Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz bteebi #9 üzenetére

    A váz nem feltétlenül, ekkora obi viszont annál is sokkal több, annyira, hogy csak néhány fotóügynökség (és talán egy-két elvetemült olajsejk) engedheti meg magának. Egyszerűen akkora nagy és speciális. Még hivatásosoknál is nagyon-nagyon kevés helyzet van, amikor ilyeneket használnak. Eddigi helyzetek, amikben láttam / olvastam, hogy használják: brit királyi család esküvői felvonulása; francia diadalíves felvonulás; Olimpiák, néhány nagyon nagy sportesemény. FF-en 1200 már szinte kezelhetetlenül nagy és nehéz, iszonyatosan drága (pár tucat készült belőlük mindössze), és akkora távolságnál már nagyon nagy a levegő remegéséből és a páratartalomból adódó életlenedés. Szóval még a praktikussága is kérdéses.

    ---

    Visszatérve a cikk tárgyához: *facepalm*
    Újabb értelmetlen termék nagyszám-fetisisztáknak, hangyányi szenzorhoz gigabrutál átfogású sötétzoom. Ha egy 2/3"-es szenzorhoz szerkesztenének hasonló méretben egy ekv. 24-240 (10x), esetleg a madarászok és megalománok miatt 24-480 (20x) f2-4 obit, annak még értelmét is látnám, de ennek abszolút semmi. Elég csak megnézni a ph-n legutóbb tesztelt hasonló szenzorú és átfogású szörnyszülött képeit...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz csendes #13 üzenetére

    "Ekkora zoom átfogás szerintem nagyon jó játék és tanulás tizenéveseknek, de amatőr kukkolóknak, amatőr kémeknek, amatőr állatfotósoknak, stb. is jó lehet."

    Játéknak jó legfeljebb, várhatóan 120-150k-ért... Annál többre viszont nem jó.
    Nézd meg itt a képeket, hogy egy hasonló mit tud... Már képernyő-méretben sem szépek a képek, belenagyítva meg borzalom. Elkent, életlen, részlettelen, dinamika-hiányos, még a színei sem szépek, pedig az Oly ilyen téren elég jó szokott lenni.

    Duree: "Én csak egy gyenge kocafotós vagyok,de ez a gép nagyon bejön nekem.Ha az ára is rendben lesz akkor viszem."

    S mégis melyik paramétere jön be? Az, hogy a tele végén ilyen képeket lehet vele lőni?
    Sokkal több értelme lenne kocafotósként is egy ennek felébe kerülő nagyszenzoros kompaktot venni, hiába van csak 4-5x átfogásuk, de a dolgok 90%-ára az is elég. Vagy ennek az árából egy belépő tükrös vagy tükörnélküli is kijön kitben vagy a 3-4x átfogású kitobival, vagy az össz. 8-10x átfogású 2db zoomobis kitben, vagy 8-10x átfogású túraobis kitben. Méretben már az sem lesz sokkal nagyobb, képminőségben viszont ég és föld.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz scarabaeus #28 üzenetére

    Jobb, mint amire számítottam, de még ez is gyenge. Ha valaki belenagyít, látszik, hogy még a leggyakrabban használt széles-normál-kistele tartományon is mennyire elkeni a részleteket (pl. első világítóházas képen a fű és a ház egyes részei), mennyire életlen.

    Még mindig sokkal több értelme lenne, ha inkább a szenzort növelnék duplájára, az objektív élességén és fényerején csiszolnának kicsit, cserébe átfogását harmadára csökkentenék: ekv. 24-400 is még bőven nagy átfogás (16 2/3x).
    Ld. Pana FZ1000 -- az még nagyobb dög, mert fényerősebb 25-600-as obija van 1"-es szenzorhoz. Sony RX10, 1" és 28-200. Vagy az Oly Stylus 1 -- 1/1.7" szenzor, 28-300-as obi.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák