Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz Geri Bátyó #18 üzenetére

    Szerintem nem ugyanúgy értelmezzük az adattárolás kifejezést.
    Az SSD-kre programokat telepítünk, amiknek a használatát érdemben befolyásolják az adattároló olvasás és írás sebesség paramétere. Az én esetemben ezek játékok, ahol nem mindegy, hogy ssd vagy hdd van alatta. Szóval én a játékok alá raktam 2TB SSD-t a rendszer SSD mellé, mert attól jobban futnak egyes játékaim. Aztán persze van egy 2TBos HDD-m is, amin "adattárolok", beleértve a családi képeket (amik amúgy fent vannak a felhőben is) és videókat és azt a pár Word/pdf doksit amik jó ha mindig kéznél vannak, és még azok a játékok is a HDDre vándoroltak amiknek édesmindegy, hogy rakok e alá SSDt avagy sem, mert nincs akkora adatmozgás bennük játék közben (ezek többnyire a gog.comon elérhető "antik" játékok).
    Hogy drága? Persze, de már jóval olcsóbb, mint mondjuk 2-3 éve, nem véletlen, hogy most léptem meg én is ezt, és csak ennyit mondtam, hogy kedvező a trend a nagy SSD árakban. A játékok csak híznak és híznak, kell a nagy ssd olcsón, és jóság, hogy már most sokkal olcsóbb.
    Vagy te a telepített és napi szinten használt, működés közben érdemi adatforgalmat (hdd/ssd és memória viszonylatban, nem a neten) generáló programokat is adattárolásnak hívod?

Új hozzászólás Aktív témák