Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    Durván 10 évig volt része az életemnek az AMIGA. Először nekem is a sima 500-as volt RAM bővítővel, gyári monitorral és egy külső második floppyval megtámogatva. A rendszerváltás környékén volt hogy a C64-es munkák mellett AMIGA 500-ra is kódoltunk. Demo-k, compo-k, scene, stb...ma már mind egy szép nagy emlék.
    Aztán lett nekem is 500+-om Conner HDD-vel, 2 MB-os FastRam bővítővel (ugye a PC-s berkekben ekkor még a "640 kb mindenre elég" szlogen volt érvényben), majd jött a jó drágán megvásárolt és nem is igazán kihasznált 1200-as, mint nálam az utolsó AMIGA gép. Sok ezer játékot és programot tároltam eleinte floppykon, majd HDD-ken, internet híján rendszeresen "copy partyk-ra" jártunk játékokat és programokat cserélgetni. Aztán 1995 körül már lehetett érezni hogy "vége a dalnak" és egy világ zárul le lassan, de biztosan. Nálam 12 év Commodore-ozás után zárult a korszak, (egy napon egy masszív elhatározás után minden eszközt, emléket rövid idő alatt kvázi elherdáltam, ingyen odaadtam valakinek vagy mint a sok olvashatatlan floppyt, egyszerűen kidobtam.) de soha sem fogom elfelejteni, és a mai fiatalok talán soha sem fogják tudni megérteni, felfogni azt a korszakot. Én hálás vagyok a sorsnak hogy részese lehettem. ;)

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz snecy20 #22 üzenetére

    Pedig ez a mai átlag 40-es, 50-es korcsoport akik akkoriban kezdtek a számtech világával ismerkedni. ;)

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák