Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    "Hiszen a rend őrének kérésére igazolni kell magunkat, be kell engednünk a bezárt ajtónkon, ha nem akarunk bűnözőnek tűnni"

    Én csupán annyit fűznék hozzá, hogy én, mint magyarországon élő magyar állampolgár ugyan köteles vagyok felmutatni a személyazonosságomat igazoló okirataimat az intézkedő magyar és saját körzetén belül, szolgálati idejében tevékenykedő rendőrnek, de ahhoz hogy a dolgaim közt kutakodjon (pl. a táskámban) úgy tudom, már több kell (pl. bevinni őrszobára és leltárba venni a cuccokat, meg aláíratni stb) Ha egy másik állam a föld bolygó másik oldaláról teszi kéretlenül és belejentés nélkül, a tudtom nélkül titokban ugyanezt, az szerintem illegális Mellesleg (hacsak nem változott az alkotmány erre vonatkozó passzusa azóta) magyarországon él még olyan, hogy "magánlakás sérthetetlensége" ergo: hogy ki mit hisz, hogy elkövettem az az ő dolga, de házkutatási parancs, vagy hasoló jogosítványok nélkül a rendőr sem jöhet be az én kifejezett engedélyem nélkül a lakásba/magánterletre, nemhogy nekiálljon kutakodni a személyes cuccaim között.. És ez csak magyarország. Mi köze USA-nak az én dolgaimhoz? Állampolgáruk vagyok, van szerződéses viszony, vagy bármi, ami engedélyezi a számára hogy (legálisan) lehallgasson és/vagy belenézzen bármi hozzám velem kapcsolatos dologba, ami őt nem érinti közvetlenül (mivel semmi kapcsolatom nincs az usával a véleményformálás szabadságát és egy-két van-halen CD-t kivéve) Ezek az angolszász "nagyhatalmak" az erősebb jogán kutakodnak és rendezkednek saját szájízük szerint suttyomban. Kb. ennyi. Semmi joguk semmihez, de mégis lenyomják a világ többi országának a torkán "kussparaszt, vagy ütünk" alapon. Tiszta gestapo, stazi, vagy vörös khmer szitu (bár ez utóbbiaknak nem kellett még technológia sem, elég volt egy szemüveg a fejeden, hogy gyanús legyél és mint ilyen: kinyírandó államellenes szakadár) Szerintem a nemzetközi megfigyelés, túl a valós terroristák megfigyelésén inkább gazdasági titkok kikutatására irányul, amúgy meg lesz@rják kis mariska naszályterenyői mailezgetéseit. Mifelénk nagy felháborodást kelt, meg érdekes, de szerintem leginkább a hazai pályájuk érdekli őket és F05nak is a hazai terrorizmustól (nem az arabtól) mert szépen lassan elkezdett hazacsordogálni az a párszázezer "világmásikfelén az usa szabadságáért harcoló" katona és lesz köztük nem kevés irakba, meg afganisztánba belekattant, szanaszét képzett figura, akik nem olyan málészájúak, mint az elhájasodott társadalmuk legjava. Elég 10-20 ilyen (meg ami kárt okozhatnak) néhány gazdagabb "hazafias front" tag, aki támogatja őket + egy kínai/orosz olaj/gázvezeték kulcsrakészen átadva (petro $ bukta +az azt követő elértéktelenedés/lázongások) és az egész gépezet összeomlik, mint a kártyavár. Szerintem inkább ettől félnek és most ellenőrizni akarnak mindent és mindenkit, mert jól jönnek majd az adatok, ha borul a bili.

Új hozzászólás Aktív témák