Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz bambano #159 üzenetére

    Erre nehez egyszavas valaszt adni: igen es nem.

    Igen, mert mint funkcio visszaalithato lesz.

    Nem, mert a terhelhetosege valoszinuleg a 0. idopillanatban joval kisebb lesz.

  • opr

    veterán

    válasz bambano #159 üzenetére

    Most akkor nem tudom, veled mi van, jelenleg az alabbi tippeim vannak:
    - Nem tudsz egy nekifutasra ket, ket es fel sornal tobbet megerteni/megemeszteni
    - Szandekosan szelektiven olvasol es ferditesz
    - Nem magyaraztak el az altalanos iskolaban, hogy mi az, hogy osszetartozo szovegresz, mit ertelmezunk egybe es mit kulon

    A fentibol melyik igaz?

    Csak mert nagyon kenyelmesen lehagyod az allitasom megmagyarazasat, es igy out of context valoban reszben marhasagnak hangzik. Mondjuk, toled ez megszokott, ha nem tudsz valamit alatamasztani, akkor altalaban megy az kontextusbol kiemelt, felreertett es felreertelmezett, es/vagy szandekosan felremagyarazott idezet, de az legalabb jo magabiztosan.

    De az is lehet, hogy az isteni linux disztrod copy-paste-jeben van egy eleg random karakterlimit, nem tudom. Mindenesetre hadd segitsek, itt van a teljes szoveg, amit irtam, nemi extra-kiemelessel, amire a 7 eves lanyomnak mar nem lenne szuksege, de ugy latom, sajnos itt elkerulhetetlen lesz:

    "Leginkabb a tudat, hogy a sok szolgaltatas, amit ma mar eszre se vaszel, annyira trivialis a letezese, meg tud szunni, ki tud esni, es nem feltetlen egy nap a helyreallitasa, mint most. Meg most is nem egyszer van olyan, hogy egy ceg szarban van, mert olyan regi fost, amit fut a valamije, mar nem lehet venni. Management hiba, igen, de ugy gondolod, hogy ha eltunne az x86/64, eltunne vele az osszes hulye manager?"

    Segitsek ertelmezni a fenti mondatokat, (harom is van, vigyazz, az mar ugy latom emelt szint) vagy szerinted mostmar menni fog egyedul is?

    Arra meg, hogy a programozo lusta:
    Ugy viselkedsz es ervelsz, hogy nekem az jon le, hogy szerinted Te vagy az IT istene, aki mindenhez IS ert, es tobb tapasztalatod van, mint ezen a forumon barkinek.
    Akkor kerlek, valaszolj arra a kerdesre, hogy mikor lattal olyat, hogy egy programozo egy adott programcsomag/modul/akarmi nullarol ujrairasa ellen van?
    Mert valahogy nekem pont nem ilyen tapasztalataim vannak, hanem olyanok, hogy amikor a programozo szol, hogy egy terv/otlet programozas es kesobbi karbantartas szempontjabol szar, le van hurrogva, aztan amikor a helyzet az eredeti szar otlet miatt mar tarthatatlan, es vegre ujrairhatja a programot/modult/akarmit a sajat szajize szerint, akkor annak konkretan orul.

    ui.: es a vitaindito hsz boven nem a #122-es volt, hanem a #15-os. Minden mas stimmel. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák