Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Killer01

    őstag

    válasz speed471 #68 üzenetére

    A "jobb alkatrész" elég tág fogalom. pl nem lennék előbbre egy 40 ezres alaplap helyett egy 60 ezressel. Gép építésnél mindig az egyensúly a lényeg a főbb felhasználási terület függvényében. Magyarul -ha játéknál maradunk mint felhasználási terület- felesleges kiadás (jelenleg) az i7 proc az i5 ellenében, az árkülönbség mehet a vga-ra (szerintem ezzel mindenki egyetért). i3 alá is lehet jó gémer gépet építeni, csak el kell fogadni hogy lehetnek játékok ahol a proci lesz a szűk keresztmetszet. Visszakanyarodva a memóriákhoz az órajel csak egy dolog, az időzítések meg egy másik (csak valahogy az elmúlt években a frekvencia került az előtérbe). Több pc-m van, a sandy-s 2500K gépemben 1866-os memóriák vannak, de 1600-ra van visszavéve a freki, és lejjebb vannak véve az időzítések. Sokkal többet nyerek vele :) és ugyanez van haswell vonalon. A skylake ddr4-el még nem foglalkoztam, de gyanítom itt is ez lenne.
    A tuning -ahogy nézem- mást jelent nálad mint nálam, én inkább finomhangolásnak tartom ( például a 2500K kevesebb magfeszültséggel üzemel 4,1 gigán a beállításaimmal, mint amit auton kapna 3,7 turbóval).

Új hozzászólás Aktív témák