtérítse, hamár egyszer kiderült, hogy szerető nap mint nap kap virágot, az asszony meg ezen kiakadt, hogy ő soha, most meg vitte a fél házat.

    (#39) MasterMark:
    De kellene, mert foglamatok sincs miről magyaráztok, csak mondjátok a hülyeséget. Jó példa amit linkeltél. Elolvastad egyáltalán miről is szól?
    Miért te tudod? Amit leírtál, hogy az adat eltérő helyen van szétszórva az a mentésekre igaz. De Mari néni nem azért fog leszerződni egy felhőszolgáltatóval, hogy ne a C-re mentse a program az adatokat, hanem, hogy maga a program is távolban fusson. Ha viszont ott fut, akkor ott egybe ott lesz az adat. Persze igazad van, lehet ezt úgy is csinálni, hogy a felhőbe már eleve csak titkosított adat megy fel, s a feldolgozás is titkosítva fog futni, hogy az adatokhoz még véletlenül se lehessen hozzáférni, szálbiztosítás meg minden. Védve lesz Spectre és Meltdown ellen. Csak Mari néni nem azt fogja megrendelni, mert az számításigényes és drága. Ő marad az Apache-PHP-MySQL kombónál valamelyik felhő szolgáltató gépén. De javíts ki ha tévednék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák