Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz haxiboy #54 üzenetére

    Ez mind a motorháztető alatt van. Pl: egy unalmas órádban nézd végig az ütemezett feladatokat egytől egyig. Kb. 10db tuti van, amit kapásból lehet törölni (persze MS alatt; nem a rootban)

    EDIT: közben meg is találtam; hátha másnak is kell: PowerShell-ben rendszergazdaként:
    Disable-ScheduledTask -TaskName "Microsoft Compatibility Appraiser" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Application Experience\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "ProgramDataUpdater" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Application Experience\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "StartupAppTask" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Application Experience\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "MapsToastTask" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Maps\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "MapsUpdateTask" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Maps\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "DmClient" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Feedback\Siuf\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "QueueReporting" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Windows Error Reporting\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "Consolidator" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "KernelCeipTask" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\"
    Disable-ScheduledTask -TaskName "UsbCeip" -TaskPath "\Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\"

    Közben megtaláltam a lényeget vírusirtókban
    Muszáj most már olyat feltenni, amiben van WEB PROTECTION és CLOUD. Az ingyenesek közül meg az Avirában nincs web protection, pedig annak a legkisebb a memóriahasználata pl: bitdefenderrel szemben, amiben van mindkettő. Illetve a 360 Total Security-ban is van.
    Tehát ha csak a funkciókat nézzük, akkor 3 versenyző marad:
    -Avast
    -360 Total Security - elvileg AD-val van tele, de a gépemen nem láttam nyomát.
    -Bitdefender
    -Panda, amit már 1000 éve nem próbáltam
    Na átmegyek a vírusos topicba; ott biztosan kiderül melyik a legjobb jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • Kékes525

    félisten

    válasz haxiboy #61 üzenetére

    "Smart Security-re sajnos nem járnak a kedvezmények," :N

    Van diák és nyugdíjas kedvezmény is. Továbbá újságos kódokkal gyakorlatilag ingyen van.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz haxiboy #67 üzenetére

    :N Nekem évek óta van ESET Smart Security-m és 2014 óta nyugdíjas kedvezménnyel használom. Már 3x vettem igénybe a kedvezményt.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák