Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Tomcat #140 üzenetére

    Ahogy a hír is írja, nem fognak kihalni a CD-k, lehet majd őket kapni. Mint ahogy most is kapni bakelitet. Csak nem ez lesz a fő eladási forrás, hanem ezek a gyűjtői kiadások lesznek csak.

    rainmen:
    "Egyre jobban terelik az embereket abba az irányba, hogy internet nélkül ne lehessen létezni."
    Én mondok rosszabbat. Már beleterelték a világot abba, hogy elektromos áram nélkül ne lehessen létezni! Fusson mindenki amerre lát!
    :U

    "töltsél le és generáld a forgalmat, amiért minimum duplán fizetsz"
    Miért is?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tomcat #140 üzenetére

    Ebben az esetben úgy tűnik én vagyok a kevés kivételek egyike
    Ez így van. Szerintem amúgy rengetegen gondolkoznak hozzád hasonlóan, ezért is írtam, hogy a cd még nagyon sokáig nem fog kihalni, viszont az is egyértelmű, hogy nem ez az elsődleges zenefogyasztási mód.

    A trend egyébként a havi előfizetéses szolgáltatások felé mutat, sajnos az innováció legfőbb kerékkötői maguk a kiadók, ahol döntéshozói pozícióban nem zenerajongók ülnek, hanem jogászok és üzletemberek (akiknek mindegy, hogy krumplit árulnak vagy cd-t). Erről a valóságtól elrugaszkodott gondolkodásról a legjobb példa az eredeti dvd-k elején található kalózkodás elleni fenyegető üzenet.

    Ha én a fizikailag megvásárolt zenéimet egy zenelejátszóra (telefon, netbook, mp3 lejátszó, autóhifi) akarom elektronikusan másolni egy fizikai adathordozóról akkor hadd én döntsem már el..
    Ahogy írtam, a trend az előfizetéses zeneszolgáltatások felé mutat, amivel ezek a problémák egyszerűen nem léteznek.

    (#144) floatr
    az emberek nagy része nem fogékony a kommersz eszközökön hallgatott mp3 és a minőségi erősítőn hallgatott CD/bakelit közti különbség élvezetére
    Ezzel egyetértek. Az emberek dalokhoz kötődnek érzelmileg, a formátum sokadrangú kérdés. Engem mérhetetlenül irritál, ahogy (ebben a topikban is) az audiofil megmondóemberek magas lóról ugatják le az átlag zenefogyasztókat, mert azokat hidegen hagyja az ő költséges és értelmetlen hobbijuk.

    Bármit bűvészkedtek volna vele, nem lehet CD-vel kihozni belőle ugyanazt a hangzást.
    Ez tulajdonképpen minden felvételre igaz, ugye..

  • BlackPriest

    őstag

    válasz Tomcat #140 üzenetére

    "A préselt lemez minőségével egy írott lemez nálam nem veszi fel a versenyt a minőség terén."

    ezt nem értem

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Új hozzászólás Aktív témák