Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz L3zl13 #49 üzenetére

    Mhhhhmmm. Akkor nézzük csak meg mit is írtam a #33-as hozzászólásomban:

    "Az olyan sugárzás ami ártalmas lehet az UV-vel kezdődik..."

    És hol írtam, hogy csak ionizáló sugárzás káros? Sehol. Szóval itt te kutyultál össze fejben dolgokat. Mindenesetre úgy van ahogy írod. Az UV nem ionizáló, de MÁR káros sugárzás. Nem ionok révén károsít, hanem keresztköt egymás mellett lévő bázisokat, amit aztán vagy sikerül kijavítania a sejtnek, vagy nem. Értelemszerűen utóbbi esetben jönnek a bajok, ha olyan helyen van a mutáció, ami számít.

    Ez a hatása azért jöhet létre, mert már van olyan nagy energiájú egy UV foton, hogy az bele tud szólni a molekula elektronszerkezetébe (a pontos mechanizmust ne kérdezd, valami fiz-kém könyvben biztos le van írva).

    Nemtom mikor gondolták úgy, hogy az UVA nem káros és miért, én már középiskolában biosz emeltszintűre készülve (12-13 éve) is azt tanultam, hogy mindegyik UV közismerten káros a sejtekre. Fertőtlenítésre még ettől is régebb óta használják, mert rövid távon működőképes ugyan, de azon a rövid távon remekül kinyírja a fontosabb mikroorganizmusokat. Szóval lehet gondolták ezt, de szvsz elég régen lehetett.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák