Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    Akkor ez most miben is mas mint a tegnap tesztelt UV400 ? Gyakorlatilag abban is biztos vagyok, hogy azonos gyartosoron keszulnek. Reggel 6tol 14ig a Kingston gordul le, 14-16ig meg majd ez. Engem nem zavar, ha no a kinalat, az zavar, hogy valojaban csak "ugy tunik" mintha none, ugyan azt a filleres szart kezdik el arulni, csak ez most fekete nem pedig ezust.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Cifu #3 üzenetére

    "Az M.2 / NVMe talán jó útnak tűnik, de még mindig lassan terjed el, és problémás a visszafelé kompatibilitás..."

    Mondjuk azert az erdekelne, hogy ha pont azert csinaltak meg az m2 nvmet mert sokkal gyorsabb mint a sata, akkor miert kellen hogy meg legyen oldva a visszafele kompatibilitas ? Hogy belerakhasd a 2GB/s tudo ssd-d egy slotba, ami abban a pillatban a negyedere vagja a sebesseget ? Nemertem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Ja igy mar ertem, oke. De nyilvan valahol ertheto, hogy egy uj technologianal az elsodleges szempont, hogy a tobbi uj technologiaval mukodjon. Egy S775 lapba sem tudsz belerakni egy 950prot, valahol jogos amit mondasz, valahol pedig nem, nem gondolhatnak mindenkire, mert iszonyatos plusz koltsegekkel jarna a fejlesztes, ha egyaltalan megoldhato. Nem ismerem az NVMe lelki vilagat, de az is lehet, hogy hw szinten nem kompatibilis, ott nincs mit tenni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz tatararpad #19 üzenetére

    Az orok igazsag lesz az informatikaban, hogy minel meszebb van egymastol az indulas es a cel (kabel vs integralt chip) annal lassabb lesz az adatok kozelekedese. Nem veletlenul nincs kabelre kotheto RAM modul, egyszeruen minel kozelebb kell epiteni egymashoz a komponenseket. Ha van isten, nem a kabeles szabvanyok fognak terjedni a jovoben.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #25 üzenetére

    "Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. A SATA szinte semmennyire sincs lemaradva a PCI expresstol. Az elobbi tud 6GT/s-t, az utobbi 8GT/s-t. Annyi a kulonbseg, hogy a PCIe-bol tobb savot huznak be, de ezt meg lehet tenni a SATA-nal is, igy jott pl. a SATA express. Es akkor meg az infiband/thunderbolt is ott van. A jelnek igazan tok mindegy, hogy az alaplapon integralt huzalban megy 30 centit, vagy a kabelben..."

    Nem erted a lenyeget. Minel meszebb kerul valami a kozpontol, ami szamtechben a CPU , az annal lassabb. Ertem, hogy behuzol plusz csatornakat akkor gyorsabb, csak en nem errol beszelek. Arrol beszelek, hogy egy ido utan elfogy a sav, oke behuzol 40 pcie savot egy ssdnek, de az attol meg lassabb lesz , mint pl a cpu cache. Meg cache-cache kozt is kulonbseg van, ami meszebb van, nagyobb tavolsagra mint pl az L3 , az igenis lasabb , mint az L1. Ahogy tavolodsz, a kovetkezo a RAM , ami ugyan sokkal gyorsabb mint pl a hdd/ssd , sokkal lasabb mint a cache es igy tovabb. Akarhogy csavarjuk ezt a storyt, ami messze van az messze van es nem, EGYALTALAN NEM MINDEGY, hogy mennyit kozlekedik az "aram". A vezetesnek is van sebessege, ha kozelebbre kell menni, gyorsabb odaerni, ez fizika elso osztaly. Tovabbi felreertesek elkerulese vegett en a kozelseget nem fizikailag, hanem logikailag ertem ebben az esetben. igazad van, hogy mindegy hol a 30 centi vezeto kozeg, csak en nem innen kozelitem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák