Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz koko52 #115 üzenetére

    Segítek értelmezni a TDP kérdést:
    1. A proci méri (részben méri részben becsli) a fogyasztását.
    2. Ha ez tartósan magasabb, mint a beállított TDP keret, akkor csökkenti a szorzót és feszültséget
    3. Ha alacsonyabb, akkor növeli
    4. goto 1.

    Ez működik, így az én procim is 88W-ot fogyaszt... :)
    Cserébe nem is megy mindig 4.4GHz-n...

    Ha a TDP keretet unlimitedre állítják, akkor a proci mindig max szorzóval turbo fesszel stb. megy, már ha van mit dolgoznia. DE ilyenkor értelemszerűen nincs betartva, simán szokott 170W-ot felvenni a procim. (AVX2 + FMA3).

    1. Az intel azt adta amit ígért. egy 88W-os TDP-jű procit. alapból annyi a keret, be is tartja
    2. Azért vettem 100k-ért K-s procit (4-5 éve), hogy nem alapon használjam, hanem ami jólesik. Ezt is tudja. :)
    3. A két dolog egyszerre nem teljesül.
    3.b. szépséghiba, hogy az "alap" 4400MHz-hez se elegendő a 88W-os TDP keret...

    4. A T-s S-es és ULVS meg mit tudom én milyen "kóró" procik is úgy tudják a 35W-ot, hogy annyi keret van beállítva és az elején említett algoritmus szerint működnek. Tehát tartósan nem mennek a max szorzón, mert akkor azok is túllépnék a TDP keretet.

    5. A TDP keret a BIOS-ban EFI-ben állítható ízlés szerint. pl ha a 88W mellett nyújtott teljesítménye kevés a procinak, de az unlimited 170W már sok a hűtésnek, akkor fogod beállítod 120W-ra, és a proci átlagban gyorsabb lesz, mitn alapon, de csak 30%-al fog többet fűteni és nem 100%-al...

    6. Ryzen is hasonlóan működik, de kicsit szofisztikáltabb, mint a Haswell (gyorsabban hajtja végre a 4 lépéses algoritmust, talán több finomabb órajel lépcső is van, de a lényeg ugyanaz, hogy Betartja a TDP keretet, mert az AMD úgy tervezte, hacsak ki nem kapcsolja valaki ezt a funkcionalitást: az User, vagy az alaplap Gyártója)

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák