Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #7 üzenetére

    "Miért van az, hogy általában két nagy típus balhézik mindig? Az egyik a tehetségtelen popkultúra, a másik pedig a kultúr-művész, ami egy szűk réteget céloz meg "

    Hát pontosan azért. Mert a tehetségtelen senkik másképp nem élnének meg, csak abból, hogy pár "sláger" számuk miatt sok ember megveszi az egész albumot.
    Az elvont művészeknél szintén igen kis tábor az, akik megveszik az alkotásukat - legyen az művészfilm vagy hasonló - hiszen nem egy már bevált sémát alkalmaznak így közel sem biztos, hogy sokaknak tetszeni fog. Aki meg kíváncsi rá, az megnézni neten / letölti aztán vagy tetszik neki vagy nem.

    Azt egyébként továbbra sem értem, hogy milyen jogon és milyen alapon számolnak bevételkiesést letöltések után a jogvédők / akárkik?

    #13:

    Ez így igaz. Anno a 90-es években is láttunk minden filmet, megszereztünk minden zenét és minden programot. Egymásközt cserélgettük az írott CD-ket, amin aztán volt minden játék, film, zene...
    Volt olyan - még kb 99-2000 környékén, hogy 10db mp3 CD-t kaptam kölcsön egy havertól. Az egész délutánom ráment, hogy kiválogassam ami kell belőle :)
    Mégkorábban meg a videokazetta másolás ment, ahogy írod. Igaz azt még leginkább apámék csinálták, én még akkor elég kicsi voltam. De arra emlékszem, hogy alig volt eredeti VHS kazink.
    Ellenben ott volt a videotéka. Majdnem minden hétvégén vettünk ki pár filmet. Voltaképp bagóért, párzász forintért többet is.
    Szóval a lényeg az, hogy nagy internet előtt is megvolt a lehetőség a szellemi tulajdon másolására. Más módszerekkel de ugyanúgy ment akkoriban is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák