Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #45 üzenetére

    Te hol olvastad milangfx írásában, hogy az eset a GDPR életbe lépését követően, 2018.05.25 után történt?
    Feltételezem, hogy nem önként törpként kereste a hibát a rendszeren, mert az hazánkban bűncselekmény. Ha meg valami keretében, akkor gondolom arra vagy kiírás volt, ahol leírták a szabályokat, vagy volt egy szerződés, aminek talán volt egy titoktartási nyilatkozat része is, ami leszabályozta, hogy mennyire ugrálhatott. Nem túl jó példa, de ha könyvelő vagy, s mondod az ügyfélnek, hogy adót csalt, és illene javítani az adóbevalláson, akkor ha 1 hónap múlva nem csinált semmit, akkor se nyomod fel a NAV-nak.

    A BKK-s botrányban pedig a srác tényleg nem volt egy szent. Amit vele tettek, az tényleg bicskanyitogató, nem kellett volna feljelenteni, a rendőrségnek így eljárni. Elhiszem, hogy a jó szándék vezérelte, s nagy tehetsége van hozzá, de érdemes lett volna, ha nem csak a hogyan hackeljük weblapot faq olvassa el, hanem, a hogyan jelezzük a bugokat faq is. Elvégre ha jó szándékú az ember, akkor azért próbálja meg hackelni a weblapot, hogy a hibát jelezhesse, szóval, ezért illene előbb azt elolvasni...

    Viszont jó, hogy mondod, hogy ilyen esetben mielőtt az ember aláírná az etikus hackelésről szóló szerződést jelezze, hogy ácsi, gondok vannak, mert a GDPR is szabályozza, hogyha valamit találok, és az személyes adatot is érint, akkor azt nekem x napon belül az állam felé is jeleznem kell.

Új hozzászólás Aktív témák