Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    Olyan kellemetlen dolgok ezek szerintem.
    Nem nézegetem egy ideje az Apple anyagi helyzetét, de legutóbbi információim szerint a rendelkezésükre álló anyagi és technológiai erőforrások léptéke egyszerűen eszement a piac többi szereplőjéhez képest.
    Ez indokolhatná a világ akár vállalati szinten is legerősebb R&D részlegének felállítását, mobil, munkaállomás, consumer notik, perifériák területén egyaránt.

    Erre kiadnak egy ilyen fost. Ismét. És én most tényleg nem akarok senki lelkébe gázolni, de évről évre alulmúlja magát az Apple, amit elég ciki látni, a hagyatékuk ugyanis nem ezt érdemelné, óriási koncepciókat vázoltak az elmúlt évtizedekben, de ez az új Apple, ez a paradigmaváltás utáni, reboot-Apple ez annyira ciki, hogy nem is tudom it-n belül hová helyezni.
    Valahogy a természet törvényeinek nagyrészt ellentmondva létrejött egy olyan klíma a piacon, amely lehetővé tette az Apple számára, hogy legyártson magának egy olyan felhasználóbázist, amely számára a kevesebb valóban több, a rosszabb valóban jobb, a korlátok valójában teleportok totál új dimenziókba, a drágább pedig.. tökmindegy, megéri!
    Rég nem termékekről szól a dolog, csak natúr életérzésről, uniformizálódásról, nincsenek zavarba ejtő funkciók, amiket ugyan ki használna, minden tök fölösleges, amit nem lehet két tapis simizéssel megoldani.. come on.. :D
    Mindig megrökönyödve figyelem ezeket a munkásembereket (fél évet dolgoztam egy ilyen szektással egy irodában), akik Apple vasakon szerencsétlenkednek jellemzően grafikai munkákkal, és őszintén elismerésem szoktam kifejezni nekik, hogy azokkal a perifériákkal képesek létrehozni bármit, ami összetettebb egy pálcikaembernél.
    Apple hírekhez már csak wtf-fejeket vágni járok, mikor random megindokolják, miért is jó bizonyos lehetőségeket kivenni az új termékből, de az igazi fun-faktor mindig a cikkek alatti hozzászólásokból jön, mikor ezt tényleg aktuális felhasználók próbálják megmagyarázni a világ racionálisabb felének.. pazar komolyan.

    Valószínűleg az én fantáziám szegényes, de ár/teljesítmény arányát figyelembe véve egy jó évtizede nem látok olyan munkaterületet, amin az Apple setup ne a lehető legrosszabb választás lenne.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz hallador #36 üzenetére

    Ez a fickó nem is olyan fárasztó, mint elsőre gondoltam. Elég jól megfogta a lényeget mindkét gépnél.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz bLaCkDoGoNe #39 üzenetére

    Hat megprobalom megfogalmazni :D
    Ugye eleg nagy buzzword-nek szamit Apple termekekkel kapcsolatban az ergonomia, hogy nem csak szep, de hasznalhato is..hiszen munkaeszkozkent ertekesitik a termekeik egy reszet.
    A legujabb, es az eggyel ezelotti termekvonallal 0 tapasztalatom van, de probalgattam imac-et melohelyen, illetve notit is, elobbihez a szokasos szappanszeru egerrel.
    Nem kapott el az ergonomiabol fakado feelgood, hogy finoman fejezzem ki magam.
    A gombok felszine, egymastol valo tavolsaga elkepeszto kenyelmetlen volt mindket esetben, zavaro volt az is, hogy a kezem ujra kell pozicionalni minden esetben, mikor alapszintu egermuveletekre van szukseg, vagy a tapi es a bill, vagy az eger es a bill kozott.
    Masik, a tukros kijelzok. Utoljara sogorek Asus notijaban lattam olyat, es mar az is erthetetlen, nemhogy itt.
    Az imacen konkretan lattam, bekapcsolt allapotban (hatterkepnel), ki jon be mogottem az irodaba :D
    Notis cikkekhez kommentalom oda neha, hogy ket dolognak kell szerintem piszok jonak lennie egy munkara szant gepnel: billentyuzet, mert keszsegszinten kell tudni hasznalni lehetoleg igen gyorsan, es kijelzo, mert azt bamuljuk x oraban.
    Kettobol nulla, az nalam nem nagyon eri el a mush have -receptoraim.
    Azt tudom pl, hogy zenere,multimediara szuper gepek szoftveresen, mert jo az OSX kesleltetese ami vagasnal-keveresnek sarokpont, es kifejetten jo progik leteznek erre, de a kezeloszervek felepiteset egyszeruen nem lennek kepes megszokni, meg igen nagy onmegeroszakolasok aran sem.
    Rolam koztudott itt a notis forumon hogy Thinkpadbzi vagyok, es elegge melyen erintett, mikor a Lenovo megvette es fokozatosan kettepisilte a brandet, de ergonomiaban meg az elmult nehany generacioban szamos ponton meggyalazott-atrendezett billentyuzettel is elobb jut eszembe a hasznalhatosag. Sot amiert hozzanyultak a regi recepthez, az is csupan az igyekezet, hogy hasonlitson a vas az Apple gepeire.. nagyon nem kene.
    Szoval nalam a munkagep az olyan, hogy ketszamjegyu orat dolgozhatok, irhatok, szerkeszthetek rajta ugy, hogy nem kell tapin, gesztusokkal, folyamatosan elmaszkalnom a billentyuzetrol, mert ott a trackpoint, vakon, pontosan, gepeles kozbeni masodperctoredekekben is lehet operalni vele. Touchpad meg bios-bol tiltva. :D
    Legyen smartcard-olvaso, a kartyan tudjam tarolni a total lekodolt rendszer kulcsat, legyen azert melle fpr, dokkolhatosag, legyen elerheto webkam nelkul, stb.. ezek nelkul mit akar barki business szinten?
    De jap, szamomra - mielott szetszedne mindenki, hogy dehatazakkorisjoeskenyelmes - kin minden Apple periferia.
    Tudom, mas meg a trackpointot nem tudna megszokni.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Graphics #42 üzenetére

    Amugy a legtobb Thinkpades allitasaval sajnos igaza van, kritikan aluli dolgok es design dontesek sora van naluk is.
    A stilus mas kerdes, kutyammal nem tarsalognek ugy, ahogy o teszi. En igyekszem ervelni, hogy mit latok ezen az oldalon, es miert elkepesztoen fura szamomra az egesz Apple szubkult.
    Abban is igaza van amugy (szerintem maga sem gondolta volna) hogy a "csiklo" mar elegendo szamomra, hogy tp-t hasznaljak... bizony igy van. Soha azeott hardver nem dobta meg igy a komforterzetet szamomra.
    Az Apple jo felepitesu, eros notikat csinal, amik elsosorban dizajntermekek, a TP es a tobbi business vonal pedig munkagepeket, amiken recseg a muanyag burkolat, de tudnak egy csomo mindent, amit a designfemtomb nem.
    Most ezert en is kezdjek bagatelizalni, csufolodni, sarkitani? Idontthinkso.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz buvartacsko #51 üzenetére

    Ha semmit, miért van belőle olyan sok? Hát mekbúkot kell venni, he! :D Még egy használt olcsó is sokkal jobb, mint az a sok kacat business. :P

    "Mit tud amit a MacBook nem tud otthonra?"
    Mindent, amit felsoroltam, használok itthon is. Nagyon hiányozna, ha nem lenne klasszik TP bill, pöcök, thinklight (jobban szeretem, mint a háttérvilágítást), dokk itthon és melóhelyen, Access Connections, szolid zöld visszajelző ledek hajszálpontosan a jó helyen, jól elhelyezett nyílbillentyűk, rajtuk a multimédia-vezérlőkkel, folyadékelvezető bill (ja ettől eltekintünk, pedig ne vicceljünk már, itthon többet van konyhaasztalon a gép, mint melóban :D ), stb.
    Mikor megvettem az első notim, én végigpróbáltam nagyon sok mindent, ami a piacon volt, és elvileg tudta, ami nekem kell, némi próbálgatás után egy T40 lett az. Nézegettem akkor egy fekete macbookot is (tényleg, azóta nincs feketében?), ami nagyon tetszett formailag, csak akkor már megtapasztaltam a pöcköt, és nem volt visszaút.
    Az tök jó ha neked jobban adja a simi, de hidd el, próbáltam én is, és hát kb. pedig kollégám nagy beleéléssel magyarázta, hogy hány ujjal merre simizve mit csinál, de aztán kudarcba fulladt gyorsan. Ő burkoltan lebénázott, mert nekem nem tetszett (már a felület, illetve a méret sem), én hasonlóan, mikor ő pöcközött. :))

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz tDr1v3r #56 üzenetére

    Okés az tényleg cinkes volt, de a srác tényleg csillogó szemű szektás volt a javából. :D Mindenki mást megkövetek.
    Hát igen, azzal az egérrel már más a helyzet határozottan. Ő a szappant tologatta kizárólag.
    Én a TP mellé a Logi G700-at hordom mindenhová, ahová kell az egér. :)

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz buvartacsko #73 üzenetére

    "akkor egész életedben egy 2008as géppel fogod tolni mert kell ott a klasszik TP bill?"
    Amíg él, és az igényeim nem követelnek meg újabbat, igen. Na jó, egy W530-nak még idén lehetőségét látom, ha találok szépet a legnagyobb vga-val.
    A P sorozat még nagyon drága és ritka.

    "dockolni ma már bármelyik laptopot lehet hála a Thunderboltnak vagy az USB-C-nek, vagy az a baj, hogy nem egy fél asztalt elfoglaló csúnya fekete valamire kell ráerőlködni a laptopot?"
    Pontosan. Olyan lehet, mint a dohányosoknál, kell az a mozdulat. :D

    Szoftverbugossággal egyetértek, bár nálam komolyabb bug csak PM-ben volt, többi gyors, hibamentes, hasznos.
    Trackpaddal nem fogsz meggyőzni, nekem nagyon használatidegen, mint írtam, próbáltam. Én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogyha valami működik, nem javítom meg, nem váltom le.

    Én amúgy azt látom, hogy nagyon kevés hc TP-s vándorolt mekbúkig. Jellemzően Dellre, Hp-ra állnak át, vagy használják az utolsó TP-nek számító TP-k egyikét, míg ki nem hullik alóluk.

    Anyagminőség tény, hogy első blikkre sokkal jobb egy Macbookon. Csak bennem valahogy ott a feeling, hogy egy TP rollcage vázat tovább tartott tervezni és tesztelni, mint a Macbook házát megtervezni, legyártani, eladni, és kicserélni gariban, miután belelöttyent a gépbe egy nyelet kávé. :D De ez csak egy finom kis tollkodás. Tény hogy felépítésében erős, prémium érzetet kelt, csak én picit racionálisabban nézem ezt, és látom, hogy attól, hogy prém érzetet kelt, nem lesz prém.
    TP-nél nekem nagyon tetszik viszont, hogy itt a burkolat műanyag, sosem jéghideg, és ha valami törik (számos alkalommal tört már, nem kímélem a gépet), a műanyag törik.

    Az a lényeg, hogy nem nagyon van egy jó választás. Nem is érzem, hogy aki Macet használ, az nyitott lenne bármi másra.
    Tehát míg az ember business notikat hasonlít össze, Elitebookokat, Probookokat, Preciket, Latikat, Tp-ket, látja, hogy nagyjából mind a kicsit felfrissített-könnyített munkaállomás-felfogást akarja kiszolgálni, míg a Mac a feelinget, amivel nem nagyon lehet business kategóriában játszani, de egyedüli prémium-consumer gyártóként igen.
    Szóval akár le is zárhatjuk.. én megértem hogy te egy csomó rossz tapasztalat által náluk kötöttél ki, és hogy megszeretted, az tök jó, akkor te megtaláltad a helyed.
    Én vagyok problémában, aki a kihalóban lévő ergonomikus dtr-vonalat szerette, és hát a vékonyítás-könnyítés ebből a kategóriából szó szerint kivette az anyagot.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Picco #121 üzenetére

    Főleg most, hogy szervercsere volt, vissza kell termelni az árát.
    Jaj bocsi srácok megpróbálunk szerót cserélni, nem tuti, hogy sikerül, meg amúgy is, de dolgozunk rajta, és nem vállalunk garanciát, és nem is nagyon tudjuk, mit hová kéne dugni, de azért izé, na értitek srácok, amint megjön a pizza, már csináljuk is.
    Magyarország NO1 infós oldala ilyeneket küldött ki :DDD Such pro attitude

    [ Szerkesztve ]

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Graphics #158 üzenetére

    Naaaa, hogy mondhatsz ilyet? Nem látod te az innovációt, ez a 21. század, nőj fel! ;]

Új hozzászólás Aktív témák