Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rekurzio

    kezdő

    Ezek szerint költözhetek el, mert csak Vodka van és a T terjeszkedne az optikával, eddig is nehezen engedték, most pláne nem fogják. 4IG meg miért fejlesztene Docsis 3.0-ról 3.1-re, vagy uram bocsáss optikára, ha egyszerűbb kiszorítani a konkurenciát a városokból, ahol csak ők szolgáltatnak... (Na jó van T réz is, de nem tudom melyik a rosszabb az vagy a Vodafos)

  • rekurzio

    kezdő

    válasz pjen #439 üzenetére

    Lehet, hogy csak helyben vannak katasztrofális "szak"embereik. Ez a Balatonfüred körzet pontosan nem tudom, hogy külön van füredi CMTS, vagy mi a veszprémi központra csatlakozunk rá, de folyamatosan van valami. Egyrészt össz-vissz 23 downstream csatorna van, gondolom T-nél is területenként változik, de pl. ahol T területen laktam 33 csatorna volt, de nem baj 500 megabithez csak 10 csatorna kell, ha nem leterhelt a terület, viszont nyáron, amikor a sok turista idejön nem lenne rossz az a 32 csatornás rendszer (ha a T-s 4K QAM-et nem veszem, mert a Vodkának mai napig nem sikerült megugrania az ED3.1-et, ami a T-nél falun már 2018-ban volt), ami a T-nél van Ajka környékén, mert folyamatosan rossz.
    A feltöltési csatornáim meg folyamatosan elcseszik a központban, egyszer megmutattam egy T szerelő haveromnak azt mondta nem normálisak, mert minden csatorna 64QAM-el ment egyedül a fő csatornát, amin a modem kommunikál a CMTS-el sikerült elcseszerinteniük 16QAM-re én meg csodálkoztam, hogy miért problémázik a feltöltés állandóan.
    Lehet ez már a felvásárlás hatása, hogy nem akarnak befektetni semmibe, de 3 hónapja szóltam nekik, hogy rohad a kábel a tetőn abban a lakótömbben, amiben lakást vettem és folyamatos probléma van a nettel (nem csoda 30 éves kábelek voltak), komoly fenyegetések, 1 NMHH box és 2 hónap kellett nekik, hogy lecseréljék a kábelemet szép újra. Mondjuk azóta lekopogom nem volt probléma és még azt is elismerték, hogy tartoznak nekem kötbérrel, ami 1 évnyi szolgáltatásra elég, szóval annyira nem vagyok szomorú, de amikor a T-nél ilyen probléma volt ez megint csak Ajkára vonatkozik, de a hibabejelentés másnapján lecserélték a kábeleket. Szerintem ez lenne a normális.
    Az Intel Puma 6-os ipari hulladékjukba meg inkább bele sem megyek, nem értem miért nem tudnak normális modemet adni, mint a T a Sagemcom 3890-el. Mondjuk úgy, hogy a legkisebb probléma az, hogy az ethernet portok közül nettó 1 db megy és ismeri fel a kábelt.

  • rekurzio

    kezdő

    Nekem saját OpenVPN szerverre (VPS) Amszterdamba is 50-es a pingem (Lehetett volna Németország is, de ott szigorúan veszik a torrentek letöltését), szóval az se jobb és hát ezek után vagy Starlink vagy VPN nálam is játszik. Árban ugyanannyi a Vodka+VPN és a Starlink, legalábbis nekem, aki nem akar Nord-ot használni, mert etikus hacker vagyok és blokkolják a proxyt, amit használok (valszeg sok traffic mehetett abból). Szóval vagy ping vagy lehallgatás én a pinget választom :D És nem is Vodka lesz, mert VPN-el a T 5G-n is publikus ipt tudok varázsolni és még gyorsabb, illetve stabilabb is Füreden, mint a Vodka (tele volt nyáron Füred simán hozta a 700 Mbitet akkor is, ha nincs tele akkor is annyi, szóval ez úgy tűnik bevált, vagy még túl kevés az 5G eszköz)

  • rekurzio

    kezdő

    válasz BaJaZo #461 üzenetére

    Diginél nem IPTV van legalábbis amíg Veszprémben éltem 2 éve az optikát átalakították koaxra és úgy jött a tv. A dekóder kártya is csak akkor kellett volna ha rendelek HBO-t.

  • rekurzio

    kezdő

    Azt nem értem hogy a Vodának ezek után miért éri meg fejleszteni, de ma elkezdték átépíteni Balatonfüredet ED3.1-re, mondjuk örülök ennek legalább nem kell azon aggódnom hogy a 4ig fejleszteni fog-e, vagy a Telekomot ellehetetlenítik-e itt az optikai projektjeitől. Lekopogom de mióta kiharcoltam az új kábeleket a társasházba a régi 30 éves elrohadtak helyére azóta nincs gond és nem is a gigabit a lényeg hanem a 40 megabit fel, mert a 22 elég szegényes jelenleg...

Új hozzászólás Aktív témák