Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Golyobis #110 üzenetére

    szerintem meg örülhet az ember, hogy pl ide született, nem olyan elmaradott országba, ahol már az is nagy mák, ha életben marad :D ...cserébe el kell fogadni, hogy itt vannak bizonyos szabályok? szerintem nem nagy ár... másik oldalon meg ezek a szabályok az állampolgárok érdekeinek védelmét szolgálják... milyen bűnözési ráta lenne itt évtizedek múlva, ha a született gyerekek nagyja "rendszeren kívül" nőne fel?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #110 üzenetére

    A valóságtól, illetve logikától való elszakadással van alapvetően probléma. Lásd még: laposföld.

    Vannak nagy átverések a redszerben, mint a tíztonnás üvegszálas szélturbina-lapátot dízelüzeű trakikkal elszállító és elásó/elégető "zöld" poitika. Viszont ezek kiugratásához a bokorból nem kell Ádámtól és Évától kezdve újraírni a fizikakönyveket :U.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #114 üzenetére

    Tldr...
    É-Koreában v Kínában se értenék egyet a rendszerrel, de ilyesféle baromságot eszembe se jutna csinálni.

    És igenis mi is a különbség a laposföld és az oltásellenesség között? Nem 3oldalas terelést, hanem max 3sornyi TÉNYszerű választ kérek.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • 8th

    addikt

    válasz Golyobis #110 üzenetére

    "Én azért annyira nem tartom meglepőnek, sem betegnek ha valaki elutasítja azt az alapvetően igazságtalan rendszert amiben élünk." Oké. Most mondj egy igazságos rendszert bárhol a földön.

    "Indokolatlan anyagi és jogi egyenlőtlenségek" Magyarországon nincsenek anyagi egyenlőtlenségek. Ez bullshit. Tanulni bárki tanulhat vállalkozást bárki indíthat. Magyarország aranybánya, a lehetőségek földje, csak a korlátolt embereknek tovább kéne látniuk az orruknál és nem beleragadni egy életre az éhbérért dolgoztatott csicska alkalmazotti szerepbe.

    "(Indokolatlan anyagi és jogi egyenlőtlenségek, megmagyarázatlan törvények, képviselők és jogalkotók akiken nem lehet számonkérni, titkolózás, hazudozás, manipuláció, hülyévé nevelő oktatás, stb.) Akit ez nem zavar, az talán megérdemli hogy benne éljen." Ezzel jórészt egyet is tudok érteni de ezt 1:1 rá lehet húzni a két európai minta államra Németországra és Svédországra is azzal a különbséggel, hogy ott az egyén véleménynyilvánítási szabadsága mint olyan már rég nem létezik és ha történetesen nem egyezik a véleményed a fősodorral és esetleg ennek nyilvánosan (pl facebook) hangot is merészelsz adni könnyen előfordulhat, hogy rámegy az egzisztenciád, megbélyegeznek, kiraknak a munkahelyedről rosszabb esetben rád is rúgja az ajtót a rendőrség mint felforgató elemre. Csak mert saját véleményed van és mert kiállsz az elveid mellett. Érted?

    "Igazából az sem teljesen megmagyarázott hogy hogy lesz az emberből állampolgár születése során: ez egy erőszakos dolog, az emberre ráhúzzák ha akarja ha nem, itt nincs választás. Engem például zavar hogy nem kérdezték meg róla a véleményemet, sőt az lett belém nevelve hogy "magyarnak születtem". Én sosem döntöttem amellett hogy magyar legyek, és nem is tartom magam annak így utólag. Önszántamból legalábbis biztos hogy nem."

    Miért van erre szükség? Tízezrek vándorolnak keresztül kasul szerte Európában akiknek nincsenek semmiféle papírjaik sem állampolgárságuk. Ezekről az emberekről nem tudni semmit hivatalosan nem is léteznek. Nem a bőkezű szociális háló és anyagi jólét miatt idemasírozó közel-keleti migránsokra gondolok hanem azokra a romániai szegény telepekre született emberekre akiknek sok esetben már a szüleik is ilyen törvényen kívülinek születtek. Hát ezért kell a kötelező állampolgárság. És ez jól is van így.

    Azért lett beléd nevelve, hogy magyarnak születtél mert magyarnak születtél. Fura mi? :D Nem értettem soha ezt az Magyarország fikázást. Uniós állampolgárként senkinek sem kell itthon kínlódnia. Az EU-ban bárhol szabadon letelepedhet ha máshol jobban érezné magát. Törvény szerint joga van hozzá. Innentől fogva baromi nevetséges ez a de szar magyarnak lenni picsogás amit némelyek előadnak. Ezt most nem konkrétan rád értem hanem általánosságban arra a feketeöves siratóasszony kórusra aki az élete összes nyomorát arra vonatkoztatja vissza, hogy itt dobta le a gólya. Bohócok. :D

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz Golyobis #122 üzenetére

    "Jellemzően a gazdagok nem munkából (indokoltan) gazdagodtak meg, hanem vagy gerinctelenségből vagy az eszükkel, kihasználva a rendszer hiányosságait."

    Könyörgöm hagyjuk már ezt a demagóg hülye dumát... csak a szűkebb környezetemből kapásból három embert tudnék felhozni ellenpéldának akiket húszon évesen kibasztak otthonról mint a macskát és üres zsebbel egy szál farmergatyában bármiféle hátszél nélkül voltak kénytelenek elkezdeni az életüket. Ma meglehetős jólétben élnek mindhárman és lopás csalás nélkül becsületes munkával küzdötték fel oda magukat ahol vannak.

    "ebben a rendszerben mindig lesznek szolgák. Nekik mit tudsz mondani?"

    Nekik annyit mondanék, hogy manapság itthon bármibe is kezdesz bele egyéni vállalkozóként legyen az építőipar, bármilyen kétkezi szakmunka de akár szellemi tevékenység programozás, akármi... meg fogsz belőle élni ha jó vagy benne. És borzalmas méretű a szakember hiány minden területen. És ez csak fokozódni fog a jövőben. Kifogás persze mindig van, hogy mit miért nem de az igazság az, hogy az emberek túl lusták és beszariak ahhoz, hogy változtassanak az életükön. Mindig valami külső befolyásoló tényezőre várnak. Ülnek az alulfizetett szar munkahelyükön végzik azt a munkát amit zsigerből utálnak és így telik ez az életük. Nem is értem, hogy a tökömbe lehet így élni.

    "én nem emlékszem hogy magyar zászlóval a kezemben jöttem volna világra, vagy Magyarország alakú anyajegy lett volna a hátamon, vagy ilyesmi."

    Akkor minek érzed magad? És miért sínylődsz itt a szarban? komolyan kérdem. :)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #122 üzenetére

    "Röviden ... a lapos föld elmélet könnyebben cáfolható ...Míg az oltások mellékhatásainak hiánya ... nehezebben.

    Röviden.
    Nem mondta senki azt, hogy a védőoltásnak nem lehet mellékhatása. Legfeljebb azt, hogy ritka és nem jelentős a tartós mellékhatás.
    Azt ezért érdemes tudni, hogy a védőoltás nem a fertőzést akadályozza csak tünetmentes lesz a fertőzés lefolyása. Az aktív fertőzés időszakában, képes továbbadni a másnak, az érintett személy. Ha sikerül elérni egy immun védelem nélküli személyt nagyot mutálódhat a vírus. Akkorát, hogy az eddig összes védőoltás hatástalanná válhat. Ezt kockáztatja néhány szülő, nem csak a saját gyerekével.

    "
    "Magyarországon nincsenek anyagi egyenlőtlenségek."

    (Nem tudtam hogy a megvalósult elméleti kommunizmusban élünk.)"

    Értelmezni kellene a mondatot. Nem arról szól, hogy mindenki egyformán szegény/gazdag.
    Arról szól, hogy senki sincs "eltiltva" az egyéni érvényesülésétől. Eldöntheti, tanul és befektet a saját jövőjébe. Vállalkozik vagy felelősséggel járó munkát keres. Esetleg éhbérét megy el dolgozni az automaták helyett.
    Ez a lehetőség jelentősen korlátozva volt az szovjet imperializmus idejében.
    Én nem akarok elméleti kommunizmusban élni. Mindenféle motiváció hiányában vélhetően rövid úton alkoholista lennék.

    A tudatlanság nagyon nagy hatalom. Mások kezében, a tudatlanok felett!

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #130 üzenetére

    "Egy versenyben mindenki lehet győztes, de nem lehet mindenki egyidejűleg győztes. "

    Idáig korrekt. De azt kifelejted, hogy egyszerre nem csak egy verseny van.
    Számtalan verseny fut egymás mellett. Persze olyan versenybe érdemes benevezni, amiben sok helyért oszt jutalmat az élet. Az aktuális hiányszakmákból sokan élnek jól.

    "Tehát én azt mondom hogy ez nem egy valós megoldás az anyagi, vagyoni különbségek felszámolására."

    És ez mire lenne jó?
    Nagyjából kipróbáltuk az elmúlt évszázad második felében. A kiváltságos rétegen kívül, senkinek sem volt jó.
    Mit ér az a rendszer, amelyik a teljesítményt nem honorálja.
    A jövedelem valódi honoráció. Az évenként kiváló dolgozó jelvény, egy ingyen ebéddel, csak egy vicc.
    Ez viszont azt jelenti, hogy komoly jövedelem különbségek alakulnak ki. Ekkor vagy az ideológiát kell dobni vagy a magas teljesítményt kell kivonni a rendszerből. (Eltiltani, leültetni, ..)

    Kína küzd ezzel a problémával. Ma már tisztán látszik. Az ideológia már kevéssé érdekes. A gazdaság szabadon engedése után, már csak a hatalom megtartása érdekes Kínában.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #132 üzenetére

    Ha megkérdezed a lakosságot, hogy mi lenne az igazságos elosztás, a 10millió fő sacc/kb 30-40 magyarországnyi GDP-t osztana szét - és ebbe semmi full irreálisat nem számoltam, hogy pl "egyesek" stadiont meg kisvasutat szeretnének a kertjük végébe:U

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #134 üzenetére

    Pedig rendkívül egyszerű. Mindenki a saját "igazságát" tolja, elképzeli hogy az "elit lopásai" nélkül már 3x leköröztük volna a svájci és norvég életszínvonalat. Közben bele se gondol/halványlilája sincs róla, hogy mennyi munka van pl egy szakorvosi karrier összerakásában.

    Az elit kleptokráciája valós probléma, de anélkül is korlátosak lennének az erőforrásaink. És igen, valakinek több jutna, valakinek kevesebb: akinek kevesebb jut, akkor is azért fog rinyálni, hogy kib.tak vele, ha analfabétaként b.ták ki az 5x újrajárt ált. isk. 4. osztályból, hogy ő miért nem kap annyi segílyt, mint amennyi a főorvos fizuja, végülis "demokrácia" van, nemigaz?

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #132 üzenetére

    "Korábban sem a tulajdonos vezette a céget, mert felbérelt egy jó főnököt, ő meg elment a Bahamákra élni. Ezután sem a tulajok vezetnék. Biztos ki lehetne találni valami szabályozást hogy működjön.'

    Te még hiszel a mesékben?
    Talán a legjobb példa az Apple esete.
    Jobs egyszer távozott a cégtől. Aztán visszahívták mert nem ment a cég szekere. Miután elhunyt, magával vitte az innováció jelentős részét. A Microsoft máig abból él, amit Gates hozott össze. A világ legnagyobb családi vállalkozása a BMW.
    Ha nincs olyan személy aki szívvel és tudással irányítja a céget, akkor leépül a vállalkozás. Ez leginkább a tulajdonos.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák