Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Parallaxis #37 üzenetére

    új Apple proci x86-os lesz
    Jogilag lehetetlen. Nincsen licencük rá.

    (#36) hokuszpk
    miert gondolkozik mindenki Arm alapon, azert licencdijat kell fizetni, amit az Apple nyilvanvaloan nemengedjhet meg maganak.
    Jelenleg is fizetnek licencdíjat az ARM-nak minden iphone és ipad után. nem tudom mire gondolsz.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • opr

    veterán

    válasz Parallaxis #37 üzenetére

    Akkor meg nem csak a 2020-as datum van nagyon kozel, hanem meg a 2030 is. :U
    Ne felejtsuk el, hogy egy procit megtervezni egy uj utasitaskeszlettel azert nem egy het, megis, az csak egy dolog, meg csak nem is a legbonyolultabb.
    Mondok egy hirtelen peldat: Az volt tobb, mint egy ev, hogy legyen egy normalis cpp11 fordito. Pedig az egy ismert architekturara egy ismert es szeleskoruen hasznalt nyelv kiterjesztese volt, nem egy minden szinten uj architektura egy nullarol irt OS-el, raadasul a megjelenese (veglegesitese) elott jo sok idovel mar lehetett tudni, hogy mire lehet szamitani.

    Namost egy teljesen uj architektura egy teljesen uj utasitaskeszlettel teljesen uj nyelveket es forditokat igenyel (vagy legalabb a jelenlegiekre egy uj forditot/virtualis gepet), a sajat kiegesziteseivel es korlatozasaival, ami meg a fejlesztoknek ki kell tapasztalni, meg kell tanulni, stb. Ha 10 even belul bongeszesen kivul masre is ertelmesen hasznalhato lenne, mar az felerne egy csodaval. Meg az apple eroforrasaival is egy eros ontokonszurasnak tunik ez nekem, de vegulis, sose lehet tudni, ha valakinek megvannak az eroforrasok egy ilyen lepeshez, az az apple, ebben egyetertunk.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák