Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ceia #10 üzenetére

    Mikor dolgoztál utoljára iskolában, mondjuk rendszergazdaként vagy üzemeltetőként?* Bármilyen mennyiségű borús jóslat és absurd "előrelátás" megengedett, a valóság még úgy is tud 6-szor kitekertebb lenni.

    Amúgy meg az eszköz kevés önmagában, hiába van Sandy i5, Skylake i3 és Haswell laptop mindenhol, ha ész nincs hozzá.

    Én Augusztusban.

  • adapter07

    csendes tag

    válasz ceia #10 üzenetére

    Fogadunk? :DD
    Tudod hány olyan eszköz van az iskolákban ami úgy avult el, hogy soha nem használták? Vagy azért mert eleve értelmetlen volt, vagy azért mert nem biztosították a használatához szükséges feltételeket. Sok.
    Nekem az a véleményem, hogy az iskolákból jelenleg nem a tabletek hiányoznak. A fiamék iskolájában ha elromlik egy konnektor, akkor jönnek a karbantartók és deszkával beszegelik a helyét, mert nincs pénz a cserére.

  • sanzi89

    addikt

    válasz ceia #26 üzenetére

    Ajjajajjajjj, vannak ám gondok a fejekbe. :D

    De bele se kezdek a vitatkozásba, mert tapasztalat, hogy teljesen felesleges ész érveket felhozni. Milyen szellemi tőke? Az elmúlt pár évben csukott szemmel jártál-keltél? A tankötelezettség csökkentése, gimnáziumok elnyomása, a szakközepek tolása, természettudományos tárgyak megszüntetése/csökkentése, az egyházi iskolák előtérbe helyezése mind azt sugallja, hogy a szellemi tőkére épít a jelenlegi kormányzás? És ez csak a középiskola, amire minimális rálátásom van, az általános és felsőoktatás is hasonló lehet szerintem.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ceia #26 üzenetére

    Actually épp a narancsos komcsik verték szét nálunk az infóoktatást a tanárok eltiltásával, vizsgáztatásával. Sandy i5 (3 teremnyi) meg az interaktív tábla még a Gyurcsány-Bajnai időszakból származik, nem hiszem hogy 2-3 hónap alatt elintézték volna pályázattal, leszállítással :U

    Fizika szakos tanár tartotta az infót, mert ő ért hozzá. Helyette csináltak belőle egy rossz fizikatanárt, és beraktak egy rettentően motiválatlan, lemaradt komát aki 1 évig egészségügyi problémák miatt beszélni sem tudott. Utána még őt is elküldték vizsgázni, és kölcsön kellett kérni az egyetemtől egy tanárt. Közben pedig nyugdíjba vonult az iskolában a 70-es évek végétől informatikával foglalkozó oktató.

    Szóval fogalmam sincs miről beszélsz. De tudjuk, ott dolgozol.

    Mellékesen, ha értenének hozzá, akkor egy P4 is elég. Netezni nem kell, az nem tananyag, Progalap elmegy P4-en és alap szintű webprogramozás is. ECDL-t is le tudtam tenni valahogy P4-en anno, és még Office 2010 is megy XP-n, feltupírozott P4-en meg a 2016 is Win7-tel. Szóval nem tudom miről beszélsz még mindig.
    Csináltunk beágyazott rendszer jellegű gépeket oktatásra és frankón lehetett használni 1GB RAM-mal is. Pedig az meg Java programozás alapok volt.

    Azt kellene megérteni, hogy a számítógép nem fog megtanítani semmit. Amíg a tanárok sem tudják hogy mi az és hogy kell használni, az infótanárok meg nincsenek megfizetve és a tehetségesebbje nem annak megy, addig nem kell csodálkozni hogy nem megy semmi.

    Annyi biztos hogy gépből már nincs hiány, utóbbi 1-2 évben kaptunk, az OK. De önmagában semmi.

    És akkor még hozzátenném, hogy én az utolsó ellenzékben lévő megyeszékhelyen élek, ahol olyan túl sokat nem lehetett észlelni a korcsosulásból, mert telibe üvölti vissza az egyetem is meg a gimnázium, hogy LÓFASZT.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ceia #36 üzenetére

    Nézd, a középiskolai nulladik órás tesi, hittan erkölcstan baromságok, és napi 7-8-9 órákat még meg lehet magyarázni egy kis Hoffman Rózsázással meg KDNP-zéssel.
    De a szakközépiskolák szétverése az már annyira egyértelmű, annyira aljas, hogy nem lehet letagadni. 10 millió közmunkás a cél, minden áron.
    Itt gyerekektől veszik el a jövőjüket, az érettségit, a továbbtanulást! Belekényszerítik egy 14 évesen meghozott szar döntésbe! Méghozzá nem is kevés gyerekről van szó. És igen, mennek egyetemre szakközépből, még jobban helytállnak még némelyik elitgimis, tudom, látom.

Új hozzászólás Aktív témák