Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    "Hiszen a rend őrének kérésére igazolni kell magunkat, be kell engednünk a bezárt ajtónkon, ha nem akarunk bűnözőnek tűnni"

    Én csupán annyit fűznék hozzá, hogy én, mint magyarországon élő magyar állampolgár ugyan köteles vagyok felmutatni a személyazonosságomat igazoló okirataimat az intézkedő magyar és saját körzetén belül, szolgálati idejében tevékenykedő rendőrnek, de ahhoz hogy a dolgaim közt kutakodjon (pl. a táskámban) úgy tudom, már több kell (pl. bevinni őrszobára és leltárba venni a cuccokat, meg aláíratni stb) Ha egy másik állam a föld bolygó másik oldaláról teszi kéretlenül és belejentés nélkül, a tudtom nélkül titokban ugyanezt, az szerintem illegális Mellesleg (hacsak nem változott az alkotmány erre vonatkozó passzusa azóta) magyarországon él még olyan, hogy "magánlakás sérthetetlensége" ergo: hogy ki mit hisz, hogy elkövettem az az ő dolga, de házkutatási parancs, vagy hasoló jogosítványok nélkül a rendőr sem jöhet be az én kifejezett engedélyem nélkül a lakásba/magánterletre, nemhogy nekiálljon kutakodni a személyes cuccaim között.. És ez csak magyarország. Mi köze USA-nak az én dolgaimhoz? Állampolgáruk vagyok, van szerződéses viszony, vagy bármi, ami engedélyezi a számára hogy (legálisan) lehallgasson és/vagy belenézzen bármi hozzám velem kapcsolatos dologba, ami őt nem érinti közvetlenül (mivel semmi kapcsolatom nincs az usával a véleményformálás szabadságát és egy-két van-halen CD-t kivéve) Ezek az angolszász "nagyhatalmak" az erősebb jogán kutakodnak és rendezkednek saját szájízük szerint suttyomban. Kb. ennyi. Semmi joguk semmihez, de mégis lenyomják a világ többi országának a torkán "kussparaszt, vagy ütünk" alapon. Tiszta gestapo, stazi, vagy vörös khmer szitu (bár ez utóbbiaknak nem kellett még technológia sem, elég volt egy szemüveg a fejeden, hogy gyanús legyél és mint ilyen: kinyírandó államellenes szakadár) Szerintem a nemzetközi megfigyelés, túl a valós terroristák megfigyelésén inkább gazdasági titkok kikutatására irányul, amúgy meg lesz@rják kis mariska naszályterenyői mailezgetéseit. Mifelénk nagy felháborodást kelt, meg érdekes, de szerintem leginkább a hazai pályájuk érdekli őket és F05nak is a hazai terrorizmustól (nem az arabtól) mert szépen lassan elkezdett hazacsordogálni az a párszázezer "világmásikfelén az usa szabadságáért harcoló" katona és lesz köztük nem kevés irakba, meg afganisztánba belekattant, szanaszét képzett figura, akik nem olyan málészájúak, mint az elhájasodott társadalmuk legjava. Elég 10-20 ilyen (meg ami kárt okozhatnak) néhány gazdagabb "hazafias front" tag, aki támogatja őket + egy kínai/orosz olaj/gázvezeték kulcsrakészen átadva (petro $ bukta +az azt követő elértéktelenedés/lázongások) és az egész gépezet összeomlik, mint a kártyavár. Szerintem inkább ettől félnek és most ellenőrizni akarnak mindent és mindenkit, mert jól jönnek majd az adatok, ha borul a bili.

  • #10691584

    törölt tag

    válasz bambano #12 üzenetére

    Érdekes dolgokat állítasz (szokás szerint) Főleg a "sosem volt" rész tetszik. De az "azt csináljon veled, amit akar" is aranyosan bugyuta :)

  • #10691584

    törölt tag

    válasz bambano #14 üzenetére

    Ez kb. azt bizonyítja, hogy változtattak a törvényen időközben. de azt állítani, hogy "sosem volt".. A magánlakás sérthetetlensége alkotmányos alapjog (volt ezek szerint) a szabad helyváltoztatáshoz/mozgáshoz való, vagy a szavazati jog

    (#15) Iscariah: [link] A linuxosok mindössze elvetemültek, nem pedig bűnözők (csak szerintem másért :D )

    [ Szerkesztve ]

  • #10691584

    törölt tag

    válasz Latza #17 üzenetére

    Jah, csak az illegális volt bármiféle törvény szerint (sőt akkoriban még "erkölcsi" megvetés is terhelte) De ezeket a lehallgatókat hiába füleled le, nem lehet őket egykönnyen fülön csípni, arcpirítóan és pofátlanul nyíltan hangoztatják és csinálják, sőt szemfülesen még (maguknak alkotott) természetellenes törvényekkel jogerőre is emelik, hogy (papíron) még füllenteniük se kelljen a szemenszedett, szemtelen usákoknak. Usa asziszi bármit megtehet. Pedig az a szentferi Remélem belefülladnak a mogyoróvajas nokedlis kenyerükbe ;]

  • #10691584

    törölt tag

    válasz VaniliásRönk #38 üzenetére

    Ez sosem megy ki a divatból. felépítettek egy erőszakrendszert, amivel javakat zsarolhatnak ki a populációból, de mivel a populáció rohamosan (és exponenciálisan) nő, megpróbálnak minden lehetséges módon megelőző csapást mérni bármiféle "rendszerellenességre". Régebben, mikor kisebb volt a populáció, sokkal illetlenebb dolgokat is tettek, sokkal nagyobb csöndben. Most, hogy nagyobb és egyre nagyobb lesz, terrorveszélyre, meg anarchiára, a "szabad nyugati demokrácia védelmére" hivatkozva gázolnak át mindenen, ami ellentétes az érdekeikkel, vagy a "véleményükkel". Erőből lenyomnak mindenkit oszt osszák béfele. Aki mást mod, vagy képvisel mint ők, az egy új hitler, vagy terrorista, esetleg mindkettő.

  • #10691584

    törölt tag

    válasz ViZion #40 üzenetére

    Jah. Afrikában már le vannak osztva a lapok, őket meg nem érdekli most a gyémánt, úgyhogy a "szabad világ" egyhamar nem exportál nekik "demokráciát" (mint iraknak; hűdejóljártak azok is!) Az ISIS is le van sz@rva, ami kellett (olajmezők) már úgyis megvannak, meg aztán kell a haderő a ruszki/kínai gazdasági szövetség ellen, meg európa ruszkikkal határos államaiba, mert már nagyon felgyűlt az elavult fegyverarzenál, kellene hely az új cuccoknak, le kéne selejtezni, de hát azt qrva drága szétszereltetni mondjuk német üzemekben, az iraki sivatagot meg mégsem bombázhatják sz@rrá ismét. Si vis pacem para bellum ugye. Csak az EU keményebb dió. Viszont lassan ott állnak, hogy tökmindegy. Kivéve, ha kerítenek egy új gavrilo princip randivonalat merkel asszonnyal, amiről aztán persze kiderülhetne, hogy ruszki ármány és kész is a szuflé. A világ többi része meg addig nyugodtan egye meg egymást akár, legalább több marad nekik.

    (#45) VIC20: Ők biztos úgy értelmezik, hogy az internet "országhatárok nélküli"

    [ Szerkesztve ]

  • #10691584

    törölt tag

    válasz guriga1234 #52 üzenetére

    2011 december óta pedig "terrorveszély" esetén az elnök egyes szám első személyben elrendelheti (lényegében bárki) azonnali likvidálását tárgyalás és minden nélkül (gondolom a "haza érdeke" és a "szabad világ védelmében" stb. hivatkozással) Azt nem tudom ez külföldi államok polgáraira hogy vonatkozik, ill. mennyire de guantanamo után semmin nem lepődnék meg. Profán módon éppen karácsony idején szavazták meg sutyiban ha jól emlékszem.

  • #10691584

    törölt tag

    válasz bjd #83 üzenetére

    Az új USA/EU "kereskedelmi egyezménynek" álcázott mókában van egy olyan előirányzott kitétel, mely szerint az EU államainak át kell vennie többek között az USA adatvédelmi "szabályozását" (is) Amennyiben ez megtörténik (szép titkos az összes tárgyalás) abban az esetben ez az egész, ami ellen mi itt ágálunk, átkerül mindennapi életünkbe és már nem csupán egy érdekes hír lesz a világ túlfeléről..

Új hozzászólás Aktív témák