Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Tomcat #140 üzenetére

    Ahogy a hír is írja, nem fognak kihalni a CD-k, lehet majd őket kapni. Mint ahogy most is kapni bakelitet. Csak nem ez lesz a fő eladási forrás, hanem ezek a gyűjtői kiadások lesznek csak.

    rainmen:
    "Egyre jobban terelik az embereket abba az irányba, hogy internet nélkül ne lehessen létezni."
    Én mondok rosszabbat. Már beleterelték a világot abba, hogy elektromos áram nélkül ne lehessen létezni! Fusson mindenki amerre lát!
    :U

    "töltsél le és generáld a forgalmat, amiért minimum duplán fizetsz"
    Miért is?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tomcat #140 üzenetére

    Ebben az esetben úgy tűnik én vagyok a kevés kivételek egyike
    Ez így van. Szerintem amúgy rengetegen gondolkoznak hozzád hasonlóan, ezért is írtam, hogy a cd még nagyon sokáig nem fog kihalni, viszont az is egyértelmű, hogy nem ez az elsődleges zenefogyasztási mód.

    A trend egyébként a havi előfizetéses szolgáltatások felé mutat, sajnos az innováció legfőbb kerékkötői maguk a kiadók, ahol döntéshozói pozícióban nem zenerajongók ülnek, hanem jogászok és üzletemberek (akiknek mindegy, hogy krumplit árulnak vagy cd-t). Erről a valóságtól elrugaszkodott gondolkodásról a legjobb példa az eredeti dvd-k elején található kalózkodás elleni fenyegető üzenet.

    Ha én a fizikailag megvásárolt zenéimet egy zenelejátszóra (telefon, netbook, mp3 lejátszó, autóhifi) akarom elektronikusan másolni egy fizikai adathordozóról akkor hadd én döntsem már el..
    Ahogy írtam, a trend az előfizetéses zeneszolgáltatások felé mutat, amivel ezek a problémák egyszerűen nem léteznek.

    (#144) floatr
    az emberek nagy része nem fogékony a kommersz eszközökön hallgatott mp3 és a minőségi erősítőn hallgatott CD/bakelit közti különbség élvezetére
    Ezzel egyetértek. Az emberek dalokhoz kötődnek érzelmileg, a formátum sokadrangú kérdés. Engem mérhetetlenül irritál, ahogy (ebben a topikban is) az audiofil megmondóemberek magas lóról ugatják le az átlag zenefogyasztókat, mert azokat hidegen hagyja az ő költséges és értelmetlen hobbijuk.

    Bármit bűvészkedtek volna vele, nem lehet CD-vel kihozni belőle ugyanazt a hangzást.
    Ez tulajdonképpen minden felvételre igaz, ugye..

  • BlackPriest

    őstag

    válasz Tomcat #140 üzenetére

    "A préselt lemez minőségével egy írott lemez nálam nem veszi fel a versenyt a minőség terén."

    ezt nem értem

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • tdd587

    őstag

    válasz Tomcat #185 üzenetére

    Gyári préselt Audio CD még nekem sem szállt el egy sem. Írott CD, ami kevés volt már évekkel ezelőtt elhullott mind.

    Este megnéztem, és ilyen mp3-at árul az amazon:

    Where possible, we encode our MP3 files using variable bit rates for optimal audio quality and file sizes, aiming at an average of 256 kilobits per second (kbps). Using a variable bit rate allows us to allocate a higher bit rate to the more complex sections of music files while using a smaller bit rate for the less complex sections. The average of these rates is then calculated to produce an average bit rate for the entire file that represents the overall sound quality. Some of our content is encoded using a constant bit rate of 256 kbps. This content will have the same excellent audio quality at a slightly larger file size.

    Mondjuk mp3-ért én sosem fizetnék, de azért csalódás, hogy pont a VBR-t erőltetik. 2011 végén minek? Tudom, lehetne rosszabb is.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák