Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz kingabo #9 üzenetére

    Az audiofilek röhögjenek csak, ha akarnak, és költsenek többször ennyit fülesre... :)
    Nekem hasonló Zalmanom van, évek óta nagy megelégedésre használom, egyáltalán nem szól rosszul vagy vékonyan...
    MP3-hoz, avi-hoz meg játékhoz szvsz felesleges a komoly füles, a forrás a korlát. Lehet félmilliós hangfalszettje vagy fülese az embernek, a 192kbit-es MP3 semmivel nem szól jobban rajta :N

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz szab.tam #13 üzenetére

    Az a "legalja" Zalman szól úgy, mint egy hasonló árú sztereó füles, de inkább jobban.
    Igen, elfogult vagyok, de azért nem annyira :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz szab.tam #16 üzenetére

    5.1-eken belül akár igazad is lehet, nem tudom, azokkal nem volt alkalmam összehasonlítani - még ha akartam volna is venni egy másikat, nem sűrűn találkozok velük a boltok polcain.

    Hasonló árú normál fülesekből Panasonicot meg Philipset próbáltam, nem emlékszek már, melyik modellt, a Panasonic nem szólt igazán jobban a Zalmannál, a Philipsnél meg zavart, hogy a mellettem ülő kollegám épp annyira hallotta a zenét, mint én(illetve inkább őt zavarta).

    Sennheiser nekem is kedvencem, ha tehetem, azt veszek, bár inkább csak pici fülbe dugható fajtákat, utcán nem szeretem a fejhallgatót, a számítógépen meg ezzel hallgatok zenét, vagy a Zalmannal.

    Én sokat filmezek, játszok, zenélgetek éjjeli időszakban, és nem bántanám a szomszédokat, ha nem muszáj, szóval sajnos a külső 5.1/7.1 kilőve, alternatívának nem olyan vészes a Zalman(sem, ugye a többi 5.1-et nem próbáltam).

    Azért valószínű, ha végleg elhasználom a Zalmant, inkább sztereót veszek helyette, de jobbat, talán Sennheisert vagy kipróbálom azt a G35-öt, ha már ennyire dícséritek.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #56474624 #48 üzenetére

    Na ja, az lehet, hogy rárakja a maga torzítását.
    De sokkal többet nyersz minőségben, ha 240-es vagy 320-as MP3-at, esetleg OGG-t vagy FLAC-ot hallgatsz ugyanazon a tízezres Logitech fülesen, mintha veszel egy félmilliós szettet a 192-eshez.

    @szab.tam: nem, nem röhögöm ki a minőséget kedvelőket. De azért lássuk be, piszok kevesen vannak, akik megengedhetik maguknak a félmillás szettet ÉS hallják is a különbséget.
    Egyébként a "A milyen fejhallgatót vegyek topikban ennyiért "majdnem kiröhögnek" sztereó fejesért" -féle kingabo beszólásra reagáltam azzal a fél mondattal, mert abból viszont rohadtul elegem van, hogy ezek az emberek magasról lesajnálják azt, akinek nincs olyan jó füle és/vagy nincs annyi pénze audio hardverre, mint nekik :W
    Nem teszteltem, de van egy olyan gyanúm, hogy nem nyernek annyit a félmillás szettel egy 15 ezres Sennheiserhez képest, mint amennyivel ugyanaz a Sennheiser jobb egy 3-5000 Ft-ba kerülő Geniusnál vagy akár az én Zalmanomnál. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nyunyu #46 üzenetére

    Gratulálok a füledhez, az enyém számára valszleg semmi különbség nem lenne az említett formátumok közt. :(

    Másrészt: nem használok WinAmp-ot, jó nekem az AIMP2.

    Harmadrészt: amikor még jobb volt a fülem, próbálkoztam több audiolejátszó programmal is, és az a tapasztalatom, hogy ugyanazt a 192-es MP3-at is volt olyan lejátszó(már nem emlékszek sajna, melyik), ami szebben játszotta le a WinAmp-nál, csak annak gagyi a playlist-kezelése a WinAmp-hoz vagy az AIMP2-höz képest.
    Szóval ha a hardvered audiofil, legyen az a szoftvered is :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #56474624 #51 üzenetére

    A legtöbbet gyakorlatilag a füled számítja. Minden más csak ahhoz képest...

    Meg mondjuk az sem mindegy, hogy egy alaplapi(vagy USB-s) szoftveres hangkártyát használsz(Ráadásul az Audigy SE is szoftveres, ha jól tudom, meg az X-FI Extreme Audio is), vagy egy jobb fajta X-FI-t, esetleg Xonart, hogy a százezres profi hangkarikról ne is beszéljek, meg elvileg az is számít, hogy jack kimeneten vagy SPDIF-en tolod ki. Sőt, az is, hogy panelban laksz vagy téglaházban, és milyen messze a főútvonaltól...

    Tudom, hogy a félmillás szett sem a csúcs, de gyakorlatilag a 30-50 ezres kategória fölött az én fülemnek mindegy(igen, van orvosilag igazolt halláskárosodásom, de a legtöbb mai embernek szintén van, ha kisebb is), és gyanítom a többség is egy pöppet többet törődik az ár/érték aránnyal, mint a vájtfülűek.

    Mondom, addig semmi bajom az audio ínyencekkel, amíg nem kezdenek el lenézni. Az viszont rövid úton elgurítja nálam a gyógyszert.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák