Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz KisDre #117 üzenetére

    Az 5050 helyett én inkább az 5630-ast használnám. Elméletileg ez rendelkezik az egyik legnagyobb fényteljesítménnyel. A vékonyabb tejopál lemez nem biztos, hogy eléggé szór, a vastagabb ront a fényteljesítményen. Ezért én hanyagolnám a 3528-ast. Az effekt és- vagy díszítőfénynek jó.

    Az A/3 méret annyira nem nagy - ugyebár 29,7 cm x 42 cm - én a szalagokat a rövidebbik oldallal párhuzamosan rendezném el. A hosszukat kb. 25 cm-ben határoznám meg (vagy amennyit a szalag kiad, a 25 cm-hez közelebb) 5-6 sor elég is lenne. 6 sorral számolva 150 cm LED-re lenne szükséged amihez egy 36W-os ipari- vagy notebook tápot társítanék.
    Hűtésnek alu lapokat, vagy akár teljes felületű alu lemezt használnék, a tejopál lemezre egy 2-3 mm-es üveglemezt tennék, a tejopál nem valószínű, hogy eléggé bírná a nyüstölést. Hőálló (kandalló)üveg, vagy bontott A/3-as fénymásoló üvegasztala jó is lehet.

    A T_chis által említett LED panel sem rossz ötlet! (végülis Te is azt építenél :) )

    A szükséges szalagokat, szerelési és egyéb kellék anyagokat pl. ITT is megtalálhatod.

    (#115) T_chris:
    Nem rossz ötlet a panel sem, valahol ez is egy LED panel :D

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák