Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Oliverda #29 üzenetére

    "Márpedig egy lapon említeni az okostelefonokat és a dedikáltan fényképezéshez fejlesztett és gyártott eszközöket demagóg marhaság."

    Ha mindig az aktuális felhozatalt nézzük, akkor igazad van; viszont akinek van egy régi kompaktja, simán lehet, hogy nem fog már újat venni, ha elég neki a következő csúcsmobil fotós képessége is.

  • Silenzio

    addikt

    válasz Oliverda #29 üzenetére

    Ez szűklátókörűség. A dual pixel fókusz is a csúcsmodellekből jutott el egyből a mobiltelefonokba, a 240 fps-es lassítás is, úgy, hogy kihagyta az alsó-közép, sőt középkategóriát. És van valami, amit a fényképezők természetszerűleg nem tudnak: nincs több szenzoruk, következésképp nem tudnak több szenzorból egy képet összedolgozni vagy extra szoftveres stabilizációt eszközölni. Ki tudja, mi nem jut még eszükbe, ami plusz fegyvertény és a többszenzoros feldolgozásból fakad?

    Már most vannak dolgok, amiket a P30 Prón kívül pl. csak a csilliárd dolláros kamerák tudnak, pl. az extra fényérzékenység. És amíg a telefonok jobban fejlődnek, semmiben sem lehetsz biztos.

    Most forgattam egy filmet, az operatőröm ellenkezése dacára csatasorba állítottam az iPhone-om. Úgy leiskolázta képminőségben a Canon 5D-it, hogy majdnem elsírta magát. Persze a DSLR-ek nélkül nem tudom megcsinálni a kifejező, alacsony mélységélességű közeliket, ezért kellettek azok is a kütyük is, de ettől eltekintve a minőség és a stabilizálás miatt a telefon lett a fő képrögzítő a filmben, kb. 60-40% arányban. Szerintem ezzel remekül meg is cáfoltam az állításod, mert hát hiába 10 éves a Mark II, mégiscsak profi céleszköz, amit egy mobiltelefon vert meg, méghozzá csúfosan. De nyugi, az alig 6 éves Samsung NX1000 MILC-em még csúnyábban kapott volna ki.

    Kicsi a szenzor? Kicsi az optika? Megoldják, kompenzálják f1.5-es lencsével, a puhább lencserajzolat és az alacsonyabb mélységélesség plusz fegyvertény. A kicsi képfeldolgozó modul miatt nincs alacsony mélységélesség, filmszerű látvány? Szarni rá, szoftveresen elmossák a hátteret. Most még gagyi, 1-2 év és úgy becsap, mintha DSLR-t néznél.

    Szóval amit Te mondasz, az is minimum megkérdőjelezhető, Illetve részigazság, ha nem is demagóg marhaság. 5 évvel ezelőtt még egy 90 ezres MILC is leiskolázta a legjobb telefont. Most már minimum a 4-szeresét kell kiadnod fényképezőre, hogy nagyjából partiban legyen, és abban sem lesz pl. ISO 500 ezres szenzor, mint az új Huawei-ben. Ki nem szarja le, hogy az abszolút képminőség jobb, ha negyedannyit sem tud a hardver, mint a telefonodban? Max a profikat meg a vájtszeműeket érdekli. Idővel már őket se fogja, hacsak nincs pénzük Arri Alexára. Nyert már Sundance-en is olyan nagyjátékfilm, amit csak telefonnal forgattak. A P30 Pro pl. szolgáltatáskínálatát tekintve már most leiskolázza a célhardverek felét, a másik felére meg sem pénze, sem szüksége nincs a földi halandóknak.

    "aki a saját vállát veregeti azért, mert fényképezőgépet is használ, az feltalálta a spanyolviaszt" - abban egyetérthetünk, hogy az a poszt kb. fölösleges volt. Ennek ellenére fenntartom, hogy állati izgalmas, ahogy pl. a P30 Pro feladja a leckét az olcsóbb célhardvereknek. És még zoomolni is tud.

    (#33) kutyek: S6 Edge+-on volt először, és a Pie-ig benne volt a kameraszoftverben. Semmi különös, "csak" manuális ISO, záridő, fókusz, színhőmérséklet, ilyenek. Tehát minden olyan, amire kifejezetten szükséged lenne ahhoz a mozgóképhez, ami már picit komolyabb a snapchatre feltöltött faszverésnél meg a Lócika játszik kutyulival-típusú szánalmas homevideóknál.

    Egy ideig látni sem akarom a Samsungot. Számomra az egyébként jó One UI-val fémjelzett Pie-éra kamera gebaszai és üzemidő gyengeségei megsemmisítették a céget jópár évre.

    (#30) Juhaszatti: heti átlag kétszer ragadt be valami app, amitől egy napot se bírt a telefon, ez elég indok szerintem. Emellett állandóan feloldott a zsebemben. Mindkettő Exynos bug. A kameraminősége szintén pocsék a Snapdragonös Samsungokéhoz képest, és erről elég komoly cikkek születtek. Amikor kipróbáltam az ún. szuperstabi módot S10-en, már délután 5-kor, enyhén felhős időben olyan képminőséget produkált erdőben sétálva, mint a Sony K750-em QCIF videója 2005-ben. Szvsz a Samsung az USÁ-n kívül mindenütt szar, és nagyon komolyan mondom, hogy abba kéne hagyniuk az Exynos vonalat, mert NEM tudnak architektúrát tervezni. Az S9 állítólag még szarabb volt, de szerencsére nem néztem utána akkoriban. Annak "csak" az üzemideje feleződött a Pie-jal, túl is adtam rajta elég hamar.
    Most, hogy megint belegondolok, annyira felcseszett, hogy ihaj. Szerencsére csináltam összehasonlító videókat, írok is egy tesztet róla a Logoutra. Watch out.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák