Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #25 üzenetére

    "Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. A SATA szinte semmennyire sincs lemaradva a PCI expresstol. Az elobbi tud 6GT/s-t, az utobbi 8GT/s-t. Annyi a kulonbseg, hogy a PCIe-bol tobb savot huznak be, de ezt meg lehet tenni a SATA-nal is, igy jott pl. a SATA express. Es akkor meg az infiband/thunderbolt is ott van. A jelnek igazan tok mindegy, hogy az alaplapon integralt huzalban megy 30 centit, vagy a kabelben..."

    Nem erted a lenyeget. Minel meszebb kerul valami a kozpontol, ami szamtechben a CPU , az annal lassabb. Ertem, hogy behuzol plusz csatornakat akkor gyorsabb, csak en nem errol beszelek. Arrol beszelek, hogy egy ido utan elfogy a sav, oke behuzol 40 pcie savot egy ssdnek, de az attol meg lassabb lesz , mint pl a cpu cache. Meg cache-cache kozt is kulonbseg van, ami meszebb van, nagyobb tavolsagra mint pl az L3 , az igenis lasabb , mint az L1. Ahogy tavolodsz, a kovetkezo a RAM , ami ugyan sokkal gyorsabb mint pl a hdd/ssd , sokkal lasabb mint a cache es igy tovabb. Akarhogy csavarjuk ezt a storyt, ami messze van az messze van es nem, EGYALTALAN NEM MINDEGY, hogy mennyit kozlekedik az "aram". A vezetesnek is van sebessege, ha kozelebbre kell menni, gyorsabb odaerni, ez fizika elso osztaly. Tovabbi felreertesek elkerulese vegett en a kozelseget nem fizikailag, hanem logikailag ertem ebben az esetben. igazad van, hogy mindegy hol a 30 centi vezeto kozeg, csak en nem innen kozelitem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák