Új hozzászólás Aktív témák

  • lgb

    tag

    válasz #95590400 #9 üzenetére

    Azert ez nem ugyanaz. Amugy az autozas torteneteben sem volt mindig jogsi/muszaki, az elejen ugye az vezetett, vett autot (esetleg epitett) stb, aki csak akart, es bar biztos nem vagyok benne, gondolom ok is hasonlo keppen felhaborodtak, hogy nekik joguk van autozni csak ugy, milyen elven mernek bevezetni barmilyen korlatozast, kotelezettseget, stb, amikor az az o autoja, es azt csinal vele amit akar, es ugy csinalja ahogy akarja. Amugy igen, gyalogost is meg lehet buntetni, ha pl piros lampanal mesz at a zebran, szerintem. Tehat ilyen elven neten is buntetheto lenne. Imho most az Internet azt a korat eli, mint az auto feltalalasa utan: nincs szabalyozas stb. Valami azert kell, mi lesz itt par evtized mulva, ha minden ugy folytatodik ahogy most (lasd pl spam es virusok terjedese)? Hiszen a statisztikak szerint a szamuk folyamatosan no. Vagy akkor mondjatok mas megoldast. A software gyartokat sem lehet a vegletekig felelosse tenni, lasd pl vista esetet, hiaba probalnak beepiteni biztonsagi kerdeseket stb, ha maga a user a hulye, es egyszeruen nem erdekli a biztonsag. Ezert gondolom, hogyha nem is "jogsi" kene, elobb-utobb el kell hogy jojjon a kor, amikor mar alapmuveltseg resze kene hogy legyen, miszerint valamennyire a klikkelek ezerrel elven felul is illene erteni hozza, legalabb alapfokon, pl ilyen szinten tanitani kene az iskolaban. Hiszen ha minden igy folytatodik, elobb-utobb annyira fontos lesz az Internet es a szamitastechnika, mint mondjuk a gyaloglas, amit ugye szinten meg kell tanulni, mas kerdes, hogy ez elegge magatol ertetodo modon jon, es sokkal fiatalabb korban :) De sorry, ha nagyon off-topic a tema mar, szoljatok am ram :) A kerdes viszont szerintem erdekes, foleg hosszu tavon ...

Új hozzászólás Aktív témák