Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz anulu #4 üzenetére

    Mondjuk UPC-s ként szinte esélyem se lenne Angol bajnokikat nézni... vagy egyáltalán Skysportot, ha akarok fizetni érte ha nem... Bár az tény, hogy az angol árat képtelen lennék kifizetni magyar fizetésből. Így marad a Tuchka-tv. Ez van. Ahogy egy számomra max 500Ft sem érő filmért sem vagyok hajlandó kifizetni a mozi árat nem hogy a kétszer annyiba kerülő dvd-t. Ha nem tudnám letölteni nem látnám ennyi... Ami olyan jó úgyis megnézem moziban. Tehát ha nem lenne illegális letöltés nem folyna be a filmkészítőknek több mint amit a másolás védelemre és jogi hercehurcákra kifizetnek. Egyelőre a Hollywood-i színészek nem éheznek, nem szólva a filmkiadókról, szóval ez érvük hogy nem folyik be elég pénz az kamu... Az, hogy nem folyik be annyi amennyit ők vártak az lehet... de az azért van, mert szar filmet csináltak, nem azért mert letöltötték.

    A kiadók minden letöltött filmet stb úgy számolnak hogy ha nem tudtad volna letölteni megvetted volna. Ez az érvelés nagyban hibázik.
    A következő példával szoktam élni ami nem teljesen jó de azért bemutatja mire gondolok.
    A én hozok otthonról 10 kiló barackot és szétosztom a kollegák között, mondjuk 6-ból 5 ember kér és kap 2 kilót ingyen tőlem. De ebből az ötből lehet az összes de 4 biztos nem vett volna amúgy egy szem barackot sem a boltban a bolti áron. Sőt boltba sem ment volna aznap semmiképp. Szóval a boltnak az az érvelése hogy miattam 5 biztos vevőtől esett el ordas nagy hazugság. (most az hogy barackot nem de digitális javakat lehet költség mentesen sokszorosítani is számításba vesszük akkor, egy kiadónak az is jobban megérné ha minden kétévnél régebbi filmet önkéntesen beállított összegért letölthetővé tenne mondjuk 720p-ben, Mint ami most történik. Aki pedig díszdobozt akar az úgyis megfizeti majd a felárat.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák