Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaiotEch

    nagyúr

    válasz Cathfaern #3 üzenetére

    Megsasoltam az oldalt, persze nekem is kiolvasható a fingerprint-em, de nem látok javaslatot, hogy akkor hogyan is védekezhetnénk ezzel szemben. @FF60ESR+ABP+NoScript

    U.I.: Vesszen a FB!

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Cathfaern #3 üzenetére

    A beazonosíthatóság és az ez alapján történő profilozhatóság egy dolog, erről a FB-ot (és a Google-t vagy bármelyik ilyen nagytestvért) csak egy qrv@nagy bünti fogja leszoktatni... bár lehet, hogy még az sem.

    Engem a tényismertető fent idézett megfogalmazása zavar, hiszen explicit adattovábbításról nem volt szó. Vagy pusztán azért, mert a technológia jelen állása szerint az ilyen plugin-ek használata lehetővé teszi a beazonosíthatóságot (és ezáltal a személyes adatok kitalálhatóságát, illetve "származtatását"), a plugin üzemeltetője (FB, G stb.) pedig megingathatatlanul profilozik, így végtére az az üzemeltető követ el szabálysértést, aki beépíti a plugin-t a honlapjába?

    Mert akkor ez kb. olyan, mint hogy világon minden villamos energia fogyasztó emberiség ellen elkövetett bűntettben való részvétellel vádolható, amennyiben bebizonyosodik, hogy az általa átvett villamos energia fosszilis energiaforrásból származik, ezáltal hozzátett a klímaváltozáshoz és több millió embertársa életét veszélyezteti. Vagy mindenki, aki megvesz egy olyan instant tészta levest, aminek az alapanyagai között ott a pálmaolaj, üldözendő, mert azoknak az őserdőknek a kipusztításában működik közre, amik létfontosságúak a klímaváltozásért folytatott küzdelemben.

Új hozzászólás Aktív témák