Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    válasz Crus #90 üzenetére

    Örülök, hogy segített. A lényeg, ha ráérzel a nyújtás pontosan hol fejti ki a hatást akkor már értékeled hogy mennyire fontos.

    Dinamikus nyújtás, átmozgatás. Én mindig futok két kört egy kisebb parkban persze csak lazán, aztán fentről lefelé átmozgatom magam, fejkörzés, kéz a lapockára, törzskörzés, kaszálás függőlegesen vízszintesen utánanézve a kéznek, csuklókörzés. Utána jöhet a törzskörzés, előrehajolás nyújtott karral próbálod elérni a talajt utána vissza és megint próbálod elérni ütemesen (a statikus annyiban tér el hogy 8 másodpercig mondjuk folyamatosan próbálsz nyújtózkodni a talaj irányába, a dinamikus pedig mozgással jár), karkörzés is jöhet. Aztán térd, bokakörzés. Vádlinak is lehet óvatosan meg a combnak is adni egy keveset, guggolás óvatosan sarok a talajon marad. Vádli nyújtásnál fel is állhatsz valamire és váltott lábbal kicsit nyomod le a sarkad aztán a másikat ütemesen. Végén ezt majd hosszabban a statikusnál.

    Aztán lehet ugróiskolázni is, az is nagyon a kisebb dinamikus nyújtások után, kicsit felpörget, laza indián, térdemelés stb.

    Szóval ilyesmikre gondolok ez körülbelül 5-10 perc kinek mennyire kell átmozgatnia magát, ha hidegebb van akkor érdemes a bemelegítést melegítőben végezni nem véletlenül ez a neve, utána levetheted és mehet is a futás. Most télen fontos az öltözködés, az ízületek izmok között jó ha tartja valami a hőt. Én most egy béna gatyában futok ami azért hideg de felvettem alá egy jéger alsót ami némi hőt tart, így már jó dolog.

    Egyébként statikus nyújtásnál comb belső rész, felső rész, csípő (feneked körül a forgó, eléggé megterheli egy komolyabb emelkedő), vádli lenyújtása kötelező jelleggel történjen és jó alaposan. Igazából ami a lábaddal kapcsolatos, minden mehet :) Én még szoktam törölközőt a talpamhoz fogom a két kezemmel majd húzom magam felé a lábamat ami nyújtva van és kiteszem oldalra is, ez a külső részt nyújtja, ami elég keményen letapadt nekem tavaly.

    (#86) deicide

    Ezt a képet láttam még a futós topicba talán, még cipő kérdéssel írtam oda. Jó kis bringa, és talán mutattál korábbi állapotot is az alkatodat illetően, minden elismerésem.

    (#103) szimpláncsak

    Akciósan végre hozzájutottam egy Asics cipőhöz 20.000 Ft-ba került. Hát nagyon megérte, azóta felüdülés de tényleg, szinte helyettem fut. A régi teremcipőm ami olyan volt mint a beton, hiába vagyok 58 kiló semmit nem ért. Érdemes figyelni az akciókat, fontos hogy egy-két mérettel nagyobbat vegyél a nagy lábujjad kábé az orrész fedéséig érjen. Nem tudom más hogy csinálja de én másfél számmal vettem nagyobbat, mert azt tanácsolták páran akik komolyabb futók. Nekem bevált és tényleg szuper így futni.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák