Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz azbest #30 üzenetére

    Ahol szoktam segíteni ezt-azt, ott HP Prodesk 3400-as gépek lettek cserélve HP Prodesk 600 G2 SFF-re. Persze, jók az új gépek, de lett volna értelmesebb helye a pénznek. Például a régi ASUS X50R-es notebook-ok cserélése, vagy a már neten se megtalálható 10-20 éves 10/100-as switch-ek cserélése. Ha adtak volna +2GB ramot a Prodesk 3400-asokhoz, akkor szerintem sok-sok évig elég lenne még arra, hogy az informatika érettségire felkészüljenek a gyerekek. Vagy a szerverszoba/rendszergazdai irodához jó lenne egy klíma, mivel tetőtérben van, így nyáron 40 fok van bent. Vagy, hogy a kollégium régi TP-Link TL-WR-542G "AP"-kat lecserélni, mivel napi szinten gond van vele. De az iskolákat senki nem kérdezi meg, hogy mire van szükségünk.

    Nálunk a gépek állapota pár kivétellel nem nagyon gáz. Plusz memória, néhány jó minőségű tápegység, esetleg pár 120-as SSD, és évekig használhatóak lennének. De ezen nem lehet keresni odafent...

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz azbest #30 üzenetére

    Akkor azok még új gépek voltak. 2011-es beszerzés a Sandy i5. Akkor cserélték le a CRT parkot is LCD-re. 1400x900 asszem.
    2016-ban már Skylake i3 jött meg Haswell.

    Láttam már árlistákat, az egész a pénzpazarlásra, lenyúlásra megy, de ebben az országban ez normális. Az iskolai informatikai közbeszerzés a Sulinetes időkben is 2-3-szoros áron ment és gyakran válogatottan eladhatatlan fosok. Nehogy azt hidd, hogy a 3 teremnyi i5-ös gép az brand PC, neem. MSI lap, GeF210 (IGP nincs!), valami nevenincs táp (6PIN azért van rajta és a GTS450-em elbírta), és Vento gépház. Emellé i5-2500 és asszem 4GB DDR3 RAM.

    Használható az biztos, de a tápból pukkant már el 1-2 és vinyót is ölt.

    Sulinetes időkben meg a kedvenc az a mérhetetlen mennyiségű AGP-s LGA775 meg Athlon 64 x2 lap eladása volt. Nem véletlen voltunk nagy felvevőpiaca az AGP-s HD3450, HD3650, és még erősebb kártyáknak.

    Alkatrészt mi se kapunk, akkor se ha kérünk. Azaz egyszer sikerült nekem egy vinyót, azóta se a rendszergazdának semmit se. Pedig kellene házventi, mert beállnak, CPU venti, táp. Pl. a kamerás megfigyelő rendszer nem rögzít mert kirohadt a gép tápja. Ezvan.
    Aztán mikor a selejtezést letiltották én önállósítottam magam és kifosztottam a selejtet RAM-ért, de tápot abból se volt érdemes annyira gyászos volt.

    Klíma a szerverlyukban van, oda muszáj mert minden gagyi, nem bírnák a meleget. Meg a tanároknak/titkárnőknek van pár az irodákban oszt ennyi.

    Hálózat is gyászos volt sokáig, SOHO eszközök túlterhelve, D-Link 524 :DDD
    A két managelhető swtich sok gondot megoldott, meg jött pár TP-Link SOHO router. 3 Cisco AP.

    A legnagyobb baj viszont a rendszergazda fizetése, meg hogy minden tanár azt hiszi, azért van hogy mindent megcsináljon, írjon DVD-t, scanneljen érettségi bizonyítványt, javítson privát szemetet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák