Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Ezt kifejthetnétek mitől piramisjáték a crypto. Nem vagyok nagy szakértő, de van ami "digital gold" pl. bitcoin, tehát ezt a demand hajtja. Ugyan úgy ahogy az aranyat, ezüstöt, akármit... Plusz lehet vele fizetni, pénzt helyettesít. Nyilván spekulálnak vele, de ettől még nem lesz piramis játék, főleg, hogy nincs egy szervezet a csúcsán ami az egészet manipulálja és az elsődleges haszonélvezője a dolognak.

    Aztán vannak azok a coinok amiket konkrétan használnak nem csak kvázi pénzként funkcionálnak. Pl CHZ, ADA, ETH... Ezek mögött nem csak befektetői pénz van és kereskednek , hanem valós cégek/szervezetek teszik bele a tőkét jövőbeni profit reményében, tehát ez sokkal inkább egy service vagy resource. (pl EBaaS on MS Auzre, fan coinok az UEFA csapatoknál CHZ alapon) Ez megint nem piramis játék.

    Továbbá én azt se igazán látom, hogy ez mitől lenne 0 sum game... Se a coinok mennyisége nem fix, se az azok értékét meghatározó demand és market cap... A tőzsde sem 0 sum game, ahogy ez sem.

    Persze van rengeteg lufi, meg van ami túlértékelt (bár pont a BTC, ETH nem az a jelenleg használt gazdasági mutatók alapján).

    A boomerek meg nyilván szintén keresik a befektetést. Nem kell érteni a technikai háttérhez hogy kereskedni tudj. Sokáig az ingatlan volt a fő befektetése ennek a korosztálynak, de ez mostanában az USA-ban nem éri meg, mert nagyon drága venni és a bérlő réteg meg csóró a pandemic miatt. A tőzsdében megreccsent a bizalom a gamestop események után (legalábbis a kisemberekben) tehát mi marad amivel magas hozamot lehet elérni? Crypto. Teljesen logikus.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz cryptogamer #6 üzenetére

    Én nem bányászok, de kereskedek, de ennek ellenére borzasztó károsnak találom ami megy hardvertéren. Olyan szinten torz jelenleg a VGA piac ami szerintem 10 évre meghatározó károkat okoz és jelentősen el fogja tolni a fókuszt a gyártóknál is ami nem jó.

    Ezt a részét jogosan lehet fikázni, de attól még nem piramisjáték a dolog, mert az tök más.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Amikor már nem ennyire volatile akkor simán. De amúgy hogy is volt a svájci frank alapú hitel itthon?... Hmm nem is tudom... De végülis ugye a deviza manipuláció sem létező fogalom és sose fordult még elő.

    Nem azt mondom, hogy nem probléma, csak ez pont egy olyan ellenérv amitől a jelenlegi pénz sem mentes.

    Amúgy a legtöbb nyilatkozó nagyon messze van a tőzsdei nagyhaltól. Attól hogy egy átlagembernek pár millió dollár soknak tűnik, a pénzügyi világban semmi. Valahol ott kezdődik a nagyhal ahol Musk bevásárolt 1 milliárd dollárért bitcoinból....

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz tha_answer #78 üzenetére

    Ezzel csak az a baj, hogy a pénzügyi világ azért elég rugalmas, tehát itt a tiltás csak úgy működik ha egyik komoly valutára sem lehet beváltani a crypto-t, ami kb teljesen kizárt hogy egyszerre tiltsa be mondjuk a teljes G8 és az összes euro-t használó ország.
    Plusz ha egy ország befolyásos embereinek komoly érdekeltsége van valamiben ott azért nem lesz egykönnyen betiltás... csak úgy viccből rákerestem 12.000 lobbista van washingtonban, azok száma akik közvetlenül a kormánytagokkal dolgoznak kb 300...
    Szóval persze, lehet, minden lehetséges, de én nem hiszem hogy bármikor is megpróbálkoznának direkt tiltással, sokkal inkább megpróbálják majd durván megadóztatni, hogy ne érje meg vagy beleintegrálják a jelenlegi rendszerbe (ami megint nem lesz egyszerű főleg amilyen tempóval a DeFi tör előre)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák